Proszę pomocy w interpretacji wyniku

Wysłane przez Renata40 

jolanta1961 (offline)

Post #1

06-01-2017 - 09:19:07

gdynia 

no też tak myślę, dlatego trochę jestem rozbita, bo co lekarz to inna opinia
Chyba zrobię RM,
mam w poniedziałek badanie, spróbuję też umówić się na scyntygrafię, zawsze mogę zrezygnować gdyby okazało się , że w RM opis jest wystarczający
Po tych wszystkich informacjach, zaczęłam analizować trochę ostatni rok mojego życia...
Tak jak wcześniej pisał tomasz[/b rak musiał już jakiś czas się rozwijać, mam III st, zastanawiam się co zbagatelizowałam?
Nie miałam żadnych książkowych symptomów, tzn nic pod palcami nie wyczułam,
ale od lutego 2016 roku, podjęłam decyzję i ruszyłam w drogę z kijkami smiling smiley
oczywiście miałam wszystkie objawy długoletniego siedzącego trybu życia, zanim rozchodziłam minął jakiś czas, po kilku tygodniach zrobienie ok 10 km dziennie, było dla mnie prawdziwą przyjemnością, później po ok 6 mcach pojawiły się znowu objawy wydawało mi się typowe dla " zapalenia" stawów,
trochę odpuściłam, twierdząc, że może trochę przeforsowałam,
Nawet poszłam do lekarza, zrobiłam badania krwi z naciskiem na OB, ale generalnie wszystko było ok
Więc wzięłam kije i w drogę, bolało, ale uważałam, że to " skurcz" to minie smiling smiley
Nadal żadnych objawów i oznak raka piersi...
Dopiero w październiku i to naprawdę z dnia na dzień, pod prysznicem, zobaczyłam ostre zaczerwienienie i wyczułam obrzęk i to spory
Ze względu na ten obrzęk natychmiast udałam się na USG
był jeszcze ból kolana, więc tego samego dnia zrobiłam nawet RTG
Lekarz , który robił USG bardzo jednoznacznie natychmiast zasugerował wizytę najlepiej od razu u onkologa
Z wynikiem RTG poszłam również do reumatologa...
Pani doktor po moim opisie zainteresowała się również piersią, również od razu stwierdziła że koniecznie do specjalisty
zapisała do tego czasu antybiotyk,
Zapisałam się do onkologa, oczywiście kilka dni trzeba było poczekać,
Trafiłam do dr Maliszewskiego, fantastyczny człowiek, od razu biopsja, znaczy za 2 tyg smiling smiley bo wylatywała do USA,
No i ruszyła machina,
Analizuję i chyba dochodzę do wniosku, że zaczęło się to wszystko rok temu
Czytaj " sport zabija"uśmiech
Żart oczywiście!
No i ból mięśni czy kości jest nadal, chociaż uważam, że bardziej to stawy, bo wcześniej miałam RZS

jolanta1961 (offline)

Post #2

06-01-2017 - 09:47:51

gdynia 

witaj renatasmiling smiley
u mnie też zupełny początek drogi
mnie tylko " złości" ciągłe uzupełnianie były już 2 konsylia,
zbierają się raz w tygodniu i każde dodatkowe badanie to kolejny tydzień i to też tylko dlatego, że wszystko robię prywatnie
Na TK jamy brzusznej, lekarz zwróciła uwagę na L1 i zasugerowała RM, a konsylium, że scyntygrafia, a czas leci...

dziubas (offline)

Post #3

06-01-2017 - 12:32:01

Gdańsk 

Jolu! A Ty posiadasz karte DILO?

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

jolanta1961 (offline)

Post #4

06-01-2017 - 14:37:47

gdynia 

tak, mam kartę

Renata40 (offline)

