Wyniki USG BIRADS-USG-4

Wysłane przez Misia13 

Misia13 (offline)

Post #1

08-11-2019 - 10:33:01

Żółto-bialy wyciek z sutków po naciśnięciu.
Palpacyjne sutki bez zmian.
Sutki gruczolowe-tluszczowe.ACR3.
W sutki prawym na godz.2 stwierdzono ognisko normoechogeniczne wielkości około 9.3mm/7.2mm,słabo różniące się od otoczenia w którym przepływu nie zarejestrowano-guzek dysplastyczny?
W sutku lewym na godz.4stwierdzono ognisko hipoechgeniczne wielkości około 4.5mm/2,5mm-fad?
Przewody mlekowe nieposzerzone.
Okolice zabrodawkowe bez zmian.
Doły pachwowe wolne.BIRADS-usg-4
Dostałam skierowanie do chirurga onkologa mam czekać 1,5msca nie ma wolnych miejsc.
Mam 35 lat siostra ojca chorowała na raka piersi,mama zmarła w wieku 57lat podejrzenie raka trzustki.

renatar (offline)

Post #2

08-11-2019 - 10:43:18

sieradz 

Misia a czy karta dilo by ci przyspieszyła diagnostykę. Może ją wystawić rodzinny na podstawie usg [birds 4].

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Misia13 (offline)

Post #3

08-11-2019 - 10:46:29

Nie wiedziałam że jest taka możliwość żeby przyspieszyć zaraz zadzwonię i podpytać.
Dziękuję

Anna córka Kasi (offline)

Post #4

08-11-2019 - 11:34:30

Warszawa 

Misia, nie dzwoń, nie pytaj. Tylko idź do rodzinnego i wymagaj wystawienia karty dilo (wystawia albo tego samego dnia albo następnego) i z kartą idź do szpitala. Żądaj diagnostyki zgodnie z ustalonymi przepisami.

Terminy udzielania świadczeń pacjentom z podejrzeniem nowotworu w ramach pakietu onkologicznego
W czasie pierwszych 4 tygodni:
pacjent czeka na wizytę u lekarza specjalisty – maksymalnie 2 tygodnie;
pacjent wykonuje badania zlecone przez lekarza specjalistę w ramach diagnostyki wstępnej (na podstawie tych badań lekarz potwierdza lub wyklucza chorobę nowotworową u pacjenta) – maksymalnie 2 tygodnie.

W czasie kolejnych 2 tygodni:

pacjent wykonuje badania zlecone przez lekarza specjalistę w ramach diagnostyki pogłębionej. Na ich podstawie lekarz określa stopień zaawansowania choroby.
Aby szybka terapia onkologiczna uwzględniała potrzeby związane ze specyfiką choroby danego pacjenta, przewidziano jeden dodatkowy tydzień na rozpoczęcie diagnostyki pogłębionej. Jest to czas na organizację przejścia pacjenta z jednej placówki ochrony zdrowia do drugiej, jeśli okaże się, że diagnostyka tego wymaga.

Misia13 (offline)

Post #5

08-11-2019 - 11:37:20

Tak zrobię dziękuję

Misia13 (offline)

Post #6

08-11-2019 - 12:52:54

A czy jesteście w stanie coś napisać o tym wyniku?

Safi (offline)

Post #7

08-11-2019 - 16:35:33

Ja się nie znam, ale wiem że birads 4 są to zmiany podejrzane i wymagają dalszej diagnostyki i dlatego dostałaś skierowanie do onkologa. Nic nie jest przesądzone. Nie martw się na zapas tylko szybko do lekarza. Powodzenia

Happybean (offline)

Post #8

08-11-2019 - 23:15:03

Łódź 

U mojej mamy wyglądało to tak. Wizyta do chirurga onko czas oczekiwania 1 msc. Wiec mama poszla do tego lekarza prywatnie w ciagu tyg, on odrazu kazał przyjść na drugi dzień, do siebie na nfz i zrobił wtedy biopsje. Dalsze leczenie już na nfz.
Na mamigrafi tez miala Birdas 4.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 08-11-2019 - 23:17:43 przez Happybean.

