Usg proszę o interpretacje

Wysłane przez Emi1234 

Emi1234 (offline)

Post #1

13-12-2018 - 18:29:16

Witam wszystkich na forum. Mam 28 lat . Mój opis usg;
Piersi o utkaniu gruczolowym.
Wp.lewej na godz 1 zmiana hipoechogeniczna o wym. 9,5mm×5,5mm birads3
W prawej na godz. 3 niehemogenna zmiana o wym.33 x 12,5 birads 2. Przewody mlekowe poszerzone do 2.9 mm w piersi prawej. Birads3 kontrola 12mscy
Proszę o opinie
Serdecznie pozdrawiam

Tomasz. (offline)

Post #2

13-12-2018 - 18:42:10

Pruszków 

Przy BIRADS=3 zmiana jest do kontroli za jakiś czas. Jednakże uważam, że 12 miesięcy to zdecydowanie za długi okres czasu. Jeśli finanse Ci na to pozwalają- szukałbym ośrodka który wykonuje rezonans piersi. Przy utkaniu gruczołowym i "trójce"- sama mammografia raczej nic nie wniesie.

Emi1234 (offline)

Post #3

13-12-2018 - 19:18:55

Bardzo dziękuję Tomaszu za szybką odpowiedź. Kilka lat temu wyczulam guz na piersi prawej który do tej pory się powiększył. Miałam stwierdzony gruczolakowłokniak bo biopsji cienkoigłowej do obserwacji , i co rok , pół roku się pojawiałam na kontrolę . Niedawno pojawił się nastepny guz i skierowano mnie na pierwsze usg którego wyniki odebrałam dziś. Te dwa guzki mają inne opisy jeden jest niehemogenny A drugi hipoechogeniczny to znaczy że drugi nie jest gruczolakowlokniakiem ? Poszerzenie przewodów mlekowych świadczy o zapaleniu?Czy jest to związane z obecnością guzów?. W najbliższym czasie będę u onkologa powinnam go poprosić o dodatkowe badania ? Ostatnimy czasy czuje mocny ucisk w obu piersiach .W mojej rodzinie babcia zmarła na raka jelit A dziadek na raka płuc . Ostatnio mi szwankuje zdrowie . Miesiąc temu miałam wycięty ropowiczy wyrostek. Chciałabym dokładnie zbadać te zmiany aby być spokojna że nic się złego ze mną nie dzieje . Jakie badania poza rezonansem wykonać?

Tomasz. (offline)

Post #4

13-12-2018 - 23:04:09

Pruszków 

Zacząłbym od hormonów. PRL, estrogen, progesteron.
Być może rozwija się mastopatia (forma dysplazji)- a jeśli są niekorzystne czynniki- może rozwinąć się metaplazja - czyli kancerogeneza. Do tego badania genetyczne odnośnie ew. mutacji. Jesteś w zawczesnym wieku aby były one łatwo wytłumaczalne. Ponieważ to nie jest pierwszy symptom- nie wolno zasypywać przysłowiowych gruszek w popiele.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 404
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018