Prośba o komentarz BAG

Wysłane przez Anwil94 

Anwil94 (offline)

Post #1

15-06-2022 - 09:11:04

Dzień dobry,

Jestem już po wynikach biopsji gruboigłowej, która wykazała, że mój guz to włókniakogruczolak. Upieram się przy usunięciu, będę miała konsultacje u dr Nowosada w Bydgoszczy. Nie daje mi ten guzek spokoju więc zrobiłam USG - miesiąc po biopsji i okazało się, że guzek zmienił rozmiar z 15,8 mm x 18,8 mm na 23x22 mm plus radiolog wpisał: „obustronnie rozsiane zmiany mastopatyczne o niewielkim stopniu nasilenia”.

W związku z czym chciałam dopytać, czy jest to normalne, że guzek rośnie po biopsji czy jest to oznaką czegoś złego??
Mam złe przeczucia, ale nie chce panikować ????????

Tomasz. (offline)

Post #2

15-06-2022 - 12:44:33

Pruszków 

Zmiany takiej wielkości się nie cofną. Ja bym je zoperował. Działając jednocześnie na możliwość ew. przyczynowego leczenia choroby mastopatycznej w gruczole. I diagnozował stan gruczołu naprzemiennie USG z MMG, lub okresowo na rezonansie magnetycznym. Ale to nie wcześniej niż 3-4 miesiące po biopsji, aby ew. krwiaki po niej się wchłonęły, a odczyn od inwazyjności zabiegu się wyciszył.

Anwil94 (offline)

Post #3

22-06-2022 - 13:08:18

Dziękuje bardzo,
Dostałam skierowanie na kwalifikacje do usunięcia zmiany (podobno czasem na kwalifikacji już usuwają) na za tydzień więc mega szybko. Bardzo dziękuje, za porady smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 148
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022