Interpretacja badań hormonalnych

Wysłane przez izabela szu 

izabela szu (offline)

Post #1

02-11-2017 - 08:52:49

kalisz 

Bardzo prosze o pomoc w odczytaniu wyników.W sierpniu 2013 zdiagnozowano u mnie raka piersi ,przeszłam chemioterapie 3Ac i Docetaxel.Nowotwór hormonozlażeny er75%,pr 75%,Ki67-20.Po zakonczeniu chemii właczono mi tamoxifen w lutym 2014.Miesiączka zniknęla do sierpnia.Ze względu na powrót miesiączki we wrzesniu 2014r zalecono stosowanie Zoladex przez 2 lata.Tym samym lek wstrzymał miesiączke do sierpnia 2017.Na ta chwile jest powrót miesiączki,ginekologicznie jest ok.Natomiast wykonałam badania hormonalne er<5 pg/ml,progesteron 0,14ng/ml,tsh,fsh w normie,badanie wykonane w 21 dniu cyklu,morfologia,ob i crp w normie.Po powrocie miesiączki mam straszne wahania nastroju i ból w drugiej piersi(wykonane było Usg i jest o.k)Dodatkowo po ostatniej miesiaczce wystąpił silny ból w dolnym odcinku kręgosłupa który promieniował do konczyn dolnych.Martwi mnie nieco moje samopoczucie i ten ciagly ból nóg.Wizyte u swojej onkolog mam dopiero w grudniu.Czy sam tamoxifen wystarczy w moim przypadku?

Tomasz. (offline)

Post #2

02-11-2017 - 12:31:22

Pruszków 

Ból nóg wymaga badań odnośnie zakrzepicy po tamoxyfenie - palecałbym możliwie pilnie zbadać d-dimery. Tamoxyfen jest podstawowym lekiem p.nowotworowym- Zoladex jest lekiem potencjalizującym dziaqłanie tamoxyfeu lub umożliwia zastosowanie inhibitorów aromatazy w okresie przed klimakterium.
Wahania nastroju częściej występują po łączonym podaniu Zoladex+Tamoxyfen. U Ciebie jest odwrotnie- w takiej sytuacji może warto wrócić do podań Zoladexu? Bóle kości mogą być powodem osteopenii po lekach- zalecane jest suplementowanie witaminy D3 i wapnia.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 446
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022