Prosze o pomoc-interpretacja wyniku

Wysłane przez iwnna 

iwnna (offline)

Post #1

29-09-2018 - 15:28:42

Bielsko-Biała 

Witam serdecznie.Bardzo prosze o interpretacje oraz o informacje czy ktoś spotkał się z tego typu sytuacja.Otóż jestem 8 lat po operacji usunięcia jajowodów i 1 jajnika,mam bardzo zaburzona równowagę hormonalną i od 4 lat regularnie badam swoje piersi poprzez usg i wizyty w por.chorob piersi.W prawej piersi mam kilka malnkich torbielek jednak moj niepokoj budzi wynik oststniego usg.nagle w ciagu roku w lewej piersi cos mi sie pojawilo,lekarz nie wie co to moze byc na podstawie usg gdyz obszar jest zaciemniony,skierowal mnie na biopsje mammotomiczna a pozniej na badanie histopatologiczne.Tak to w skrocie wyglada.Bardzo sie boje.
Oto wynik usg:Wywiad rodz.w kier.raka sutka ujemny.Badanie wykonano w 2 polowie cyklu.pacjentka nie przyjm.hormonow.sutki o budowie gruczolowo-tluszczowej.cechy niewielkiej dysplazji lagodnej obustronnie.w piersi prawej na godz.9 dwa przestrzenie echoujemne obok siebie o sr.8 i 4mm o cienkiej scianie. w lewej piersi na godz.6-7 1,5od otoczki cien hyperchogenny o sr.7mm.Tkanka gruczolowa,jednorodna.przewody mlekowe i zatoki niposzerzone.Dolu pachowe bez cech powiekszonych wezlow chlonnych.BIARDS usg3 - wskazana kontrola po miesiaczce

Bardz,bardzo prosze o pomoc,moze ktos spotkal sie z podobnym problemem,panicznie boje sie ze moze to byc nowotwor.

dziubas (offline)

Post #2

29-09-2018 - 15:35:48

Gdańsk 

Iwonko! serce trudno teraz cos popwiedzieć! biopsja powie wiecej, zyczę odwagi i spokoju w oczekiwaniu na badanie i jego wynik!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

renatar (offline)

Post #3

29-09-2018 - 16:10:58

sieradz 

Birads 3 wskazuje na jakąś zmianę łagodną, może to być jakiś włókniak, gruczolowłókniak. Jakby radiolog podejrzewał coś złego to by wpisał birads 4. Sprawdzić koniecznie trzeba ale można być dobrej myśli.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

iwnna (offline)

Post #4

29-09-2018 - 16:20:51

Bielsko-Biała 

Pani Renata BARDZO dziękuję za odpowiedź ❤
Czy jednak jest możliwe, aby taki wlokniak bądź gruczolo-wlokniak dawał w obrazie usg takie zacienienie? Badanie usg w sumie wykonywał lekarz onkolog

renatar (offline)

Post #5

29-09-2018 - 18:14:22

sieradz 

Zazwyczaj jak ten co robi usg nie jest pewny to wpisuje wyższy numer. Moja córka ma gruczolowłókniaka [była operacja i niestety nie udało się go wyciąć] i właśnie na usg zawsze miała birads 3. Teraz kiedy od trzech lat się nie zmienia radiolog wpisała 2. Wolałabym żeby to wyciąć ale ma to 0,9 cm i jako zmianę łagdną chirurdzy nie chcą usuwać bo za mała.

iwnna (offline)

Post #6

29-09-2018 - 19:15:33

Bielsko-Biała 

A czy u Pani córki też był cień na usg? Współczuję sytuacji.Moja zmiana w sumie ma 1,5cm i będę to mieć usuwane w całości podczas biopsji mammotomicznej,dzieki takiej możliwości można usunąć zmiany do 3cm sr. Dziwię się że chirurdzy nie chcą tego robić.

renatar (offline)

Post #7

29-09-2018 - 19:32:49

sieradz 

Iwna tego ci nie umiem powiedzieć, w każdym razie nam nic takiego nie zaproponowano. To ja uprosiłam chirurga żeby spróbował to wyciąć ale powwiedział mi że robią to tylko jak zmiana jest powyżej centymetra a właściwie mój chirurg że podejmuje się dopiero od dwóch cm. Przed operacją musiała być biopsja,zrobiliśmy cienkoigłową [bo prywatnie tylko taka była możliwość], na początku tego roku miała gruboigłową [mieszka w anglii i jak robiła usg to wiadomo z obciążonym wywiadem tzn że ja choruję na raka skierowano ją na gruboigłową]. Niczego złego na szczęście nie znaleziono ale badać i sprawdzać trzeba.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 471
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022