Prośba o interpretację USG badania mamy

Wysłane przez scalscione 

scalscione (offline)

Post #1

26-09-2018 - 02:51:42

warszawa 

Zwracam się o prośbę interpretacji badania mamy. Lekarz skierował mamę na biopsję gruboigłową. Ja i ona jesteśmy przerażone, gdyż USG było rutynowe.

Opis USG:

Sutki o prawidłowej odpowiedniej do wieku strukturze tkankowej bez wyraźniejszych uogólnionych zmian dysplastycznych z niewielkimi poszerzeniami pojedenczych przewodów mlekowych. Na pograniczu kwadrantów bocznych sutka prawego, 7-9 cm od brodawki, widoczny jest guzek lity o nieco nierównej echogeniczności o wymiarach 15x8x8 mm, z podwyższeniem SR w elastografii- BIRADS 4b, konieczna biopsja gruboigłowa.
Na pograniczu górnych kwadrantów sutka lewego, 2-3 cm od brodawki, widoczna jest mniejsza zmiana, 7x6x4 mm, z podwyższeniem SR w elastografii, jak w badaniu poprzednim.
Doły pachowe bez patologicznych powiększeń węzłów chłonnych.

Mama ma tendecję do torbielek, stąd częste USG piersi. Ostatnie, 2 lata temu, u tego samego lekarza, bez powodów do większych niepokojów. Tym razem lekarz kazał jej kierować się szybko na badania i leczenie. Wiem, że to dopiero początek, ale jestem przerażona. Mama ma 67 lat i jest bardzo szczupła. Jak poradzi sobie z leczeniem...

Dziękuję za odpowiedź

renatar (offline)

Post #2

26-09-2018 - 06:15:59

sieradz 

Niestety guzki są podejrzane i bez biopsji się niczego nie dowiecie. To że mama jest szczupła nie znaczy że gdyby coś wyszło niedobrego to żle zniesie leczenie. Musicie poczekać na biopsję, najlepiej gruboigłową.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #3

26-09-2018 - 06:56:48

Pruszków 

Aby powiedzieć cokolwiek więcej konieczne jest poznanie architektury zmiany. To struktura i receptorowość. Aby te wyniki uzyskać konieczna jest biopsja gruboigłowa- co przedmówczyni powiedziała.
Tęgość nie ma nic wspólnego z rozpoznaniem czy leczeniem. W leczeniu obciążajacym (prawdopodobnie nie będzie takowe potrzebne) dobiera się leki też m.in. do wzrostu i wagi ciała. Ponieważ BIRADS jest 4b [pl.wikipedia.org] - z biopsją czekać nie nalezy.

dziubas (offline)

Post #4

26-09-2018 - 10:52:57

Gdańsk 

guzki sa małe i to dobre rokowanie! reszta to tak jak moi "przedmówcy" napisali, ja mam 65 lat i po raku zyje juz szósty rok!!!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Al_la (offline)

Post #5

26-09-2018 - 12:43:31

k/Warszawy 

Męża ciocia leczyła raka po 80-ce. Już przekroczyła 90 uśmiech
Nasza sąsiadka zachorowała mając 82 lata. Obecnie ma 89 uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

scalscione (offline)

Post #6

26-09-2018 - 17:16:35

warszawa 

Dzikuję Wam za odpowiedzi. Tak , wiemy, że biopsja jest konieczna i jesteśmy już umówione na nią. Będę informować dalej .
Pozdrowienia pociesza
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 573
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022