Ogromna prośba o pomoc w interpretacji

Wysłane przez mila90 

mila90 (offline)

Post #1

13-02-2020 - 21:58:08

Cześć,
Pewnie jak większość z Was nie sądziłam, że się tu pojawię.
Odebrałam dziś wyniki biopsji gruboigłowej. Wcześniej BIRADS 4B.

Przede mną jeszcze kilka badań i konsylium, ale temat nowotworów jest dla mnie absolutną nowością, na którą nie byłam przygotowana. Pomóżcie proszę, każda informacja dla mnie bardzo dużo znaczy.

Rozpoznanie histopatologiczne: rak inwazyjny NST
Opinia patologa: P5. Nowotwór złośliwy
P5. Nowotwór złośliwy: rak inwazyjny
DCIS: nie występuje
Rak inwazyjny:NST
G:3
Status recept. estrogenowych (%) ER: 100
Intensywność barwienia ER: intes. barw. Silna
Status recept. progestronowych (%) PR: 5
Intensywność barwienia PR: intes. barw. średnia
Status recept. HER-2: +3
Ki 67 (%): 70
Komentarz: CK 5/6(-)

Pozdrawiam,
m.

Safi (offline)

Post #2

13-02-2020 - 23:03:41

mila90
Cześć,
Pewnie jak większość z Was nie sądziłam, że się tu pojawię.
Odebrałam dziś wyniki biopsji gruboigłowej. Wcześniej BIRADS 4B.

Przede mną jeszcze kilka badań i konsylium, ale temat nowotworów jest dla mnie absolutną nowością, na którą nie byłam przygotowana. Pomóżcie proszę, każda informacja dla mnie bardzo dużo znaczy.

Rozpoznanie histopatologiczne: rak inwazyjny NST
Opinia patologa: P5. Nowotwór złośliwy
P5. Nowotwór złośliwy: rak inwazyjny
DCIS: nie występuje
Rak inwazyjny:NST
G:3
Status recept. estrogenowych (%) ER: 100
Intensywność barwienia ER: intes. barw. Silna
Status recept. progestronowych (%) PR: 5
Intensywność barwienia PR: intes. barw. średnia
Status recept. HER-2: +3
Ki 67 (%): 70
Komentarz: CK 5/6(-)

Pozdrawiam,
m.
Rak inwazyjny o wysokim stopniu złośliwości (G3), hormonozależny, szybko rośnie (ki 67 - 70), nadekspresja HER-2 ( dodatni). Ważne dla leczenia są także wielkość guza, stan węzłów chłonnych, USG jamy brzusznej, RTG płuc. Mam nadzieję że trochę pomogłam i nic nie namieszałam. Pozdrawiam serdecznie

renatar (offline)

Post #3

14-02-2020 - 05:58:19

sieradz 

To jeszcze dodam że dawniej zwany przewodowym. Potrzebna szybka chemia i herceptyna bo her plus i wysokie Ki. Póżniej antyhormony bo bardzo dobrze że zależność od estrogenu bardzo wysoka [są skuteczne leki hamujące raka]. Mila w chwili obecnej raka się leczy i są bardzo skuteczne leki. Niech cię nie przeraża chemia bo jest Emend który bardzo dobrze hamuje wymioty więc to nie jest już ta upiorna chemia jak dziesięć lat temu.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

mila90 (offline)

Post #4

14-02-2020 - 20:50:33

Dziękuję za Wasze czas i pomoc. Teraz to dla mnie bardzo ważne.

Dodaję kilka informacji:
Węzły chłonne pachowe czyste

RTG:
Kąty przeponowo-żebrowe wolne
Niewielkie zgrubienie opłucnej szczytu lewego
Poza tym w polach płucnych zmian nie stwierdza się
Cień serca i naczyń dużych w normie

Wielkość guza: 28

renatar (offline)

Post #5

16-02-2020 - 19:34:56

sieradz 

Mila jak się czujesz. Jesteś w wieku mojej córki i nie możesz mi wyjść z głowy.

mila90 (offline)

Post #6

17-02-2020 - 19:14:10

Dziękuję!
Hmm... jest dziwnie. Fizycznie chyba ok, chociaż mam problemy z koncentracją od jakiegoś czasu, jeszcze przed diagnozą. Mam wrażenie, że robi mi się też czasami slabo. I dodatkowo strasznie męczy mnie zgaga, a tego nigdy nie miałam.
Nie wiem - do tej pory bagatelizowalam różne objawy, teraz nie chcę niczego przeoczyć.

Wracając do choroby: szok, ale się nie poddam. Wszystko dla mnie jest obce, wszystko się dłuży, nie wiem czy powinnam dodatkowo i alternatywnie wszystko konsultować czy cierpliwie czekać na konsylium.
Nie miałam zleconego rezonansu ani tomografii a mam wrażenie, że mogłoby to pomoc w diagnozie. Boję się przerzutów - których w sumie nie wiadomo czy nie ma. Niby węzły pachowe są czyste, ale w innym miejscu dostałam informację, że przy tym rozmiarze raczej gdzieś powinno się już przerzucać.

Zaczynam czytac, mam mętlik - słyszałam o wlewach z kurkuminy czy witaminy C. Nie chciałabym rezygnować z chemii i standardowego leczenia, ale chcę zrobić maksymalnie dużo, żeby za jakiś czas nie było " a mogłam jeszcze to i tamto".

Jestem zagubiona.
Wgryzam się w temat, nie ma jednoznacznych danych, nie wiem jakie leczenie wybiorą dla mnie.
Wszystko się przeciąga, a chciałabym już działać.

m.

renatar (offline)

Post #7

17-02-2020 - 19:32:02

sieradz 

Mila pewnie to wszystko z nerwów. Rezonans czy tomograf nie jest pilnie potrzebny i nie ma co na siłę szukać. Miałaś standardowe badania i wystarczy chyba że coś cię bardzo boli. Nie myśl o przerzutach. Teraz najważniejsze rozpocząć leczenie i nawet nie myśl żeby nie brać chemii, zobaczysz dasz radę i nie jest ona taka upiorna jak ją opisują. Nie jestem zwolennikiem alternatywnych metod leczenia tzn wlewów z wit.c bo nie spotkałam osoby której by to pomogło. Mila widziałam cię na grupie fc ,tam jest dużo młodych dziewczyn więc pewnie też się rażniej poczujesz. Jeżeli będziesz potrzebować to dzwoń, mój numer jest na moim domku. Pozdrawiam i trzymaj się.

Kama78 (offline)

Post #8

17-02-2020 - 19:34:59

Gdynia 

Mila, ten czas oczekiwania na wyniki badań, decyzje lekarzy jest straszny... Ja od pierwszej wizyty u onkologa, (do którego przyszłam z wynikiem usg birads4) 16 stycznia w miesiąc zrobiłam wszystkie badania i dzisiaj jestem po konsylium. W piątek może już poleci chemia.
Trzymaj się dzielnie i nie myśl o najgorszym. Ja sobie powtarzam, żeby nie martwić się na zapas, bo na to zawsze będzie jeszcze czas, a może wcale nie będzie aż tyle powodów do zmartwienia. Są leki, będą nas leczyć pociesza

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 500
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018