Proszę o interpretację wyników

Wysłane przez Yarecki 

Yarecki (offline)

Post #1

21-05-2019 - 15:45:43

Witam serdecznie,
W imieniu mojej mamy proszę o interpretację wyników.
Immunofenotyp guza: CKAE1/AE3+, Ki67+ 80% jąder komórkowych, WT-1+/-, Calretynina-, CK5/6, p53-, p63-

Dziękuję

dziubas (offline)

Post #2

21-05-2019 - 16:44:55

Gdańsk 

Yarecki! serce dzielny synu ! napisz pozostałe parametry z wyniku biopsji? hispatu? inaczej nic sie nie da powiedzieć! bezradny spisz z papierka z wynikiem wszystko co tam napisane! tak pozdrówka dla Mamusi!

Yarecki (offline)

Post #3

21-05-2019 - 17:00:50

dziubas
Yarecki! serce dzielny synu ! napisz pozostałe parametry z wyniku biopsji? hispatu? inaczej nic sie nie da powiedzieć! bezradny spisz z papierka z wynikiem wszystko co tam napisane! tak pozdrówka dla Mamusi!

Kurczę, dopiero teraz ogarnąłem, że to forum odnośnie raka piersi, a moja Mama ma raka jajnika i otrzewnej. Przepraszam za kłopot.

Być może ktoś stąd się na tym zna i mógłby powiedzieć coś więcej. Wyniki w formie zdjęcia - Wyniki

dziubas (offline)

Post #4

21-05-2019 - 17:12:28

Gdańsk 

Yarecki! rotfl jestes tu i tak mile widziany! serce może Tomasz cos Ci moze napisac na temat choroby Twojej Mamy, albo Kuba! albo i innne amazonki! tak jeadno moge napisać: KI67 =- 80% to powazny wynik, swiadczy o b. szybkim namnazaniu komórek nowotworowych..., ale to sie leczy i trzeba leczyć!!! rak to nie wyrok! Odwagi Yarecki! I do boju!!! brawo

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 21-05-2019 - 17:16:07 przez dziubas.

Kuba (offline)

Post #5

21-05-2019 - 18:08:48

Gogolin 

Na podstawie obecności określonych cytokeratyn i ekspresji genów można stwierdzić, że jest to rak surowiczy o wysokim stopniu złośliwości - najczęstsza postać raka jajnika (kalretynina, CK5/6), ale nic nie jest przesądzone. Wszczepy do otrzewnej to coś jak najbardziej normalnego w tym podtypie i oznacza III stadium zaawansowania. O lepszym rokowaniu świadczy brak mutacji w obrębie genu TP53. Standardowym leczeniem jest chirurgiczna cytoredukcja i uzupełniająca chemioterapia paklitakselem i karboplatyną.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 21-05-2019 - 18:13:57 przez Kuba.

dziubas (offline)

Post #6

21-05-2019 - 19:16:31

Gdańsk 

Brawo! Kubasku!!! brawo

Kuba (offline)

Post #7

22-05-2019 - 11:29:12

Gogolin 

Powiem coś jeszcze. Nastawcie się raczej na długą walkę. Rak jajnika często jest schorzeniem przewlekłym o bardzo wysokim odsetku nawrotów, które nie zawsze oznaczają, że zastosowane leki nie działają, zwłaszcza jeśli nawrót następuję w okresie równym lub większym niż 2 lata. Tragedią jest, że operacja tego raka nie może zostać wykonana z marginesem czystości onkologicznej, tylko jest zabiegiem cytoredukcyjnym (jak np. usunięcie złośliwego glejaka mózgu). I tu widać, jak ważna jest chirurgia w leczeniu nowotworów. Mam 2 sąsiadki, obie z rakiem surowiczym G3. Jedna już chyba 3 rok bez żadnych objawów, druga prawie 8. Niezależnie od tego czy jest to rak jajnika czy otrzewnej, potrzebne jest określenie występowania mutacji w genie BRCA. Rak surowiczy jajnika ma podobny genotyp do raka piersi potrójnie ujemnego. Stąd próby leczenie celowanego prowadzonego w podobny sposób.

Al_la (offline)

Post #8

23-05-2019 - 14:19:27

k/Warszawy 

Kuba
Niezależnie od tego czy jest to rak jajnika czy otrzewnej, potrzebne jest określenie występowania mutacji w genie BRCA.

Koniecznie!
Gdy wyjdzie mutacja w genie BRCA i będzie dobra odpowiedź na leczenie karboplatyną, zaistnieje możliwość zastosowania Olaparibu.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 376
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018