Proszę o interpretację wyniku

Wysłane przez okalewo94 

okalewo94 (offline)

Post #1

09-08-2019 - 13:13:33

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku wynik
Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Tomasz. (offline)

Post #2

09-08-2019 - 14:04:39

Pruszków 

To wynik pooperacyjny. Jaki był wynik biopsji?
Tu są cechy zniszczenia komórek po terapii (rozumiem- chemioterapia cytostatykami_).

okalewo94 (offline)

Post #3

09-08-2019 - 14:28:43

Wynik biopsji przed chemioterapia i zabiegiem
E-cadherin (+)
ER (-)
HER2 (+1)
Ki-67 (+)
PR (-)

Tak, mama była leczona cytostatykami. Cztery czerwone wlewy które mama gorzej znosiła i 12 białych, po nich mama czuła się ok nawet powiedziałbym że na drugi dzień była lekko pobudzona.

Tomasz. (offline)

Post #4

12-08-2019 - 13:15:37

Pruszków 

Pobudzenie było po dexamethasonie- to konieczny lek w taxanach- aby uniknąć wstrząsu anafilaktycznego. Obecne postępowanie to badania i kontrolne wizyty w poradni onkologicznej.
Są ośrodki, gdzie po chemioterapii i operacji proponuje się uzupełniające leczenie kapecytabiną (Xeloda)- było w którymś wątku- bodajże to proponują w Olsztynie. Trzeba indywidualnie rozważyć proporcje korzyści do obciążeń w leczeniu i zdecydować na ew. terapię. W/w lek to cytostatyk- prolek 5-FU. Poza zespołem ręka-stopa jest dobrze tolerowany.

okalewo94 (offline)

Post #5

12-08-2019 - 14:53:11

Dziękuję Panie Tomaszu. Powie mi Pan jeszcze czy w tym wyniku nie ma nic niepokojącego?

Tomasz. (offline)

Post #6

13-08-2019 - 12:53:10

Pruszków 

Ja nie widzę- ale o tym może poinformować fachowo onkolog majacy dostęp do historii choroby i leczenia. Tu najważniejsze są zachowane marginesy co najmniej 1 cm (wymagane co najmniej 2 mm) i jest odpowiedź na leczenie. W wątku chemioterapia/Xeloda są informacje o uzupełniającym leczeniu tym lekiem- dla zmniejszenia ryzyka wznowy. Bezpieczeństwo chorej zapewnia kontrola w poradni onkologicznej.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 391
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018