Interpretacja wyników

Wysłane przez Jagoda104433 

Jagoda104433 (offline)

Post #1

19-07-2022 - 07:29:01

Witam czy mogę prosić o interptreracje wyników i wskazówka co dalej operacja pozniej chemia ? Prosze szegolowo ponieważ to dla mnie cos nowego i nic z tego nie rozumiem. Moge prosić o rozwiniecie czy na podstawie podanego ki67 jest ktoś w stanie podpowiedzieć jaka będzie chemia dozylna w tabletkach ? Czy czeka mnie strata włosów? Jak długo wynosi pobyt w szpitalu?

Rozpoznanie histopatologiczne :

Rozpoznanie: BAC zmiany o wymiarach 39x34 mm na godz.12 (3,5 cm od brodawki) w piersi lewej. Materiał bogatokomórkowy. Liczne płaty, grupy i rozproszone komórki nabłonkowe z cechami atypii.Konieczne usunięcie zmiany z wykonaniem badania śródoperacyjnego.

Mikroskopowo :

Rak inwazyjny typu G2 ( Nottingham Histologic Score, 3+2+1=6) / Invasive carcino
Utkanie raka zajmuje ok. 90% objętości bioptatów
W badanym materiale obecne są cechy inwazji naczynkowej oraz nieliczne ogniska DCIS Grade II
W badanym materiale nie stwierdza się cech inwazji okołonerwowej.

ICH:
P63 - (-) w utkaniu raka inwazyjnego, (+) w komórkach mioepitelialnych w ogniskach DCIS
panCK (AE1/AE3) - (+)
E- Kadheryna - (+)
ER - (+)- silna reakcja w 85% komórek raka
PgR- (+) - silna reakcja w 15 % komórek raka
Her-2- (+2) - wynik niejednoznaczny
Ki-67 - 35%

Badanie molekularne:
HER - 2 FISH - w toku

heathcotegeo (offline)

Post #2

26-07-2023 - 09:12:24

To było bardzo pomocne i doceniam, że mnie uczysz. Twoje wpisy na blogu są na najwyższym poziomie pod każdym względem. Udostępniłeś publicznie wpis na blogu, który, choć długi, jest niezwykle interesujący i użyteczny. mini crossword

Lela2021 (offline)

Post #3

29-07-2023 - 15:31:50

okolice Wrocławia 

Jest to rak luminalny B, ale trzeba czekać na wynik dla HER 2, bo to zdecyduje o schemacie leczenia.

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 830
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022