Nie wiem co oznacza mój wynik

Wysłane przez XYXY 

XYXY (offline)

Post #1

27-11-2018 - 20:32:42

Wynik biopsji gruboigłowej guzka piersi: W badanych mikrowycinkach z gruczołu piersiowego stwierdza się ogniska rozroztu nabłonka, na kóry składaja się ściśle upakowane cewki zbudowane z dwóch warstw komórek: luminalnych i mioepitelialnych (obecność mioepitelialnych potwierdzono badaniem immunohistochemicznym z użyciem przeciwciałami anty -SMA i anty -P63) W diagnostyce różniowej nalezy uwzględnić rozrost o typie gruczolistości (adenosis) lub nowotwór o charkterze adenomiepitelioma.

dziubas (offline)

Post #2

27-11-2018 - 22:47:20

Gdańsk 

szok ale madrze napisane!!! nasze madre glowy lada chwila cos wyjasnia a je zerknełam do netu
Gruczolistość włókniejąca (łac. adenosis sclerosans) - jedna z chorób proliferacyjnych sutka charakteryzująca się pomnożeniem elementów gruczołowych wraz z rozrostem podścieliska. Gruczolistość jest zmianą łagodną, ale według pewnych badań zwiększa ryzyko wystąpienia raka 1,7 – 2,1-krotnie.
"adenomiepitelioma" ???
czy tylko ten opis był w wyniku biopsji gruboigłowej?! a jakies parametry? dawaj wszystko co masz!!!forumowicztak

Tomasz. (offline)

Post #3

28-11-2018 - 06:55:35

Pruszków 

Dzieje się proces rozrostowy w piersi. Zawsze warto zbadać, czy są jawne czynniki usuwalne mogące ten proces stymulować (np. zaburzenia hormonalne). Jeśli jawnych czynników usuwalnych nie ma (czyli proces jest samoistny, lub czynniki są nieusuwalne) to konieczne jest operacyjne usunięcie zmiany, aby na jej podłożu nie rozwinął się rak.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 427
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018