zlamane zebra widoczne w TK

Wysłane przez Maura 

Maura (offline)

Post #1

04-11-2016 - 14:51:44

wroclaw 

Ktos mi wyjasni watpliwosci ...prosze bardzo?Odebralam TK z klatki piersiowej.Wszystko ok bez uchwytnych zmian z plucach,czesci kostne i widoczne w badaniu wezly ok- bez zmian odpowiadajacych meta.Ale...w porownaniu z TK z 2015 mam -stan po zlamaniu przednich odcinkow zeber IV I V po obu stronach,bez cech zlaman patologicznych.Jak to rozkminic? Zlamali mi zebra np.przy przerzucaniu ze stolu operacyjnego?Czy gdzies robnelam na glebe? Nie pamietam urazow.
Po za tym 2 lata od diagnozy (wlasnie zakonczylam badania kontrolne) -dokladnie 3.11.2014 wywalilo mi torbiel z rakiem w srodku w gornej cwiartce czyli pod broda -i j e s t OK! Nastepne za pol roku.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 04-11-2016 - 15:01:19 przez Maura.

dziubas (offline)

Post #2

04-11-2016 - 14:57:09

Gdańsk 

ot i problem!!! bezradny na pewno ktos Ci to pomoze rozkminić... tak

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Maura (offline)

Post #3

04-11-2016 - 15:11:36

wroclaw 

Dzieki Dziubasku.Wiesz jak to jest.Wszystko ok ...z krwi caly zestaw tez...nawet markery onko sie pokusil wstawic - ale watpliwosc w naszym przypadku zostaje do konca.

dziubas (offline)

Post #4

04-11-2016 - 15:31:23

Gdańsk 

ciekawe czy dałas poprzednie Tk do porównania...bo ktos mógł pominąc to złamanie rok temu...

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Maura (offline)

Post #5

04-11-2016 - 15:42:46

wroclaw 

Dalam wszysko co chcieli.Poza tym jestem w systemie z TK i MR i RTG i PET -em.Ostatnie podczas chemii mialam RTG - lato2015 - bardzo kaszlalam to mi zrobili i nic nie bylo.Pierwszy raz sie cos takiego pojawilo.Mam nadzieje ze jednak nie czepil sie moj 3- kosci bo ich nie lubismiling smiley))
Bede sie rejestrowac na marzec u mojego onko to spytam.stres

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-11-2016 - 15:46:16 przez Maura.

Maura (offline)

Post #6

04-11-2016 - 15:52:01

wroclaw 

Basiu ...to ostatnie badanie z tej sesji i dobrze ze corka wyciagnela TK opis po paru dniach.Mialam kontrolnie bez karty DiLO za 3 tyg do odbioru.Nerwy by mnie zzarly. Jednak to atrakcje oczekiwania.Teraz nastepne w marcu (bo wczesniej przeciez sie nic nie pojawi objawowo).Obiecany mam PET.Onkologicznie ok ale dowiedzialam sie juz ze mam przewlekle zapalenie migdalkow i teraz zebra po zlamaniu-cale 4.Skad?

grazyna1810 (offline)

Post #7

04-11-2016 - 17:48:55

U mnie też na scyntygrafii wyszło że miałam złamane żebro ale ja jakoś tego sobie nie przypominam ,na RTG KLP raz wychodzi cień po złamanym żebrze a raz nie .Pytałam mojej onki to kazała się tym nie przejmować .W badaniu TK nic nie wychodziło ,tak że ja już sama też nie wiem jak dokładne są te badania .

Maura (offline)

Post #8

04-11-2016 - 18:28:34

wroclaw 

Ja mialam 4 symetrycznie i tez nic nie pamietam-musialo nie bolec albo inny bol przykryl duży uśmiech W przebiegu osteoporozy tez nie typowe sa zebra.Kiedys mialam epizod hiper intensywnego kaszlu i zwracania podczas chemii to moze wtedy zebra polamalam chichot

braja (offline)

Post #9

04-11-2016 - 22:51:03

A mialaś radio? Bo to może przysmazyć kosci i spowodować złamanie, ktos na forum tak miał. No chyba, że ktoś przegiął z siła nacisku podczas operacji, ale doktorzy ani słowa nie pisneli o wypadku przy pracy, a może nawet nie zauważyli, że coś złamali pyta

Tomasz. (offline)

Post #10

05-11-2016 - 09:14:25

Pruszków 

Na razie nie ma powodów do alarmu, coś w tym miejscu być musi skoro zostało to zauważone, ale może to być pomyłka diagnostyczna (interpretacyjna). Więc dobrze mieć ten obszar na uwadze, sprawdzić (przyjrzeć się jemu) za pewien okres czasu ale bez paniki i szukania na gwałt przyczyn wyjaśnienia. Złamanie żeber urazowe to zawsze wiąże się ze stłuczeniem ściany klatki piersiowej, trudno tego nie zauważyć. W sytuacji raka, gdy podejrzewamy możłiwość przerzutów rozstrzygajaca jest scyntygrafia pokazująca wzmożone gromadzenie się izotopu w miejscu zwiększonego metabolizmu tkanki kostnej.

