interpretacja wyniku RTG płuc

Wysłane przez iwonek 

iwonek (offline)

Post #1

27-04-2021 - 14:57:01

Szczecin 

Mam prośbę,
dzisiaj odebrałam wynik RTG płuc ( wykonywałam do badań kontrolnych/ okresowych , w pracy ) i taki opis dostałam:
Stan po mastektomii prawostronnej w 2019 r.

Zdjęcie RTG klatki piersiowej PA. W polu środkowym lewym widoczne zacienienie o wymiarze 10 x 15 mm- efekt sumacji cieni ? zmiana ogniskowa w płucu ? w piersi ? Dokładniejsza ocena możliwa w badaniu TK.

Na jutro mam badanie TK klatki piersiowej , wiem ,że na opis trzeba będzie czekać , nikt nie mówi ile.
Czy te wyniki mogą sugerować przerzut do płuca?
Badanie USG piersi lewej mam dopiero na lipiec, kontroluję się z godnie z zaleceniami, żeby nie badania kontrolne/ okresowe do pracy , nie wiedziałabym , że coś tam w klatce jest .

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1).
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu - ujemny
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63
Brak przeżutów w węzłąch chłonnych
Mastektomia , usunięcie 11 węzłów chłonnych.
Zalecono tamoxifen (5 lat ) i 4 wlewy bisfosfonianów

tynkaa (offline)

Post #2

27-04-2021 - 16:01:16

Witam. Nie znam odpowiedzi, ale dla pocieszenia u mnie kiedyś było napisane, że jest cień w rtg, zrobiłam TK i wszystko czysto. Co się nerwów najadlam to moje , ale ważne, że dobrze się skończyło. Pani tez tego życzę. Pozdrawiam

ira (offline)

Post #3

27-04-2021 - 16:32:42

Pabianice 

iwonek u mnie rtg znalazł plamkę z przeciwnej strony, niż mastektomia, a ja leczę przerzuty, więc miałam potwornego stracha. Onkolożka mi powiedziała wtedy, że to może być cień czegoś, już nie pamiętam nawet, jakaś duperela. Nie miałam TK, a to było kilka lat temu.
TK zapewne Cię uspokoi, ale wiadomo, trzeba czekać, a strach ma wielkie oczy pociesza

tynkaa, my tu wszyscy jesteśmy na "ty" buzki

iwonek (offline)

Post #4

27-04-2021 - 19:01:05

Szczecin 

Dziękuję Kochane za pocieszenie, najgorsze w tym wszystkim jest fakt ,że kończy mi się z dniem 30.04 świadczenie rehabilitacyjne a z tym wynikiem nie chcą mnie przyjąć do pracy, zostaje tylko renta ? masakra . Może się jakoś to wszystko wyjaśni.

pozdrawiam

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1).
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu - ujemny
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63
Brak przeżutów w węzłąch chłonnych
Mastektomia , usunięcie 11 węzłów chłonnych.
Zalecono tamoxifen (5 lat ) i 4 wlewy bisfosfonianów

Tomasz. (offline)

Post #5

28-04-2021 - 06:29:29

Pruszków 

Takie zacienienie trzeba wyjaśnić. Strona operowana nie ma nic wspólnego z przerzutami do płuc. Tu rak G1, leczenie Tamoxyfenem, czyste wezly- prawdopodobieństwo przerzutów jest niewielkie. Wykonałbym mammografie drugiej piersi. USG wszystkiego nie pokazuje- co często jest tu opisywane.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 632
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018