Misia13 (offline)

Post #9

10-11-2019 - 16:53:39

Lekarz bez problemu wystawi mi kartę dilo.
Dopiero w środę bo jest na urlopie,akurat wystawi ja w moje urodziny????zobaczymy jak szybko się dostanę z tą kartą i cóż pozostaje tylko czekać.

Misia13 (offline)

Post #10

10-11-2019 - 16:53:40

Dopiero w środę bo jest na urlopie,akurat wystawi ja w moje urodziny☺️zobaczymy jak szybko się dostanę z tą kartą i cóż pozostaje tylko czekać.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-11-2019 - 16:54:17 przez Misia13.

Happybean (offline)

Post #11

10-11-2019 - 19:59:07

Łódź 

Misia13
Dopiero w środę bo jest na urlopie,akurat wystawi ja w moje urodziny☺️zobaczymy jak szybko się dostanę z tą kartą i cóż pozostaje tylko czekać.
Nie chcesz probowac prywatnie? 150 zl za wizyte to nie majatek

Misia13 (offline)

Post #12

15-11-2019 - 20:58:56

Wizytę mam ustalona na 4grudnia 2,5 tygodnia wcześniej.hm prywatnie to rozważę po wizycie na fnz ma dwójkę dzieci małych zobaczymy co powie lakarz czy mnie spławi czy pójdzie w kierunku jaki mi się wydaje że powinien pójść czyli biopsja czy wycięcie zmian chodź mam tak małe piersi że wydaje mi się że jak wytną zmiany to nic nie zostanie a te dwa tygodnie chyba nie wiele zmieni????

Happybean (offline)

Post #13

17-11-2019 - 15:02:41

Łódź 

Misia13
Wizytę mam ustalona na 4grudnia 2,5 tygodnia wcześniej.hm prywatnie to rozważę po wizycie na fnz ma dwójkę dzieci małych zobaczymy co powie lakarz czy mnie spławi czy pójdzie w kierunku jaki mi się wydaje że powinien pójść czyli biopsja czy wycięcie zmian chodź mam tak małe piersi że wydaje mi się że jak wytną zmiany to nic nie zostanie a te dwa tygodnie chyba nie wiele zmieni????
W przypadku raka chyba 2 tyg moga duzo zmoenic. Idz prywatnie najpierw do dobrego lekarza a potem niech on Cie prowadzi na nfz. Leczenie onko jest bardzo kosztowne i nie ma sensu raczej podejmowac go prywatnie

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-11-2019 - 15:03:31 przez Happybean.

Tomasz. (offline)

Post #14

17-11-2019 - 15:44:20

Pruszków 

Jakiś lekarz próbował Cię skierować na inną technikę obrazowania (mammografia, rezonans)? Aby diagnozować i być w działaniu, nie tylko biernym czekaniu.
A co do terminów. Rak piersi może mieć 1=1+1=3/9 pkt Blooma Richardsona, a może mieć i 3+3+3=9/9 pkt. Może mieć Ki67<5% a może mieć i 95%. I to rak, i to rak. W niskiej złośliwości i powolnym przebiegu 3 tygodnie nie robią żadnego znaczenia. W rakach silnie dynamicznych już 2 tygodnie mogą. I nie ma sensu zastanawiać się dziś nad rodzajem operacji. Owszem, mieć preferencje własne i przekazać je lekarzowi po ustaleniu diagnozy.

Anna córka Kasi (offline)

Post #15

17-11-2019 - 18:48:41

Warszawa 

Tomasz ma racje. 2 tygodnie przy wysokim Ki67 to moze byc dlugo, tym bardziej, ze bedziesz musiala pozniej czekac na wynik biopsji ok 2, 3 tygodni a tego juz nie da sie juz przyspieszyc. Wiec, moim zdaniem, jesli na jakims etapie mozna cos przyspieszyc, to trzeba dzialac.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 540
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018