Maura (offline)

Post #11

06-11-2016 - 16:35:11

wroclaw 

Moge poczekac po roku czy lepiej przyspieszyc i szukac innego rozwiazania ?
Jak dlugo zrastaja sie zebra bo pod koniec lutego mialam PET i nic nie wyszlo a jest dokladniejszy od scyntygrafii.Mialam drobny uraz w tamtym roku -podlecialam do okna zlapac cos wylatujacego -udalo sie w ostatniej chwili dosieglam juz za oknem ale wyrznelam o metalowa pozioma framuge okna wlasnie na tej wysokosci zeber..Zabolalo i pozniej bolu nie pamietam zapomnialam o tym...a zlamanie zeber ponoc bardzo bolesne. I jeszcze RTG pluc wykaze zlamanie zeber? 4 zebra symetrycznie w jednej linii?

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 06-11-2016 - 16:44:30 przez Maura.

Maura (offline)

Post #12

06-11-2016 - 17:05:41

wroclaw 

Znalazlam ...w maju 2015 mialam RTG ale pod katem pluc prosto i lewobocznie.A zlamania zeber moze RTG nie pokazac jezeli nie jest robione w rzutach skosnych.Nie wiem czy czekac czy naciskac na wczesniejsze sprawdzenie tego.

braja (offline)

Post #13

06-11-2016 - 19:00:00

Żebra zrastaja sie jak inne kości, okolo 5-6 tygodni. Brak bólu może wynikać z uszkodzenia nerwów podczas operacji.

Maura (offline)

Post #14

06-11-2016 - 19:07:53

wroclaw 

braja
Żebra zrastaja sie jak inne kości, okolo 5-6 tygodni. Brak bólu może wynikać z uszkodzenia nerwów podczas operacji.
Dzieki ...zwatpilam bo mialam w tym czasie chemie- ac+docetaxel, solidne przeziebienie =powod do rtg i zlamane zebra i jeszcze normalnie pracowalam.Dziubasek mnie widzial i wie ze do herosow nie naleze....poczekam na PET-a.duży uśmiech

dziubas (offline)

Post #15

06-11-2016 - 19:18:27

Gdańsk 

Na visus Maura to herosbaba... chichot

Maura (offline)

Post #16

06-11-2016 - 19:29:20

wroclaw 

dziubas
Na visus Maura to herosbaba... chichot
Baska litosci co Ty prawisz....wnerwionyjam taka delikatna osobka przecie....

Ladymargot (offline)

Post #17

06-11-2016 - 20:47:19

Warszawa 

Maura
Ja mialam 4 symetrycznie i tez nic nie pamietam-musialo nie bolec albo inny bol przykryl duży uśmiech W przebiegu osteoporozy tez nie typowe sa zebra.Kiedys mialam epizod hiper intensywnego kaszlu i zwracania podczas chemii to moze wtedy zebra polamalam chichot

Ja miałam rok temu złamane 7 i 8 żebro / poslizgnęłam sie w łazience / i powiem Ci że bolało strasznie . Przez pierwsze 3 tygodnie spałam na fotelu . Nie było mozliwe połozyć sie na płasko bo jak raz się położyłam to do pionu stawiali mnie synowie .Nie mogłam prowadzic auta bo bolało . Tak do 2 miesięcy jeszcze pobolewało ale po trzech poszłam już na fitness duży uśmiech. Około pół sześciu miesięcy czułam też w nocy ból przekręcając się na ten bok .

Było to na pół roku przed diagnozą że mam raka . Miałam robiony TK z kontrastem / i to dwa razy bo raz kontrast poszedł obok żyły zrobiła się gula / . Ale nikt przy okazji mi nie powiedział że mam raka piersi i tak chodziłam jeszczen parę miesięcy .

Wiara czyni cuda lecz tylko walka daje efekty

Maura (offline)

Post #18

06-11-2016 - 21:25:14

wroclaw 

Moze jeszcze raka nie mialas ...pojawil sie w pare miesiecy. Jest to mozliwe? Ja tez dlatego sie waham na...zlamanie zrosniete bez patologii czy meta do zeber ktore to samo TK wykluczylo wyraznie.Wlasnie przez ten brak bolu.Pokryl sie z uporczywym kaszlem a ruchowo bylam napewno caly czas bez zarzutu.Moze nerwy uszkodzone przy operacji moze...?Diabli wiedza.