Interpretacja TK

Wysłane przez monika.ada 

monika.ada (offline)

Post #1

26-08-2019 - 12:09:51

Witam proszę o informację czy powinnam martwić się tymi guzlami podoplucnymi i czy powinna być podjęta dalsza diagnostyka?

Krynia58 (offline)

Post #2

26-08-2019 - 14:16:23

Warszawa 

Moniko, najważniejszy według mnie w tym wyniku jest zapis o braku zmian meta. Te guzki i zwłoknienia które opisano nie powinny spędzać Ci snu z powiek, ale nie można też ich lekceważyć. Prawdopodobnie zostanie powtórzone badanie za kilka miesięcy żeby zobaczyć co się dzieje. Sama miałam guzek opisany jako pozapalny w wyniku badania na początku leczenia. Po czterech miesiącach wykonano kolejne TK które nie pokazało już żadnej zmiany na płucach. Pewnie i u Ciebie taki się okaże uśmiech Oczywiście lekarz który zlecił badanie może chcieć sprawdzić to od razu, chociaż nie bardzo wiem jakie badanie byłoby tu wskazane.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 376
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018