Interpretacja wyników - ZRAZIKOWA

Wysłane przez Gosienka7 

ira (offline)

Post #1

07-12-2020 - 19:41:52

Pabianice 

Gosieńka7 mnie po pierwszej dawce palbocyklibu wyniki spadły bardzo. Przez 5 dni brałam encorton i zmieniono dawkę palbo ze 125mg na 100mg. Białe, badane co miesiąc, zaczęły zwyżkować, teraz są w normie! A biorę palbocyklib od kilku miesięcy.
Najbardziej dokucza mi ciągłe zmęczenie.

Gosienka7 (offline)

Post #2

18-02-2021 - 19:08:51

Witajcie po długiej przerwie,
Potrzebuje pilnie Waszej oceny, po 3 miesiącach brania rybocyklibu + letrozole + kwas zoledronowy 2 podania , miałam robione badania kontrolne .
W poniedziałek odebrałam wyniki , i o ile w piersi i węzłach guzy uległy pomniejszeniu, to na tk wyszło ze z kośćmi jest progresja.

Przypomnę : rak zrazikowy her minus, hormonozalezny er 8/8,pr 8/8 ki 25 %. Diagnoza 27.09.2020.

Poniżej wklejam opis tk :
Trzony kręgosłupa Th z licznymi sklerotycznymi ogniskami - w porównaniu do poprzedniego badania ogniska sklerotyczne bardziej liczne i większe: - największy w trzonie Th11 dwa polączone ogniska wlk 17mm /6im386/ - poprzednio dwa ogniska po 7mm. Pozostale ogniska również znamiennie większe - np w Th6 wlk 11mm - poprzednio 4mm. I liczne nowe ogniska 2-7mm.
Na granicy badania widoczne również pojedyncze rozsiane ogniska sklerotycznej przebudowy w żebrach do 9mm niewidoczne w bad poprzednim Złaman patologicznych kręgosłupa nie widać.

oraz usg piersi i węzłów
W piersi prawej, na g. 12-ej ok. 2 cm od otoczki widoczna jest podłużna gladka struktura hypoechogenne di. 7 mm - gęsta torbiel? W PL na g. 20-ej, 5 cm od otoczki zmniejszyła się zmiana naciekowa ze smugami cienia wym. 23 x 18 mm, poprzednio 32 x 23 mm.
Dół pachowy prawy i nadobojczykowe wolne od patologicznych węzłów chłonnych W dole pachowym lewym węzły meta - hypoechogenne wym. do ok. 9 x 5 mm i z widocznymi wnękami największy wym mm.

Pani doktor zdecydowała żeby podać izotop samara .Do tej pory czuję się bardzo dobrze, nie bolą mnie kości dlatego zastanawia mnie decyzja lekarza .
Z informacji które wyczytałam lek ten ma działanie przeciw bólowe, nie niszczy komórek nowotworowych i nie do końca jest dla mnie jasne czy rzeczywiście muszę przy tych wynikach go brać zważając na skutki uboczne.
Przeszukałam również forum i nie widzę żadnych informacji od amazonek .

Proszę o waszą radę, sugestie oraz opinie . Zostało mi mało czasu na podjęcie decyzji .

Al_la (offline)

Post #3

18-02-2021 - 20:29:40

k/Warszawy 

A odczuwasz jakieś bóle kostne?

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Gosienka7 (offline)

Post #4

18-02-2021 - 20:51:13

Nie nic mnie nie boli .

Tomasz. (offline)

Post #5

18-02-2021 - 20:55:01

Pruszków 

Można rozważyć (w przerzutach do kości) zastosowanie leku Xgewa (denosumab).

Gosienka7 (offline)

Post #6

18-02-2021 - 21:07:14

To nie wiem dlaczego moja onko zdecydowała się na podanie mi Izotop samar o ile są jeszcze inne możliwości leczenia.

Al_la (offline)

Post #7

20-02-2021 - 19:25:08

k/Warszawy 

Myślę, że na izotop masz jeszcze czas. Ja bym podała standardowo kwas zoledronowy.

Tomasz.
Można rozważyć (w przerzutach do kości) zastosowanie leku Xgewa (denosumab).

A to xgewa już jest refundowana? myśli

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Tomasz. (offline)

Post #8

20-02-2021 - 20:09:44

Pruszków 

Al_la
A to xgewa już jest refundowana? myśli
Przedruk z charakterystyki produktu leczniczego denosumabu. M.in.: Powikłania kostne przerzutów guzów litych Zapobieganie powikłaniom kostnym (złamania patologiczne, konieczność napromieniania kości, ucisk rdzenia kręgowego lub konieczność wykonywania zabiegów operacyjnych kości) u dorosłych z przerzutami guzów litych do kości.
Więc do zapobiegania powikłaniom kostnym wskazania są. Co do refundacji- nie mam danych. Denosumab w mniejszej dawce (Prolia) ma częściową refundację w wybranych przypadkach osteoporozy.

Al_la (offline)

Post #9

20-02-2021 - 20:12:07

k/Warszawy 

Tomku, wskazania to ja znam, ale chodzi o to czy trzeba za lek płacić.

ira (offline)

Post #10

21-02-2021 - 11:08:42

Pabianice 

Pytałam mojego onka o Xgevę, nie jest refundowana (przynajmniej w moim przypadku- przerzutów do kości).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 464
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018