Wyniki biopsji raka piersi po Niemiecku czy ktos pomoze ??

Wysłane przez Marzenak 

Marzenak (offline)

Post #1

14-11-2018 - 17:39:10

Neuss 

Witam dzis odebralam wyniki biopsji , ale po niemiecku. Nie umie tego sobie przetlumaczyc moze ktos mi pomoze ??? Tam pisze ze wg Internationale B-Klassifikation jest to : B5b.
Proliferationsstatus:
30% proliferierende, Ki-67-positive Tumorzellen. 3 Mitosen in 10HPF.
Östrogenrezeptor:
Färbeintensität: 2 ( mäßig positiv). Prozentsatz positiver Zellen: 4 ( über 80% positive Zellen ).
Immunreaktiver Score : 8 Punkte.
Progresteronrezeptor : Färbeintensität: 3 ( stark positiv ). Prozentsatz positiver Zellen:4 ( über 80% positive Zellen ).
Immunreaktiver Score : 12 Punkte

Her-2/neu -Rezeptorstatus

Score:1+ Wertung: NEGATIV

Beurteilung: Abschließend liegt ein mittlerer Differenzierungsgrad vor ( 2/3/1).

renatar (offline)

Post #2

14-11-2018 - 18:08:21

sieradz 

Marzenak napisałąm ci na priv.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Agaba190 (offline)

Post #3

14-11-2018 - 18:23:35

k/Warszawy 

O ile dobrze rozumiem to:
B5b (nowotwór złośliwy)
Ki67 - 30 % (marker komórkowej proliferacji)
Receptor estrogenowy i progresteronowy: dodatni
Stopień złośliwości średni (G2).
Stan receptora Her-2 - ujemny

Tyle zrozumiałam.
Jaka jest wielkość guza?. Czy węzły są podejrzane?

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Marzenak (offline)

Post #4

14-11-2018 - 18:53:31

Neuss 

Witam. Wlasnie na wezlach pod pacha mam 2 guzy i jest rak inwazyjny hormonozalezny . buzkiktor mowil ze nie jest zle , jest srednio i ze damy rade. Guz ma 4;3 cm i beda " myslec co zrobic dalej " czyli na poczatku chemia , czy op czy inaczej ???.... ale na poczatku wyniki z przeswietlen kosci , itd… Glowa do gory…

Marzenak (offline)

Post #5

14-11-2018 - 20:42:55

Neuss 

Wielkosc guza 4,3 cm i wezly chlonne powiekszone i 2 guzy pod pachami. Wskazane badania RTG kosci , MRT I CT itd. Potem decyzja odnosnie leczenia …

Tomasz. (offline)

Post #6

15-11-2018 - 06:56:16

Pruszków 

Dodałbym, że hormonozależność od receptora ER jest dość znaczna (8/12), dla receptora PgR - całkowita (12/12). Wiec są dość istotne korzyści z leczenia antyhormonalnego.

Marzenak (offline)

Post #7

05-12-2018 - 18:02:35

Neuss 

Witajcie kwiatek, dzis bylam na rozmowie z lekarzem po wczesniejszych badaniach : przeswietlenia kosci, MRT i CT . Niestety na badaniu CT wykazalo ze powiekszone sa wezly chlonne w okolicy mostka , jajniki i macica tez sa powiekszone, pozostale narzady : watroba, kosci itd. sa czyste. Jestem totalnie zalamana, dol straszny…, boje sie. Chca mi zrobic we wtorek bronchoskopie w celu pobrania probki do analizy czy tam sa komorki rakowe .. Dwa guzy przerzutowe mam juz pod pacha i jeszcze teraz moze byc przerzut w wezlach chlonnych mostkowych…. Wyglada na to ze rak sie niezle rozszalal, rozrzuca sie jak szalony. Czulam niekiedy bol pod mostkiem , ale myslalam ze to sa nerwy lub watroba daje nieraz mi popalic… Wiem ze musze dac rade , ale jak ???

dziubas (offline)

Post #8

05-12-2018 - 22:43:42

Gdańsk 

Trzymam kciuki Marzenko! sercepocieszaprosiok Odwagi! Dasz radę!A my Cie bedziemy wspierac, tylko odzywaj sie co jakis czas, bo nawet nie jestes jakaś milcząca i tak dalej trzymaj!!! PISZ!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Amazonki.net (Administrator), berni , etruzilka , renatar
Gości: 374
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018