wyniki - rak piersi

Wysłane przez Alexaa 

Alexaa (offline)

Post #1

13-05-2021 - 19:29:46

Witam. Stopniowo odbieram wyniki badań i co rusz mam robione kolejne. Jakby ktoś mógł spojrzeć na to co już mam.

Mammografia
Piersi gruczołowo-tłuszczowe. Mastopatia.
W kw. d-wewn p.lewej zagęszczenie o nieostrych zarysach, zw zwapnieniami o wym 26x18 mm -BR 5
Pierś prawa niejednoznaczne zagęszczenie na pogr. kw. zewn dł ok 18 mm BR 3
Doły pachowe - obustronnie zmienione ww chłonne powiększone do dł ok. 24 mm

Biobsja grubigłowa guza piersi lewej g.9
Rak śluzowy - oligobiobsja
Utkanie raka wybitnie ubogokomórkowe
Poziom receptorów
ER - 100% kom. 3+; TS 8/8 (dodatni)
PR - 50% kom. 3+; TS 7/8 (dodatni)
Her-2 - 0 (negatywny)
Ki 67 - ok 10%
Podtyp Luminarny A (HER2 - negatywny)

Biobsja cienkoigłowa
Pierś lewa g.12 , pacha lewa. Rozmazy diagnostyczne. Komórki raka gruczołowego (prawdopodobnie śluzowego)
Pierś prawa 9.9. Rozmazy diagnostyczne. Grupy i płaty komórek nabłonka gruczołowego bez atypii oraz liczne, rozproszone komórki mioepitelialne w tle rozmazu. Ponadto strzępki dojrzałej tkanki tłuszczowej. Zmiana łagodna.
Pacha prawa. Rozmazy diagnostyczne. Komórki raka gruczołowego (prawdopodobnie śluzowego)
Uwzględniając nietypowy obraz kliniczny nie można wykluczyć rozsiewu raka śluzowego z innych lokalizacji.

USG jamy brzusznej ok. RTG płuc ok.

Będę mieć robione PET CT i rezonans piersi a potem mam mieć zakładane znaczniki.

Jeśli coś źle przepisałam to przepraszam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-05-2021 - 19:30:31 przez Alexaa.

renatar (offline)

Post #2

13-05-2021 - 20:11:04

sieradz 

Alexa jak coś to tez mam śluzowego, przeszłam 12pxl, 3AC, 25 radio, przez pięć lat tamoksyfen, obecnie lameta plus zoladex.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Magdaaa (offline)

Post #3

13-05-2021 - 21:37:32

Alexa, rak luminalny A rokuje najlepiej ze wszystkich raków piersi (o ile oczywiście tak o raku można powiedzieć). Korzystny jest też typ śluzowy. Na pewno będzie można u Ciebie zastosować leczenie w postaci antyhormonów ze względu na wysoki estrogen. Troszkę faktycznie nietypowe jest to, że w prawej piersi guzek łagodny, a węzły zajęte. Dlatego dobrze, że masz zlecone dodatkowe badania, bo wyniki pozwolą dobrać odpowiednie i najlepsze leczenie. Guzek w lewej piersi nie należy do największych i dużo pań na forum mając guzka tej wielkości cieszą się wiele lat dobrym zdrowiem.

Alexaa (offline)

Post #4

15-05-2021 - 10:42:42

Dziękuję za słowa otuchy kwiatek. Pani doktor na razie mówi o leczeniu hormonalnym, operacja nie w najbliższym czasie. We wtorek mam to badanie PET CT, ale rezonans dopiero w czerwcu. Jak dobrze pójdzie to może pod koniec czerwca zaczniemy leczenie. Musze przyznać, ze mój koordynator naprawdę stara się wszystko szybko umawiać.

Tomasz. (offline)

Post #5

19-05-2021 - 11:40:23

Pruszków 

Tamoxyfen należy stosować jeż od dziś. Hamuje progresję a nie zmienia obrazu poza zmniejszeniem(daj Boże) Ki67

Alexaa (offline)

Post #6

02-12-2021 - 20:42:42

Po ogarnięciu mojej głowy wróciłam. Dziękuję za odpowiedzi.
Po wszelkich badaniach ustalono mi leczenie Kisquali, Egisrazol i Xanderla (choć tej ostatnio nie ma w aptekach i pewnie trzeba będzie zmienić). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tomasz. (offline)

Post #7

02-12-2021 - 21:59:25

Pruszków 

Nie mnie komentować start w luminal A z Kisqali na starcie. Czy oby jednak to nie jak uderzenie z armaty we wróbla?

renatar (offline)

Post #8

03-12-2021 - 04:21:52

sieradz 

Tez tego nie rozumiem.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-12-2021 - 04:24:02 przez renatar.

Alexaa (offline)

Post #9

04-12-2021 - 19:38:37

Może dlatego, że badania PET i MR wykazały zmianę w opłucnej i liczne aktywne metabolicznie węzły w obu dołach pachowych, pod mięśniami piersiowymi lewymi, obojczykowe lewe, przymostkowe, w kącie przeponowo-żebrowym przednim prawym i śródpiersiowe.
i nie wiem co to znaczy "powiększone martwicze węzły chłonne w dołach pachowych".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 652
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022