Post #5

06-01-2017 - 22:04:34

Ja mam kartę dilo i wszystko mam robione od ręki. Dziś idę to na jutro mam termin. Jolu powinnaś korzystać z karty. Mnie zaprzyjaźniony lekarz powiedział że przy tym schorzeniu szkoda kasy na prywatne badania. Zresztą pani doktor która mnie prowadziła też odmówiła mi prywatnej wizyty zaznaczając że jest to zbyteczne. Z tomografią i scyntygrafią wyrobiłam się w ciągu tygodnia - był to tydzień świąteczny. Konsylium było od razu po świętach z wyznaczeniem dodatkowych badań (podali mi terminy i godziny badań ja tylko miałam przyjść) oraz terminu stawienia się do szpitala na pierwszą chemię. Co do guza to ja z kolei badałam się regularnie ale to nic nie dało bo raka jak się okazuje przeoczyli w badaniach. Odczyt torbiel, włókniaki. Niestety nikt z nas nie wie co w sobie nosi. Jolu korzystaj z dilo i pomocy koordynatora onkologicznego.
Teraz z innej beczki. Możecie poradzić cis przeciwbólowego. Strasznie mnie boli pod pachą i pierś po biopsji cienkoigłowej. Mam tam straszliwą rewolucję, aż się cieszę że w poniedziałek będę w szpitalu. Czas truć raka. Tylko do poniedziałku muszę dotrwać tym bólem. Proszę poradnie co braliście?

Carcinoma ductale invasivum G3 mammae; E-Cadherin(+++), CK5/6(-),p63(-); ER-odczyn negatywny (-); PR-odczyn negatywny(-); AR-odczyn negatwyny (-); HER2-odczyn negatywny Score =0; Ki-67 około 95%.. 09.01.2017 do 16.05.2017r Chemioterapia schemat 12xPXL co tydzień /4xAC co dwa tygodnie.
31 maj 2017r Radykalna zmodyfikowana mastektomia metodą Auchinclossa. 21 czerwiec 2017r wynik histopatologiczny: Całkowita odpowiedź na leczenie neoadiuwantowe- nie stwierdza się obecności raka inwazyjnego.radochahot smileyradocha radio 25 lampek.

jolanta1961 (offline)

Post #6

06-01-2017 - 22:10:20

gdynia 

ja niestety nie mam takiego szczęścia, czy na kartę czy prywatnie wszystko strasznie długo trwa
czytając historię innych, nabieram przekonania, że mam ogromnego pecha,
ale mam tylko nadzieję, że teraz już pójdzie z górki

Renata40 (offline)

Post #7

07-01-2017 - 09:00:02

Na pewno już z górki będzie. Trzymaj się i głowa do góry.
Proszę o radę jakie przeciwbólowe leki można brać po biopsj cienkiej węzła❓ Boli mnie dość mocno. Do tej pory brałam ibuprom ale jakoś kiepsko radzi sobie po tym badaniu❓

Carcinoma ductale invasivum G3 mammae; E-Cadherin(+++), CK5/6(-),p63(-); ER-odczyn negatywny (-); PR-odczyn negatywny(-); AR-odczyn negatwyny (-); HER2-odczyn negatywny Score =0; Ki-67 około 95%.. 09.01.2017 do 16.05.2017r Chemioterapia schemat 12xPXL co tydzień /4xAC co dwa tygodnie.
31 maj 2017r Radykalna zmodyfikowana mastektomia metodą Auchinclossa. 21 czerwiec 2017r wynik histopatologiczny: Całkowita odpowiedź na leczenie neoadiuwantowe- nie stwierdza się obecności raka inwazyjnego.radochahot smileyradocha radio 25 lampek.

jolanta1961 (offline)

Post #8

07-01-2017 - 09:04:50

gdynia 

też miałam cienkoigłową węzła, ale zupełnie bez ból się obeszło.
Po grubej igle również,

u mnie z tą DILO jest tak, że nawet na oczy jej nie widziałam, a cóż dopiero mówić o koordynatorze
Wszystko załatwiał mój lekarz, kartę ma niby koordynator, która jeśli to w ogóle ona, jak dzwonię nie ma nigdy czasu, oczywiście jej asystentki, czy pielęgniarki
jak zwał tak zwał, rozmawiają ze mną, ale to i tak nic nie zmienia, bo nie wiele wiedzą
jak tak czytam, to stwierdzam, że chyba jestem idiotką, oddałam swoje życie w obce ręce i czekam nie wiem na co!
Zupełnie straciłam nad tym kontrolę
Koniec z tym , bo naprawdę mnie wykończą
Za chwilę okaże się, że mi powiedzą, no to pani wina, za długo pani zwlekała, !!!!

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-01-2017 - 17:24:51 przez myszka.

