Bardzo proszę o interpretację wyniku badania

Wysłane przez Dana1969 

Dana1969 (offline)

Post #1

15-07-2022 - 12:17:11

Pruszcz 

Dzień dobry.
Jestem po 2 amputacji piersi.
Bardzo proszę o interpretację wyniku.
Pielęgniarka i lekarz chirurg onkolog pokiwali tylko głową że jest źle że przerzut nastąpił do węzłów chłonnych.
Wizytę mam e26.07 po urlopie mojej lekarz.
Jakiego mogę spodziewać się leczenia i czy będę miała jakiś wybór?
Proszę o podpowiedzi i interpretację.
Dziękuję z góry winking smiley
Wyniki
lub
[photos.app.goo.gl]

Tomasz. (offline)

Post #2

15-07-2022 - 13:07:49

Pruszków 

Rak o złośliwości umiarkowanej z 7/9 pkt wg Blooma-Riachardsona. Silnie hormonozalezny dla oby receptorow pełne TS =8/8 pkt. Allreda. Jak na takie cechy to umiarkowana aktywność proliferacyjna na poziomie 25%. Z rego powodu jest to podtyp luminalny B, HER2 ujemny z lokalnymi przerzutami do węzłów, ale bez przekraczania torebek.
Leczenie to antyhormony co najmniej 10 lat z uwagi na meta do węzłów.
Powinna być proponowana chemioterapia, jednakże przy pełnej hormonowrazliwosci takie leczenie powinno być wystarczające. Chemioterapia jest mało skuteczna, a poza tym guza rakowego już nie ma.
Poza antyhormonami potrzebna operacja docinajaca wszystkie węzły z 3 pięter. Nieco gorszą alternatywa jest radioterapia okolic pachy.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Dana1969 (offline)

Post #3

15-07-2022 - 14:55:36

Pruszcz 

Dziękuję za informację.
Czy jest specjalne żywienie przy tym rodzaju raka?
Czego się wystrzegać ?
Pozdrawiam

Tomasz. (offline)

Post #4

15-07-2022 - 19:16:06

Pruszków 

Wystrzegać się soi. I ogólnie produktów zawierających fitoestrogeny.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Dana1969 (offline)

Post #5

22-07-2022 - 10:02:23

Pruszcz 

Wstępnie celują na hormonoterapię i radioterapię . Piszę wstępnie gdyż taką mam informację od operatora. Czekam na konsultację z onkologiem. Jaki szkody może dokonać radioterapia i dlaczego będzie gorsza od usunięcia pozostałych węzłów?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Tomasz. (offline)

Post #6

22-07-2022 - 12:05:44

Pruszków 

Usuwając pozostałe węzły kierujemy je do badań his-pat. W nich jest zawarta informacja, czy są w nich zmiany typu meta, czy też nie. To daje informację odnośnie przedłużonego leczenia antyhormonami i ogólnie kwestię czujności odnośnie metastazy odległej. Po radioterapii są zmiany poradiacyjne (formy oparzeń), po operacji zmiany bliznowate. Ale dobra radioterapia nie jest z założenia mniej skuteczna od operacji poszerzającej.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Dana1969 (offline)

Post #7

26-07-2022 - 14:13:40

Pruszcz 

Dzień dobry. Dziś jestem po wizycie i ustalono usunięcie pozostałych węzłów . Także wszystko jest już ustalone. W poniedziałek się stawiam w szpitalu a we wtorek operują. Bardzo dziękuję za trafną diagnozę.
Mam pytanie odnośnie nutridrinków czy są wskazane gdyż mąż mi kupuje te wysoko białkowe twierdząc że się rany lepiej goją.
Dziękuję i pozdrawiam

Kobietka123 (offline)

Post #8

26-07-2022 - 15:55:42

 

Wspomagałam się nutridrinkami po operacji. Ale w moim odczuciu i odczuciu chirurga piorunujące efekty dały ćwiczenia ręki, po stronie usuwanych węzłów . Z tym że ja miałam usuwane najpierw wartowniki a po miesiącu całość węzłów . Ten m-c w każdy dzień ćwiczyłam 2 razy dziennie (ćwiczenia oddechowe i z laską które otrzymałam w szpitalu po mastektomii ) . Po operacji wycięcia wszystkich węzłów rękę miałam tak sprawną na drugi dzień, że rehabilitantka zapytała kiedy będę miała zabieg. Do tej pory nie mam żadnych problemów z ręką, obrzękiem itp. Śpię z klinem, spaceruję i ćwiczę regularnie i chodzę z kijkami nordic walking. Tylko w dzień chemii odpuszczam.
Polecam ćwiczenia ręki już jako przygotowanie do operacji. No i zażywałam rutinoscorbin 2 tygodnie przed operacją i osłonę jelit San Probi IBS.

Co do diety w raku piersi to polecam książke "ANTYRAK nowy styl życia" (empik) . Bardzo dobra pozycja napisana przez lekarza - badacza mózgu, który sam przez zupełny przypadek dowiedział się że ma guza mózgu i przez 14 lat prowadzi badania nad różnymi postaciami raka. Żyje pomimo że lekarze dawali mu 3 mce życia. Przytacza tez wyniki badań z Niemiec i USA i opowiada o wpływie diety na pobudzanie/hamowanie komórek rakowych na podstawie własnych badań. Cały jeden rozdział poświęcony jest żywieniu. Ja mocno zmieniłam sposób żywienia - wyszło mi to już na dobre , zwłaszcza jeśli chodzi o wyniki glukozy i inne parametry krwi.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 447
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022