czarna magia wyników

Wysłane przez frezja77 

frezja77 (offline)

Post #1

28-12-2018 - 12:31:22

Amazonki!
wyniki to czarna magia dla osoby która dowiaduje się ze jest chora. Czy bycie potrójnie ujemnym z wynikiem Ki67 5% do tego guz naciekający G3. Nie ma wyników biopsji węzłów (na usg lekarzowi coś się w nich nie podobało) Dajcie znać jak to ogarnąć.

Kuba (offline)

Post #2

28-12-2018 - 12:37:26

Gogolin 

Jest to wielce nietypowy wynik. Obstawiałbym jakiś błąd. Skoro najwyższy stopień złośliwości, czyli G3 to marker proliferacyjny na poziomie 5% jest praktycznie niespotykany. Dla takiej złośliwości to min. Ki67 wynosi zwykle ok 15-20%.

frezja77 (offline)

Post #3

28-12-2018 - 12:44:41

to jest straszne...jak wy te wyniki rozumiecie sad smiley wiem,że każdy chory kiedyś zaczynał. Chcę znaleźć dla bliskiej mi osoby jakiś pozytyw a czytam byciu potrójnie ujemnym i nie wiem juz sama czy to dobrze, czy źle...jakie są rokowania, wesprzeć nie tylko dobrym słowem ale i faktem.

Al_la (offline)

Post #4

28-12-2018 - 12:48:57

k/Warszawy 

W raku nie ma reguły, że jakiś wynik jest na pewno dobry, a jakiś na pewno zły.
Ja jestem potrójnie ujemna (Kuba mówi, że też nietypowa duży uśmiech ) i już minęło 15 lat.
Przekaż bliskiej osobie, że się da żyć! serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dziubas (offline)

Post #5

28-12-2018 - 12:55:42

Gdańsk 

frezjo! serce przede wszystkim spokój nas moze uratować! radze Ci nie zagladac do dr google! badź tu na forum, bo tu znajdziedz i profesjonalne odpowiedzi na Twoje pytania i wsprcie od osób, które ten pierwszy szok tez przeżyły, tu nikt nie bedzie posługiwal sie statystykami, bo kazdy przypadek jest inny, bo każdy organizm jest inny! uszy do góry frezjo! sprawdź na opisie biopsji wartośc Ki67 tak, jak wspominał Kuba

frezja77 (offline)

Post #6

28-12-2018 - 13:00:28

no jest jak wół ki67 5% i trójujemność. Już zostawiam dr google bo wyczytałam, że najgorsze rokowania, że bardzo źle itd...

Tomasz. (offline)

Post #7

28-12-2018 - 13:22:59

Pruszków 

Moim zdaniem jest gdzieś błąd. Albo Ki67 jest niedoszacowane (faktycznie jest wyższe i to wyraźnie- może 50%??) albo przeszacowana jest złośliwość G3.
Poza tym brak jest szacowanej wielkości guza i wyników bipsji podejrzanych węzłów.
Raki trójujemne leczy się metodą skojarzoną- chemioterapia, operacja, radioterapia. Jeśli nie ma nadekspresji HER2 to na tym leczenie się konczy. A dopóki nie stwierdzi się przerzutów odległych (nie mylić z przerzutami do wezłów) to leczy się zawsze z intencją wyleczenia.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 423
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018