Wynik biopsji gruboigłowej

Wysłane przez Martynaa 

Martynaa (offline)

Post #1

11-10-2021 - 14:38:06

Dzień dobry. Słowem wstępu: mam 24 lata, od 4 miesięcy karmię piersią oraz przyjmowałam antykoncepcję hormonalną.
3 tygodnie temu miałam wykonaną biopsję gruboigłową (wyczułam guzka w piersi wiec poszłam na badanie usg, w którym wyszło birads 4b). Mieli do mnie dzwonić z poradni gdy będzie już wynik, ale nic takiego się nie stało wiec pojechałam osobiście. Okazuje się że wynik juz jest ale konsultację z lekarzem mam dopiero za tydzień, jednak pani z rejestracji pozwoliła mi zerknąć w wynik, a tam co następuje: "Rozpoznanie: fragmenty utkania gruczołu sutkowego z cechami łagodnej dysplazji (włóknienie)."
Czy któraś z was otrzymała taką diagnozę i lekarz wytłumaczył co to dokładnie oznacza? Oraz jakie rokowanie? Wiem, że muszę czekać na wizytę u lekarza ale ciekawość mnie zjada.
Pozdrawiam

Tomasz. (offline)

Post #2

11-10-2021 - 19:32:51

Pruszków 

Dysplazja to forma zwyrodnienia komórek i tkanek. Jesteś w bardzo młodym wieku jak na takie zmiany. Ja bym wykonał rozszerzone badania genetyczne. Chodzi o wyjaśnienie tych zmian degeneracyjnych w tak młodym wieku. Każda dysplazja z czasem przeradza się w metaplazje, co jest procesem kancerogeneze. Powinna być zmiana usunięta-sama się nie rozejdzie.

Magg (offline)

Post #3

11-10-2021 - 22:06:51

Martynaa porozmawiaj z onkologiem na wizycie i nie daj się zbyć. Bądź czujna. Ściskam mocno!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 432
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018