Wynik HISTOPATOLOGII Proszę o interpretację

Wysłane przez iwnna 

iwnna (offline)

Post #1

02-11-2018 - 13:58:30

Bielsko-Biała 

Serdecznie witam.Dzis odebrałam wyniki badania histopatologicznego po biopsji mammotomoicznej,bardzo proszę o interpretację.wizytę okntrolna mam dopiero za tydzień.

ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE:
Fibrosclerosis,adenosis,duct ectasiae et hyperplasia ductalis focalis

CO TO ZNACZY???

mgiełka (offline)

Post #2

02-11-2018 - 14:23:30

Radom 

To znaczy, że raka nie ma. Jest natomiast zmiana o charakterze fibrosclerosis może świadczyć o pewnej dynamice przebudowy gruczołu i może wiązać się z pewnym ryzykiem raka piersi. Adenosis - to gruczolistość. Ductectasiae - poszerzenia przewodów. Hyperplasia ductalis - rozrost wewnątrzprzewodowy (rozrost nabłonka przewodów), focalis - ogniskowa.

Po prostu piersi do kontroli, pilnuj ich, ale na spokojnie. I życzę by nigdy nic poważniejszego w nich nie było uśmiech

Z amazonki.net od 2006 roku.

iwnna (offline)

Post #3

02-11-2018 - 14:50:16

Bielsko-Biała 

Mgiełko kochana,bardzo,bardzo Ci dziękuję za odpowiedz.Ogromnie się ciesze,ze to zmiana łagodna.Niiestety mam problemy z piersiami poprzez wielkie zaburzenia hormonalne,mastopatia,torbiele. Na szczęście należę do tych "świadomych" i od 4 lat regularne badania + usg.Trzeba trzymac rękę na pulsie.
Bardzo gorąco pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego,a przede wszystkim ZDROWIA!!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 735
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022