Tomasz. (offline)

Post #9

07-01-2017 - 09:57:09

Pruszków 

Stąd ja polecam prywatną konsultację u onkologa w takiej sytuacji (czy też np. w sytuacji braku odpowiedzi po podaniu chemioterapii)- chodzi o pilne wdrożenie leczenia, stan jest bowiem zaawansowany.

Renata40 (offline)

Post #10

07-01-2017 - 10:04:26

W każdym szpitalu jest inaczej. Moja koordynatorka jest przyjemna ale jak dalej będzie nie wiem. Jeśli chodzi o jej pomocnice to jedną poznałam. Kobieta karmi się nieszczęściem innych. Kiedyś to do niej wróci. Jednak to co było zlecone zrobiła. Przed konsylium biegałam sama ze skierowaniami na których były pieczęcie szybka terapia. Nie musiałam prosić o bliskie terminy bo tak wychodziło że były z dnia na dzień. O wyniki to prosiłam pielęgniarki aby pomogły pogadać z lekarzem żeby były od ręki i udawało się. Na pewno udało mi się trafić na dobrych ludzi i bardzo za to dziękuję Bogu. Jak dalej będzie to nie wiem. Ale trzeba się cieszyć każdym dniem. Pozdrawiam.
Teraz co do mojego problemu. Ketonal mam ale ja go brać nie mogę bo jak narkoman się czuje. Generalnie nie biorę leków przeciwbólowych. Od wielkiego dzwonu pyralginę (to tem silny) a tak to zawsze ibuprom. Teraz od świat jadę na ibupromie tak mi kazała brać moja prowadząca pani doktor. Ze względu na działanie przeciwzapalne. Ale od wczoraj boli mnie piekielnie. Coś chyba naruszyli mi bo po gruboigłowej biopsji piersi tak się nie czułam,

jolanta1961 (offline)

Post #11

07-01-2017 - 11:38:48

gdynia 

a może maść,
kiedyś przy jakimś bólu używałam " traumon",

A co do leczenia, muszę się sama za to zabrać, bo mnie do Piotra wyślą!
nie korzystam z usług lekarzy, znaczy nie korzystałam, jak było coś nie tak, szłam prywatnie i już
a tu wpierw mi opowiadają, że koniecznie karta, że niby szybko, że tak trzeba, a ja głupia , stara baba dałam się wkręcić
Zrobię ten rezonans, wezmę wyniki, ale nie mam karty w ręku, prywatnie chyba nie będzie potrzebna
i idę do onkologa,
najgorsze w tym wszystkim, że w sumie tylko prywatnie chodzę
źle zaczęłam, bo trafiłam od razu do chirurga - onkologa, a on, jak nie ma operacji to właściwie mnie oddał, gdzieś...
Pomaga, ale chyba raczej , żadna łaska,
W konsylium jest lekarz, do której mam się później zapisać, ale nie ma prywatnej praktyki
już sama nie wiem, muszę wziąć się w garść!

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-01-2017 - 17:32:21 przez myszka.

Tomasz. (offline)

Post #12

07-01-2017 - 11:52:48

Pruszków 

Proponuję dyskusję nie związaną z wynikami przenieść tu: [amazonki.net]

jolanta1961 (offline)

Post #13

07-01-2017 - 11:55:59

gdynia 

ok, sorry, jeszcze nie umiem się poruszać po forum

Renata40 (offline)

Post #14

07-01-2017 - 18:29:05

Gen Brca1 nie ma zmiany ale muszę jeszcze czekać na pozostałe geny ( nie wiem jakie i Olę ich jeszcze będzie) tylko ten był możliwy do zrobienia w szpitalu w którym się leczę. To chyba dobrze że ten gen jest ok?

Tomasz. (offline)

Post #15

07-01-2017 - 18:39:01

Pruszków 

Zagrożenie procesem nowotworzenia mają nie same geny co ich mutacje. Jeśli nie ma mutacji w jakimś genie w kierunku onkogenu to jest to zawsze dla organizmu korzystne. Nie trzeba wykonywać operacji tzw. rozszerzonych, aby zapobiec rakowi na tle mutacji.

