Wynik badania usg

Wysłane przez Edycz 

Edycz (offline)

Post #1

31-03-2022 - 21:24:24

Witajcie.
Potrzebuję informacji odnośnie mego wyniku USG. Brzmi następująco:

PP
- na godz. 1 i 9 poszerzone przewody mlekowe odpowiednio o wymiarach: 0,26x0x8 i 0,45x1,05

- na godz. 9 głęboko zmiana hypoechogeniczna ok. 1,1x0,5 o nierównym zarysie, bez cech unaczynienia w opcji CD - BIRADS 4

PL
- na godz. 5 przybrodawkowo, wewnątrz przewodowo zmiana lita o wym. 0,6x0,4 o punktowym unaczynieniu w opcji CD, podatna na ucisk sonda, nie zmieniająca położenia przy zmianie pozycji ciała - BIRADS 4a

- na godz. 9 obszar hypoechogeniczna z nieco poszerzonymi przewodami o cechach dysplastycznych, wielkości ok. 2,2x0,6 - BIRADS 3.

W obu piersiach pojedyncze torbiele proste.
Skóra i tkanka podskórna bez zmian.
Pozostałe węzły chłonne w domach pachowych niezmienione.

Dodam tylko, że 14 m-cy temu miałam tylko 1 torbiel. Czekam na wizytę u onkologa ale może ktoś miał podobną sytuację? Czy jestem "skazana"?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-03-2022 - 21:26:04 przez Edycz.

Magdaaa (offline)

Post #2

31-03-2022 - 21:32:08

Edycz, nie jesteś "skazana". Pewnie już wiesz, że skala birads 4 (niezależnie od literki obok) to wskazanie do biopsji i pewnie będzie biopsja zlecona tylko zadbaj aby od razu była to biopsja gruboiglowa. Możesz też zbadać piersi w innej technice o obrazowania - mammografia albo jeszcze lepiej rezonans (tylko koniecznie przed biopsją). Twoje guzki są na szczęście malutkie, a i czyste węzły to dobry prognostyk.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-03-2022 - 21:33:16 przez Magdaaa.

Edycz (offline)

Post #3

31-03-2022 - 21:45:11

Dostałam informację od lekarza wykonującego USG, że będą dwie biopsje gruboigłowe (mam nadzieję, że na jednej wizycie). Nie mam zwyczaju zamartwiać się na zapas ale coraz bardziej mnie to dobija i mam złe przeczucia, tym bardziej, że mam obecnie przeprawę z babcią - nowotwór złośliwy nieoperacyjny piersi. Wiem jak to wygląda od podszewki i nie chciałabym tego przechodzić.

Magdaaa (offline)

Post #4

01-04-2022 - 07:06:58

Rozumiem cię doskonale, ale musisz się trzymać i powtarzać sobie, że nie ma diagnozy, nie ma choroby. Równie dobrze może okazać się, że guzki są łagodne, ale sprawdzić oczywiście trzeba. Dobrze, że trzymałas rękę na pulsie, ponieważ twoje guzki są małe, a w tej chorobie to bardzo ważne ( moja mama mimo, że od kiedy pamiętam co dwa lata robiła mammografię to "wychowała" dwa guzy-jeden prawie 5 cm). Trzymaj się i bądź dobrej myśli. Nie wiem jaką masz budowę piersi, ale jeśli gruczolowo-tluszczową, to tak jak pisałam, warto przed biopsją zrobić jeszcze mammografię.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-04-2022 - 07:07:59 przez Magdaaa.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 573
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022