Kontrolne usg piersi

Wysłane przez Iwo_Iwo_123 

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #1

24-05-2022 - 21:09:53

Józefosław  

Dzień dobry, idzie mi 8 rok od diagnozy smiling smiley Byłam dziś na kontrolnym usg piersi i radiolog coś wypatrzył w dole pachowym. Opisał to jako podejrzenie gruczołu ektopowego, do ewentualnej weryfikacji w rezonansie. Chodzę co pół roku na usg i na ostatnim radiolog nie widział nic. Lekarz nie kazał mi się niepokoić, bo podobno nie wyglada to na nic groźnego, ale łatwo się mówi...Czy może ktoś wie co oznacza gruczoł ektopowy i czy rzeczywiście robić rezonans? Internista nie widział wskazań do rezonansu (węzły niepodejrzane) ale dał skierowanie tylko bez kontrastu. I tu drugie pytanie, czy jest sens robić bez kontrastu, czy jednak kombinować nowe skierowanie z kontrastem? Z góry dziękuję za pomoc.

Tomasz. (offline)

Post #2

24-05-2022 - 21:20:03

Pruszków 

Ektopia to tkanki prawidłowe w nieprawidłowej lokalizacji. Tu jest jej podejrzenie- wynik dałaby biopsja lub badanie obrazowe w lepszej rozdzielczości. To daje rezonans. Kontrast tu jest zbędny. W pasze są naczynia chłonne. W nich krew nie płynie. A kontrast jest rozprowadzany z krwią.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #3

24-05-2022 - 21:23:56

Józefosław  

Dziękuję, czyli nie ma co upierać się na kontrast? Warto zrobić badanie nawet bez kontrastu? Biopsji lekarz nie proponował. Zastanawia mnie, czy to możliwe żeby tego gruczołu nie było wcześniej? Przez te bez mała 8 lat miałam zrobione ze 30 usg i nikt tego wcześniej nie widział.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 402
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022