interpretacja wyniku

Wysłane przez ewunia13121959 

ewunia13121959 (offline)

Post #1

09-09-2017 - 16:46:56

Piła 

Witajcie,
mam na imię Ewa , mam 58 lat.
Jestem tu nowa, wczoraj otrzymałam wynik po usunięciu przy biopsji gruboigłowej guza .Trochę szaleje więc proszę powiedzcie mi jaka jest interpretacja tego wyniku i co może mnie czekać.

RAK PIERSI prawej : NST , NHG1 , konieczne docięcie zmiany i wykonanie badań immunohistochemicznych.

marzusia (offline)

Post #2

09-09-2017 - 17:33:22

Cieszyn 

wiele z tego opisu nie wynika, tyle tylko, że rak piersi bez specjalnego typu czyli najczęściej spotykany. G1 czyli najniższy stopień złośliwości w trójstopniowej skali. Biopsja, pewnie mamotomiczna nie usunęła całości zmiany, dlatego konieczna jest operacja aby usunąć pozostałość z odpowiednim, zdrowym marginesem. Reszta zależy od wyniku pozostałych badań, które powinny być zrobione po biopsji i nie wiem dlaczego ich nie ma

ewunia13121959 (offline)

Post #3

09-09-2017 - 17:49:41

Piła 

Rozmiar guza 7 x 5 x 9mm z cienkoigłowej , w poniedziałek idę na rozmowę z onkologiem. jeszcze mam dopisek B 33 647 z piersi prawej godz. 1.00. Z cienkoigłowej wyszło też że zarysy nieregularne guzek hypoegogenny chyba. Zastanawiam sie czy taki guz daje przerzuty i czy faktycznie jest złośliwy i co przez tą złośliwość mam rozumieć

ewunia13121959 (offline)

Post #4

09-09-2017 - 17:50:55

Piła 

Wycięcie miałam 1 września , nie wiem dlaczego nic więcej nie napisali

Tomasz. (offline)

Post #5

09-09-2017 - 20:11:36

Pruszków 

Złośliwość nowotworu to jego cechy powodujące, że:
1. nowotwór złośliwy rośnie bez ograniczenia
2. nowotwór złośliwy na nieostre (nieodgraniczone) krawędzie- w efekcie czego jest go trudniej usunąć (konieczne są marginesy cięcia)
3. nowotwór złośliwy niszczy tkanki sąsiednie poprzez ucisk i naciekanie, a także poprzez angioinwazję
4. nowotwór złośliwy wykazuje tendencje do tworzenia przerzutów (ognisk nowotworu poza narządem źródłowym)
(nowotwory łagodne rosną do pewnego rozmiaru i ich wzrost ustaje- tych cech decydujących o złośłiwości nie mają).
Ponieważ rak to nowotwór złośłiwy, więc nieleczone ma możliwość m.in. tworzenia przerzutów.
Rozróżnia się jeszcze raki inwazyjne (w stadium ekspansywnym)- obok operacji jest leczenie uzupełniające i przedinwazyjne (in situ, inaczej DCIS)- te raki po prawidłowej operacji nie wymagają leczenia uzupełniającego.

marzusia (offline)

Post #6

09-09-2017 - 20:39:38

Cieszyn 

początkowo napisałaś , że biopsja gruboigłowa dlatego dziwiłam się że brak podstawowych informacji, z cienkoigłowej nie oznacza się receptorów więc musisz poczekać na dalsze badania i wyniki. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 168
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022