Przerzuty do kości hiperkalcemia

Wysłane przez Rubber 

Rubber (offline)

Post #1

07-12-2020 - 09:21:22

Witam, jestem tu nowa, jestem przerażona że nawet nie wiem co napisać. Mam 50 lat, we wrześniu 2020 przeszlam mastektomie lewej piersi, bez tkanek dolu pachowego.Rak inwazyjny NOS (częściowo śluzowy o wymiarach 3,0x2,3x2,6) Dwuogniskowy, pT2(M), pN0(SN) RE+, RP+, HER-2/neu, Ki 67 30%, NHG2(3+3+1/7 mitoz/10 HPF), minimalny margines tkanek prawidlowych od podloza preparatu O,1cm. Brak cech inwazji naczyń. W utkaniu gruczolu poza guzem obecne zmiany in situ typu pagetoid spread i kanceryzacja rzeźników oraz hyperplazja zrazikowa atypowa (ALH-ang). Brodawka bez zmian patologicznych. Ponadto zmiany lagodne typu fibrocystic chabges,Usual Ductal Hyperplasia (UDH), sclerosing i sinple adenosis.ZDHmiany inwazyjne sa oddalone od linii cięcia od podstawy preparagtu o 0,1cm. Węzły chłonne N0Il bez zmian nowotworowych. Jestem w trakcie chemioterapii 4x TC mialam 2 wlewy, Cyclophosphamidum i Docetaxelum. Miało być bobrze a jest inaczej. Moja lekarka z badań krwi wykonanych dwukrotnie ,zaobserwowala odwyższony Wapń 3 tygodnie wczesniej byl na poziomie 2,72 mmo/L a przy drugim wlewie wynosił 2,78 mmo/L. Niestety oznajmila, ze jest to Hiperkalcemia i moglo dojść juz do przerzutow do kokości. Czy któraś z was miala podobnie i potwierdzila sie diagnoza? Czekam na wynik parathomonu i na badanie rezonans.

Tomasz. (offline)

Post #2

07-12-2020 - 10:26:25

Pruszków 

Hiperkalcemia to jeden z objawów przerzutów do kosci. Ale rozstrzygajace są badania obrazowe. Nie konieczny jest ezonans. Wystarczy badanie scyntygraficzne. Badanie parathormonu jest b.ważne- możesz mieć nadczynność przytarczyc. Spytaj w laboratorium, gdy robią drugi hormon- kalcytoninę. To też hormon przytarczycowy. Chorujesz na nerki?
Na Twoim miejscu rozważyłbym radioterapię na miejsce z marginesem 0,1 cm (1 mm). Bezpieczny margines to co najmniej 2 mm. Inaczej grozi Ci realnie wznowa w bliźnie. Nic nie napisałaś o cechach receptorowych. Są receptory ER, PgR, HER2? Zawsze powinno być to zbadane.
Napisz o swoich problemach w wątku (załóż tam nowy temat): [amazonki.net]

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 400
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022