Renata40 (offline)

Post #16

07-01-2017 - 21:15:27

Dziękuje Tomku. Dziś dostałam nieoficjalne wynik ale wiem ze cały komplet jest jeszcze w trakcie. Lekarze na konsylium zadecydowali o tych badaniach. W poniedziałek mam termin stawienia się do szpitala. Wiem też że wyniki pozostałe będą we wtorek. Czy chemię czerwoną podaje się również przy mutacjach genów? Prawdę mówiąc chciałabym już zacząć przyjmowanie chemii bo ten mój guz rośnie o boli coraz mocniej. Kiedy zaczyna raczyło stopować, czy po 3 chemii jest już widoczny rezultat? Przepraszam jeśli głupie te moje pytania ale boje się zaglądać na inne strony bo mnie dołują.

calceola (offline)

Post #17

08-01-2017 - 17:10:28

łódź 

Cześć Renata,

Zdaje się, że dobrze przeczytałam? Zaczynasz chemię jutro? Ja mam mieć pierwszą w piątek - nawet nie wiem jeszcze jaką. Trzymaj się dziewczyno na pewno będzie wszystko dobrze i obie damy radę temu skorupiakowi.

Pozdrawiam serdecznie

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="calceola" /></a>

jolanta1961 (offline)

Post #18

08-01-2017 - 17:17:42

gdynia 

dołączam
też czekam na chemię, mam nadzieje, że za tydzień będę też w kręgu leczonych

wszystkiego dobrego, trzymam kciuki,

Renata40 (offline)

Post #19

08-01-2017 - 18:30:37

Dzięki dziewczyny musimy dać radę. Życzę przyjmowanej chemii bez rewolucji obyśmy się dobrze czuły i oby ten raczek jak najszybciej padł. Będę się odzywać ze szpitala. Trzymajcie się

jolanta1961 (offline)

Post #20

08-01-2017 - 18:57:38

gdynia 

serdeczności i dużo siły!

Renata40 (offline)

Post #21

08-01-2017 - 19:06:10

Dzięki również dla Ciebie Jolu.

jolanta1961 (offline)

Post #22

08-01-2017 - 19:07:52

gdynia 

Będę śledziła Twoją walkę, z tym "pakudem "

Renata40 (offline)

Post #23

08-01-2017 - 20:46:22

Dzięki. Pozdrawiam

Renata40 (offline)

Post #24

11-01-2017 - 09:51:37

Jestem po pierwszej chemii i czuje się bardzo dobrze. Wczoraj była podana i wieczorem wyszłam do domku. Jedyny mankament to to że dziś guz mocno boli i jakby na wierzchu bardziej był - czy to dobry znak???? Dostałam schemat 12xPXL / 4xAC. Czy ktoś mi pomoże w tym szyfrze??? Mój lekarz prowadzący powiedział że w wypisie będę miała info o lekach tylko ja mam to w takim skrócie. Powiedziano mi żeby nic nie brać i nie katować się burakami ale jakoś mnie to nie przekonało. Powinnam chyba między seriamii wzmacniać się, co można brać przy tym schemacie? Czy wit c można sobie brać i do tego soczek burak z jablkiem pomarańcza i granatem ( z wyciskarki) Będę wdzięczna za pomoc.

domina13 (offline)

Post #25

11-01-2017 - 09:57:07

Piotrków Tryb. 

Renata PXL- to Paclitaxel potocznie zwane taksanami,tu masz cały wątek o tej chemii [amazonki.net]

4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

Renata40 (offline)

Post #26

11-01-2017 - 14:01:07

Dziękuje. Postaram się poczytać.

Al_la (offline)

Post #27

11-01-2017 - 16:37:34

k/Warszawy 

Renata40
Jedyny mankament to to że dziś guz mocno boli i jakby na wierzchu bardziej był - czy to dobry znak????

Dobry. Też tak miałam uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Renata40 (offline)

Post #28

11-01-2017 - 20:34:13

Dzięki Al_la aż mi się lepiej na serduchu zrobiło bo boli jak diabli aż miejsca nie umiem sobie znaleźć.

Renata40 (offline)

Post #29

12-01-2017 - 07:47:15

Alu to normalne że dalej tak pierś boli piecze? Nawet nie umiem opisać tego co się w tej piersi dzieje.

Al_la (offline)

Post #30

12-01-2017 - 08:16:50

k/Warszawy 

Nie wiem, czy jest normalne to co Ty odczuwasz. Ja czułam rwący ból w miejscu, gdzie był guz. Już po 7 dniach zauważyłam, że jest mniejszy - ku zdziwieniu onkologa uśmiech
Po 3. chemiach był martwy duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx