Rokowanie

Wysłane przez Jatonie 

Jatonie (offline)

Post #1

14-06-2022 - 13:11:50

Dzień dobry,
Chciałabym prosić o informacje na temat wykrytego nowotworu i rokowań

Rak inwazyjny piersi (typ NOS), NHG 3 (B5)
Największy wymiar raka 0.8cm
ICD-O-3 Morfologia M-8500/3 rak przewodowy naciekający, BNO(C 50._)
ICD 10: C50

Opis mikroskopowy
Immunofenotyp
ER: (-)
HER-2: 0
Ki-67: 98%
PgR: (+)
CK7: +
GATA-3: +

PR - ekspresję receptora stwierdzono w 3% komórek raka, w tym z przewaga intensywności 1 (3%)

Lela2021 (offline)

Post #2

14-06-2022 - 16:40:37

okolice Wrocławia 

Witaj,
ja napiszę tak po krótce, abyś mogła sobie poczytać w internecie. Masz raka trójujemnego(er-, her2-, pgr tak mały, że raczej będzie traktowany jako -) o dużej złośliwości NHG 3 z bardzo szybko dzielącymi się komórkami Ki-67: 98%. To tyle ze złych informacji. A teraz te dobre-rak jest bardzo malutki 0.8cm , no i trójujemny bardzo dobrze leczy się chemioterapią, no i wersja-przewodowy, bo zrazikowy byłby gorszy, choć też i takie się leczy. Im wyższe Ki-67, tym lepsza jest odpowiedź na chemię. Jest tutaj na forum Al_la(i nie tylko)-też miała raka trójujemnego baaardzo dawno, gdzie guz był duży, przeszła leczenie i ma się dobrze. Najważniejsze, to leczenie rozpocząć już. Nie wolno czekać, bo szybko-mega szybko będzie u Ciebie bez leczenia rósł. Myślę, że jeszcze Ci się tu ktoś odezwie z większą wiedzą. Na gwałt szukaj ośrodka, który podejmie się leczenia od zaraz. Przy takim małym rozmiarze szybkie leczenie i możesz być całkiem wyleczona. Oczywiście operacją Cię czeka.
Trzymaj się.

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Tomasz. (offline)

Post #3

14-06-2022 - 17:25:50

Pruszków 

Potrzebne jest jak najszybsze włączenie chemioterapii wielolekowej z powodu agresywnego procesu nowotworowego. Brak szacowanego stanu węzłów. Po operacji (prawdopodobnie będzie operacja BCT)- będzie obligatoryjna radioterapia.
Zależnie od ośrodka- jest proponowana czasami chemioterapia tabletkowa z kapecytabiny (Xeloda) w małej dawce przez 2 lata.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 140
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022