Interpretacja wyników pomóżcie !!!

Wysłane przez Oka00 

Oka00 (offline)

Post #1

16-04-2022 - 22:07:01

Witam . Wykonano u mnie scyntygrafie kości .Plis pomóżcie czy to coś złego . Wizyta dopiero za dwa tyg .W badaniu obserwuje się drobne ognisko zwiększonego gromadzenia w zakresie tylnego odcinka zebra xprawego konieczna korelacja z obrazem rtg .Ognisko zwiększonego gromadzenia radiofarmaceutyku w kości potylicznej oraz wzmożony wychwyt w zakresie wyrostka kolczastego c2 obraz niespecyficzny do weryfikacji .Ponadto w ocenie uwidoczniono niespecyficzne drobne ognisko bardziej podłużnego kształtu w odcinku kości piszczelowej lewej widocznie jedynie w projekcji Pa . Obszar wzmożonego gromadzenia na pograniczu trzonu kręgu l5 i S 1moze odpowiadać zmianom zwyrodnieniowym.

Oka00 (offline)

Post #2

16-04-2022 - 22:15:58

Oka00
Witam . Wykonano u mnie scyntygrafie kości .Plis pomóżcie czy to coś złego . Wizyta dopiero za dwa tyg .W badaniu obserwuje się drobne ognisko zwiększonego gromadzenia w zakresie tylnego odcinka zebra xprawego konieczna korelacja z obrazem rtg .Ognisko zwiększonego gromadzenia radiofarmaceutyku w kości potylicznej oraz wzmożony wychwyt w zakresie wyrostka kolczastego c2 obraz niespecyficzny do weryfikacji .Ponadto w ocenie uwidoczniono niespecyficzne drobne ognisko bardziej podłużnego kształtu w odcinku kości piszczelowej lewej widocznie jedynie w projekcji Pa . Obszar wzmożonego gromadzenia na pograniczu trzonu kręgu l5 i S 1moze odpowiadać zmianom zwyrodnieniowym.

Tomasz. (offline)

Post #3

17-04-2022 - 10:13:21

Pruszków 

Wszystko to są zmiany drobne. Czyli do weryfikacji po 3-6 miesiącach-wcześniej nic więcej nie wyjdzie. Kość potyliczna czy udową nie są typowym miejscem lokalizacji meta w kośćcu. W pierwszej kolejności trzeba się przyglądać zmianom w żebrach. Są tam rzadko spotykane zwyrodnienia zaś meta występują dość licznie. Drugim obszarem to kręgosłup. Tam zaś wymagana jest weryfikacja że zmianami zwyrodnienieniowymi.

Oka00 (offline)

Post #4

17-04-2022 - 10:26:02

Bardzo dziękuje

Oka00 (offline)

Post #5

17-04-2022 - 12:05:14

Panie Tomaszu RTG kręgosłupa Ls IIprojekcje miałam robione i opis jest taki :Niewielkie prawoboczne skrzywienie kręgosłupa l/s z rotacja kręgów 1 stopnia .Spłycenie lordozy lędźwiowej .Niewielkie zwężenie przestrzeni międzykręgowe l5/s1 Wysokość trzonów zachowana

Tomasz. (offline)

Post #6

17-04-2022 - 17:10:29

Pruszków 

Przy zmianach zwyrodnienieniowych w kręgosłupie jest możliwe wzmożone wychwytywanie radioznacznika. W żebrach to wyjątek, no chyba że było w tym miejscu złamanie. Ale są tu kwestie granicznie małego wychwytu. To zapewne jest wynik fałszywie dadatni. Aby mieć pewność powtórne badanie za 3-6 miesięcy.

Oka00 (offline)

Post #7

17-04-2022 - 19:54:42

Dziekuje bardzo za odpowiedz ❤️
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 121
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022