Pierwsze wyniki rezonansu moduł 1

Wysłane przez JagodaBe 

JagodaBe (offline)

Post #1

20-09-2021 - 18:15:55

Witam. Mam prośbę. Pierwszy raz robiłam rezonans, ponieważ okazało się, że jestem nosicielem genu BRC1. Mam 29 lat. Proszę o interpretacje wyniku. Rezonans był robiony bez wcześniejszego USG.

Opis :
Badanie Mr piersi wykonano w sekwencjach FSE, FseFatSat, Stir, 3D/Disco , DWI w obrazach T1 T2 w projekcji ax i sag oraz badanie dynamiczne po iniekcji dożylnej środka para magnetycznego w sekwencji echa gradientowego 3D bez i z saturacją tłuszczu.

USG brak
Pacjentka z mutacją BRC1
Badanie wykonano 11 dniu cyklu
Pacjentka nie stosuje hormonoterapi. Rak piersi w rodzinie ( siostra ojca)
Badanie profilaktyczne bez dolegliwości.

Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej ( ACR 2/typcool smiley
Wzmocnienie po kontrastowe tła minimalne ( <25% BLE)
W kgz prawej piersi przy ścianie klp obraz węzła chłonnego wewnątrz sutkowego o śr. 7mm , na pograniczu KK zewnętrznych drobne ognisko pokontrastowego wzmocnienia o śr. 6mm , z łagodna charakterystyką krzywej, które może odpowiadać małej zmianie FA lub guzkowi tkanki gruczołowej.
Po IV. Iniekcji środka kontrastowego w fazach badania dynamicznego nie uwidoczniono ognisk patologicznego pokontrastowego wzmocnienia podejrzanych w kierunku procesu rozrostowego. Nie stwierdza się asymetrii unaczynienia w piersi w obrazach MIP. Przewody mlekowe nieposzerzone. Skóra piersi niepogrubiała. Okolice przymostkowe i zamostkowe niezmienione. W dołach pachowych drobne węzły chłonne typu odczynowego.

BIRADS II - PP zmiany wymagają rozróżnicowania w bad USG
BIRADS I- PL.

Proszę o informacje.

Al_la (offline)

Post #2

25-09-2021 - 12:05:49

k/Warszawy 

Niczego złego nie stwierdzono.
W zaleceniu - USG piersi prawej.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 442
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018