Co o tym sądzicie??

Wysłane przez dorotal 

dorotal (offline)

Post #1

25-04-2019 - 09:14:30

Mój wynik usg:
Pierś lewa: godz.10.00 torbiel o śr.7,3 mm, godz.6.00 ognisko bezechowe o śr.16 mm, godz.7.00 podobne ognisko o śr.8 mm. Godz.7.30 uwidoczniono owalne ognisko o śr.14 mm o nieco zatartych granicach z obecnością licznych mikrozwapnień. Podobny obszar mikrozwapnien około godz.2.30.
Pierś prawa: godz.12.00 torbiel o śr.18,5 mm, w pobliżu liczne mikrozwapnienia, Godz.2.00 4 sąsiadujące ze soba torbiele o śr.19 mm, 13,5 mm, 10 mm i 7 mm. godz.9.00 torbiel o śr.9 mm, w okolicy liczne mikrozwapnienia. Węzły niepowiekszone.
Lekarza zaniepokoił obszar piersi lewej godz.7.30. Wypisał karte DILO i umowił do onkologa na za tydzień. Onkolog nic nie powiedział, skierował na mammografię. Czekam na wynik. Ciekawa jestem czy zrobia mi biopsję? Co Wy o tym sądzicie?
Nadmienię, że z uwagi na torbiele usg robiłam co rok, a mammo co 2 lata. Mikrozwapnienia rozsiane pojawiły się w ub. roku. W ub.roku miałam też zapalenie piersi lewej (kamień w środku, ból, zaczerwienienie, gorączka).

renatar (offline)

Post #2

25-04-2019 - 10:19:04

sieradz 

Mikrozwapnienia są zawsze podejrzane więc dobrze że cię wysłali do dalszej diagnostyki. Jaki birads ci wpisał radiolog.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

dorotal (offline)

Post #3

25-04-2019 - 11:08:25

Nie wpisał żadnego małomowny widziałam, że spanikował trochę i szybko skończył badanie, wypisał kartę DILO i zadzwonił do poradni onkologicznej. Powiedział jeszcze, że jego zdaniem trzeba zrobić biopsję. Natomiast onkolog nic nie mówił poza tym, że 90% zmian w piersiach to zmiany łagodne. No o tym to ja wiem, bo borykam się z nimi od lat - usunięty dawno temu gruczolakowłókniak, ściągane nie raz płyny z torbieli. Do tej pory robiąc kilkakrotnie mammografie podchodziłam do tego na lajcie, a teraz stresuję się.

renatar (offline)

Post #4

25-04-2019 - 11:14:42

sieradz 

To faktycznie jakiś dziwny ten radiolog, bo wpisać powinien numerację. Uważam że można było już wypisać skierowanie na biopsję i zrobić ją pod kontrolą usg.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #5

25-04-2019 - 11:42:16

Pruszków 

Powinnaś się starać już teraz o skierowane na biopsje. Wszystko trwa a choroba która jest na pewno nie czeka.

dorotal (offline)

Post #6

25-04-2019 - 12:21:18

Wynik mammo zostanie przesłany bezpośrednio do poradni. Jak będzie nie tak, będą dzwonić z narzuconym od razu terminem wizyty. Jak nie będą dzwonić, to ja mam za 2-3 tygodnie sama zadzwonić, dowiedzieć sie czy jest wynik i wyznaczyć do lekarza na konsultację. I tak sobie będę czekać... Myślałam o zrobieniu drugiego usg, ale w moim wieku - 50 lat - to chyba i tak lepsza mammo. Byłam u onkologa w Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim.

Tomasz. (offline)

Post #7

25-04-2019 - 15:27:12

Pruszków 

Mammografia to inna technika obrazowania niż USG. Obie metody się uzupełniają. Preferencje zależą nie od wieku a od utkania piersi. Przy utkaniu gruczołowym pierszeństwo ma USG, przy tłuszczowym- mammografia. Utkanie mieszane ma jednakowe preferencje (podobną wartość diagnostyczną).

dorotal (offline)

Post #8

25-04-2019 - 15:57:59

Mam utkanie mieszane. Moje mikrozwapnienia świeciły na ekranie monitora USG jak "gwiazdki na niebie", jak to określił lekarz. No cóż... czekam na wynik mammo.... myśli Cierpliwości......bezradny
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 343
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018