Prośba o interpretację wyników

Wysłane przez Kimcia 

Kimcia (offline)

Post #1

25-02-2022 - 21:25:25

Witam serdecznie

Odebrałam dzisiaj wyniki mojego guzka i bardzo proszę o interpretację. Guzek został wycięty bo taką decyzję podjęłam wraz z lekarzem przed wynikami. I ten wycięty guzek został poddany badaniu.

Rak inwazyjny gruczołu piersiowego, typ NST, stopień złośliwości wg. skali Bloom_Richardsona w modyfikacji Elston-Ellisa (3+2+1=6): G2
Ogniska DCIS: obecne nieliczne
Inwazja naczyniowa:NIE
Inwazja perineuralna: NIE
Martwica: NIE
Naciekania tkanki tłuszczowej: tak
Utkanie raka ogniskowo dochodzi do brzegów preparatu.
Na obwodzie guza miejscowo obecne są dość obfite nacieki limfocytarne.

Profil Imm
ER: TS 4/8 (= w ok. 30%kk) wynik pozytywny wg skali Allreda - kontrola wewn. dodatnia
PR:TS 0/8 -wynik negatywny wg skali Allreda - kontrola wewnętrzna dodatnia
HER-2: 3+ wynik pozytywny
Ki67: ok 35%
p63 (-)

fragment tkanki tłuszczowej śr. 2.5 cm. z guzkiem śr. 1 cm.

Z góry dziękuję

renatar (offline)

Post #2

26-02-2022 - 08:47:27

sieradz 

Napiszę co wiem, Potrzebna docinka bo rak dochodzi do linii cięcia. Jest Her na plusie więc musi być podana herceptyna [nie podałaś wielkości guza]. Heceptyna podawana jest tylko z chemią [nie bój się chemii, nie jest taka straszna i dasz radę jak większość z nas]. Póżniej pewnie dostaniesz antyhormony np tamoksyfen.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #3

26-02-2022 - 10:36:07

Pruszków 

Przy takich cechach raka (brak receptorów PR, tylko TS=4/8 wg Allreda), obecności nadekspresji HER2 i Ki67=35% - chemioterapia jest potrzebna, a może nawet niezbędna. Do tego docinka marginesów- niestety wynik błędu medycznego chirurga przy operacji BCT.
Poza tym (po docince) radioterapia na sutek i lożę po guzie. Antyhormony I linii leczenia (tamoxyfen) będzie prawdopodobnie niewystarczajaca. Albo analog GnRH (Reseligo) plus tamoxyfen, albo zamiast tamoxyfenu- anastrozol lub letrozol.

Kimcia (offline)

Post #4

26-02-2022 - 11:01:31

Guzek wielkości 1 cm. na Usg węzły wyszły czyste. Lekarz powiedział, że docinka i wycięcie węzłów chłonnych będzie konieczne. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Kimcia (offline)

Post #5

26-02-2022 - 11:07:54

O jej jak to strasznie brzmi, dopiero we wtorek mam wdrażać całe postępowanie. Dalsze badania itd...przeraża mnie to, dowiedziałam się wczoraj, nie mogę spać i normalnie funkcjonować. A guzka wybadałam sobie sama i ma 1 cm.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 582
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022