z prośbą o radę, nowotwór złośliwy sutka C50

Wysłane przez emkaaa 

emkaaa (offline)

Post #1

13-01-2019 - 17:57:24

Zgorzelec 

Witam wszystkich.

7 stycznia 2019 roku Mama wykonała USG (do którego załącznik znajdziecie wyżej).
Po nim mama udała się do Onkologa, które potwierdziły nowotwór złośliwy sutka C50.
Wstawiam również kartę informacyjną z tej wizyty.

Moja babcia 7 lat temu umarła z powodu nowotworu nowotworu złośliwego piersi. Niestety wtedy bylam Zielona na ten temat i nic poza zaleceniami lekarza nie zrobiłam. Po wycięciu piersi i silnej chemioterapii zmarła. Od rozpoznania żyła 1.5 roku. Uogólniając nie jestem pozytywnie nastawiona do procedur związanych z agresywną chemią oraz procedurami związanymi z leczniem raka. Zależy mi bardzo na ludzkim lekarzu, który będzie prowadził mamę oraz
jako, że podstawową sprawa jest wybranie kliniki. Jaką klinikię onkologicznej możecie polecić? Zwlaszcza uwzględniając Dolny slask, poniewaz tutaj mieszkamy. Oczywiście nie stanowi problemu wybranie leczenia w innym obrębie kraju. Gorąco pozdrawiam dziękując za jakąkolwiek pomoc.

PS
Czy mam pisać osobny post na temat interpretacji?

Pozdrawiam

Emilia

stresprosi

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 14-01-2019 - 13:37:27 przez myszka.

blankaIn (offline)

Post #2

13-01-2019 - 18:19:53

Warszawa 

Emilia, jak najszybciej biopsja. Co prawda zmiana nie jest duża (13x21mm) ale te węzły...A leczenie to może któryś z tych szpitali: [www.zwrotnikraka.pl]

Tam gdzie robili usg piersi nie robią biopsji?

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

emkaaa (offline)

Post #3

16-01-2019 - 09:01:54

Zgorzelec 

Nie. Pani dala skierowanie po prostu aby wybrac klinike wedle uznania.

Wczoraj bylysmy we Wroclawiu u Doktora Tarkowskiego. Na piatek umowil mame na biopsje.
Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 546
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018