NHG2

Wysłane przez Kasiaolo 

Kasiaolo (offline)

Post #1

03-01-2019 - 19:33:28

Poznań  

Cześć
Odebrałam dzisiaj wyniki biopsji gruboigłowej, proszę o pomoc w interpretacji.
Obraz histologiczny odpowiada rakowi inwazyjnemu gruczołu piersi owego (NST wg WHO) NHG2 (3+2+1/3 mitozy na 10 HPF o średnicy pola widzenia 0,55 mm). Największy wymiar zmiany w materiale tkankowym: 0,9 cm (B5).
Pomożecie?

Al_la (offline)

Post #2

03-01-2019 - 20:16:08

k/Warszawy 

Niewiele ten wynik wnosi. Jest to rak bez specjalnego typu (NST), najczęściej występujący o 2 (średnim stopniu złośliwości).
Pewnie później będzie wynik receptorów i na jego podstawie można określić cechy biologiczne raka.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

renatar (offline)

Post #3

03-01-2019 - 20:17:05

sieradz 

Kasiu niewiele da się z tego wyniku odczytać tzn to rak przewodowy o średnim stopniu złośliwości. Jeżeli była gruboigłowa to powinnaś mieć jeszcze Ki , i receptory tzn er i pr. Jeszcze kluczowe w leczeniu jest jaki Her. Myślę że dostaniesz te wyniki bo niektóre ośrodki tak na raty podają.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #4

03-01-2019 - 20:17:06

Pruszków 

Wiadomo tylko, że to rak przewodowy o średniej złośliwości.
Brakuje Ki67, szacowanej wielkości guza, receptorów steroidowych, obecności nabłonkowego czynnika wzrostu HER2, szacunkowego stanu węzłów.

Kasiaolo (offline)

Post #5

03-01-2019 - 21:02:30

Poznań  

Dziękuję Wam bardzo. Wygląda na to, że tylko tyle dostałam. Dowiem się w takim razie czy będzie coś więcej wiadomo.

Tomasz. (offline)

Post #6

03-01-2019 - 22:39:55

Pruszków 

Przed leczeniem musi być wiadomo- wyniki są niekompletne do leczenia. Ps. swoją drogą 3 odpowiedzi w ciągu 1,5 minuty. Wszyscy musieliśmy pisać w tym samym czasie. smiling smiley

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 309
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018