Interpretacja wynikow

Wysłane przez Joanna32 

Tomasz. (offline)

Post #1

17-12-2021 - 19:06:00

Pruszków 

To, że dzieje się w piersi coś nie tak- pisałem wcześniej 11 czerwca. Za duże były czynniki obciążające rokowania jak na taką wielkość guza. To już w sobie powodowało zwiększone poczucie czujności. Nie były tu podane marginesy cięcia. Może nie były zachowane? Poza tym dwa guzy w jednej piersi to znów nic nadzwyczajnego. Dziwiło mnie, ze w maju była mowa o operacji radykalnej a okazało się że została zrobiona BCT. Brak tu jest determinacji w leczeniu raka. Dziwna treść, że nie będzie potrzebna druga operacja. Skąd takie stwierdzenia lekarza? Sprawa wyniku TK musi być pilnie wyjaśniona.

Joanna32 (offline)

Post #2

17-12-2021 - 22:52:06

Otwock 

Faktycznie nie podałam pełnego opisu ,już uzupełniam.

Rozpoznanie kliniczne
Ca mmamae sinKGZ

OPIS MAKROSKOPOWY
Naczynie 1 Fragment dolno -wewnetrzny sutek lewy .

Fragment sutka o wym 4,7x6,8,x4x5 cm wrzecionem skórnym o wym 4,2x0,5.Jeden z biegunów wrzeciona oznaczony nicia .Na skierowaniu oraz na pojemniku brak danych topograficznych.Na przekrojach sutek o utkaniu tłuszczowym z drobnym kremowym ogniskiem o wzmożonej spoistości o wym 0,5x0,3x0,2 cm usuniety z najmiejszym marginesem 1,5cm .Skóra niezmieniona .

Naczynie 2 Fragment sutka lewego kwadrat gorno-zewnetrzny .
Fragment sutka i wym 10.6x6,7x4,0 cm . Z nieznanym wrzecionem skórnym o wym 5,5x2,9.Jeden z biegunów wrzeciona oznaczony nicia .Na skierowaniu I pojemniku brak danych topograficznych .Na przekroju nieregularny guz o wym 1,4x1,2x1,4 cm .Margines do powięzi 0,9 cm.Pozostale powierzchnie 2,0cm w odległości 0,3 i 0,5 od guza 2 miękkie ogniska średnicy pi 0,3 cm pozostałym obszarze sutek o utkaniu tłuszczowym.
Naczynie 3 Węzeł chłonny wartowniczy .
Fragment tkanki tłuszczowej o wym 6,6x4x7x2x4 na przekrojach węzły chłonne długości do 1 cm.

Rozpoznanie histopatologiczne
1 Fragment miąższu piersi z ogniskiem mastopatii wlóknisto-torbielowatej i drobnym ogniskiem apocrine adenosis.
2 Rak inwazyjny NST mieszany (g2)piersi
Guz w największym wym. 1,5 cm o utkaniu średnio dojrzałego raka inwazyjnego NST z komponentem raka zrazikowego inwazyjnego DCIS-LOW GRADE ok 10-15%
Naciekanie pni nerwowych
Zatory w naczyniach limfatycznych
Marginesy szerokie.

Na ostatnich 2 wizytach byłyśmy u innej onkolog ponieważ lekarz prowadzący przebywa na urlopie I ta obecna Pani doktor dopiero wytłumaczyła nam że ta miejsza zmiana Fragment 1 nie byla zmiana złośliwa.

Tomasz. (offline)

Post #3

18-12-2021 - 10:49:25

Pruszków 

Najmniejszy margines wyniósł 0,3 cm czyli 3 mm. Za bezpieczny margines uznaje się co najmniej 2 mm. Więc margines nie jest duzy, ale wystarczający. Nie zmienia to faktu, że wszystkie wyniki (szczególnie TK) należy pilnie wyjaśnić badając całość sprawy.

Joanna32 (offline)

Post #4

18-12-2021 - 11:18:53

Otwock 

We wtorek ma wizytę u chirurga onkologa co on powinien nam zaproponować, wiem że ma wykonać usg ale co dalej skierowanie na biopsje?MR Piersi ?Podobno ma on duże doświadczenie w usg piersi po operacjach ,ma określić czy to zmiany bliznowate czy nowotworowe.
Dziękuję za odpowiedź Panie Tomaszu .
Pozdrawiam

Magdaaa (offline)

Post #5

18-12-2021 - 12:55:27

Witaj Asiu. Ja chyba gdybym była na waszym miejscu mimo wszystko wykonałabym nawet prywatnie albo rezonans piersi albo biopsję, chociażby cienkoigłową bo zmiana jest dość duża i lepiej się upewnić.

Joanna32 (offline)

Post #6

18-12-2021 - 13:13:30

Otwock 

Witam,dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieje że będę mogla wejść do lekarza z nią i dopilnować żeby nie wyszła z pustymi rękami.
Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 439
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022