Interpretacja wyników Bac

Wysłane przez natala86 

natala86 (offline)

Post #1

15-05-2019 - 22:12:28

Witam, będę wdzięczna za interpretację wyników oraz podpowiedź co dalej, gdzie się udać etc.
Pierś prawa, godz. 12, owalna, hypoechogenna o cechach torbiel 7 mm. Opis mikroskopowy: makrofagi, treść białkowa. Najprawdopodobniej zawartość torbieli.

Pierś lewa, godz 2, na granicy otoczki, owalna hypoechogeniczna, bez wzmocnienia echa, 7mm. Opis mikroskopowy: płaty i grupy komórek gruczolowych sutka, masy białkowe. Obraz zmiany proliferacyjnej prawdopodobnie łagodnej. Do rozważenia biopsja gruboigłowa.
wynik jest niejasny? Czy jest jakieś podejrzenie skoro należy rozważyć biopsje gruboigłową? Nie wiem co dalej z tym zrobić.. Porada onkologiczna? (usg i biopsje wykonywał chirurg)

Pozdrawiam i z góry dziękuję Natalia.

dziubas (offline)

Post #2

15-05-2019 - 22:24:21

Gdańsk 

jak najbardziej ! porada onkologiczna jest wskazana

Tomasz. (offline)

Post #3

16-05-2019 - 06:18:24

Pruszków 

BAC ze zmiany w piersi to nieporozumienie. Dać to może tylko odpowiedź: jest rak/nie ma raka. Nic więcej- za mało materiału pobranego do badania. Zmiany proliferacyjne (rozrostowe) wymagasją dokładniejszego zbadania- w ujęciu dynamicznym dzieje się proces, który dziać się nie powinien. Polecam BAG.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 363
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018