Niepokojące usg i mammografia czekam na wynik BG-są wyniki proszę o interpretację

Wysłane przez Hellen 

Hellen (offline)

Post #1

10-08-2022 - 12:38:11

Witajcie
Nerwowe 2 tygodnie ale jest wynik
Mammografią :sutek lewy w części środkowej nieostro ograniczony guzek 32x30x27mm. BIRADS 5
Doły pachowe bez patologii

HIS-PAT
rak zrazikowy naciekajacy G1 (3+1+1)
KATEGORIA B5b
ER: IS2 100%
PGR: IS2 100%
HER2: (0)
KI-67:5%
IHC: W-Cash (-)

USG 09.2021 NIE było nic w tej piersi albo lekarz przeoczył?

Proszę o interpretację tego rodzaju cansera z jego czynnikami, jak może wyglądać leczenie, od czego może się zacząć no i jak rokuje
Dziewczyny podzielcie się opinia jak miałyście podobnego gada

Czy HER2 (0) to w tym przypadku źle czy dobrze

Pozdrawiam
HELLEN

mgiełka (offline)

Post #2

10-08-2022 - 14:28:16

Radom 

Witaj, nie jest źle. G1 - to najniższy stopień złośliwości. Mocno hormonozależny, a HER - 0 to bardzo dobra wiadomość. Ki67 niskie - to też bardzo dobrze.

Zrazikowy, czyli z operacji mastektomia jest bezpieczniejsza w takim raku. Chyba od operacji zaczną - dopytuj kiedy byłaby możliwa, albo szukaj miejsca, gdzie zrobiliby to szybciej.
Chemia - Ki-67 jest niskie, może jej nie być.
A hormonoterapia zdecydowanie.
Proś też o badania genetyczne. Trzeba zabezpieczyć drugą pierś i dół.

Ważne jest szybkie działanie na początku, to daje i komfort pacjentowi ale przede wszystkim jest korzystne dla rokowań. A u Ciebie rokowania są ok i warto tego nie podważać uśmiech

Z amazonki.net od 2006 roku.

Lela2021 (offline)

Post #3

10-08-2022 - 15:16:07

okolice Wrocławia 

Ja tylko dodam od siebie, że przy G1 i Ki5%(wolno rósł), to lekarz we wrześniu 2021 tego nie zauważył, bo zrazikowy lubi wyglądać jak zdrowa tkanka niestety(w USG), stąd lepszy jest np. rezonans, no i dobrze też robić mammografię. Rokowania masz dobre, choć guzek nie jest najmniejszy, ale robiąc mastektomię możesz się go pozbyć w całości. Tu ważne będą węzły, czy są zajęte. Przy takim Ki i G1 nie powinny być zajęte.
Trzymaj się. Trafił Ci się taki nie najgorszy, więc teraz trza jeno leczyć.duży uśmiech

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Hellen (offline)

Post #4

10-08-2022 - 15:31:11

Dziewczyny,
Dziękuję za info. Tak jestem gotowa na całkowite usunięcie.
nawet teraz jak robiłam usg po mammografii i doktor wiedziała gdzie szukać to widziała zmianę ale 14mm a nie takiego potwora. Ostatnia mammografie dobra mam z 2018. Czemu nie robiłam co roku, nie wiem.. Szkoda wyszedł by wcześniej...
Kochanie dziękuję, pozdrawiam
HELLEN

Hellen (offline)

Post #5

14-08-2022 - 19:17:42

Witajcie,
Mam mieć mastektomia z rekonstrukcją. Konsylium 5 września. A od konsylium czeka się dfo 1,5 miesiąca
Czy taki termin oczekiwania jest ok?
Po operacji ma być hormonoterapia
HELLEN

Tomasz. (offline)

Post #6

14-08-2022 - 20:30:48

Pruszków 

Lela2021
Tu ważne będą węzły, czy są zajęte. Przy takim Ki i G1 nie powinny być zajęte.
Niestety, to tak nie działa. Przerzuty lokalne tworzą się też od czasu trwania choroby a zwł od większego guza. Ja bym tu zastosował od razu, na już tamoxyfen. To z powodu duzego guza. Po operacji kontynuacja antyhormonów co najmniej 5 lat, z zaleceniem do 10 lat.

Hellen (offline)

Post #7

14-08-2022 - 20:37:29

Tomasz.
Tu ważne będą węzły, czy są zajęte. Przy takim Ki i G1 nie powinny być zajęte.
Niestety, to tak nie działa. Przerzuty lokalne tworzą się też od czasu trwania choroby a zwł od większego guza. Ja bym tu zastosował od razu, na już tamoxyfen. To z powodu duzego guza. Po operacji kontynuacja antyhormonów co najmniej 5 lat, z zaleceniem do 10 lat.

Lekarz do czasu operacji nic mi nie przepisał. Powinnam szukać innego lekarza? Leczę się w Narodowym Instytucie Onkologii W-Wa

Tomasz. (offline)

Post #8

14-08-2022 - 20:44:20

Pruszków 

W razie potwierdzenia raka hormonowrażliwego mozna iść do lekarza rodzinnego po tamoxyfen. Przepisze na pewno.

Hellen (offline)

Post #9

14-08-2022 - 20:46:43

Tomasz.
W razie potwierdzenia raka hormonowrażliwego mozna iść do lekarza rodzinnego po tamoxyfen. Przepisze na pewno.

potwierdzenia z czego? z hispat guza już po operacji?

Tomasz. (offline)

Post #10

15-08-2022 - 18:27:10

Pruszków 

Tak. Mówi się, że mam raka hormonowrażliwego, z wynikiem his-pat. I proszę o receptę na tamoxyfen.

Hellen (offline)

Post #11

16-08-2022 - 08:47:10

Tomku
Bardzo dziękuję. A w jakiej dawce?
Skontaktuje się z rodzinnym
HELLEN

Hellen (offline)

Post #12

16-08-2022 - 15:26:16

Rodzinny mówi że leczenie i leki ordynuje onkolog. On może tylko wystawić ponowną receptę (na przewlekłe stosowanie) jak już jest leczenie przez onkologa ustawione i leki przepisane ...

mgiełka (offline)

Post #13

16-08-2022 - 21:52:36

Radom 

Do 5 września nie tak daleko, ale potem czekanie - sumując też wszystko razem - wydłuża bardzo.
Może innego miejsca poszukaj? Wieliszew, Magodent, może nasze RCO?
Jeśli byś mogła, myślę że dobrym pomysłem byłaby prywatna wizyta u lekarza, który Cię w CO Ursynów prowadzi. Nie powinien mieć za złe operacji w innej placówce, a na dalsze leczenie wróciłabyś tu. Ale oczywiście zapytaj, porozmawiaj. Powodzenia

Kobietka123 (offline)

Post #14

17-08-2022 - 07:54:33

Ja bym nie ryzykowała brania leków onkologicznych nie zapisanych przez onkologa. To onkolog prowadzi leczenie a nie rodzinny. W przypadku fatalnych skutków ubocznych (ktore ja na przykład miałam) można sobie takim sposobem tylko problemów dołożyć bo rodzinny na to nic nie poradzi bo się nie zna a tak to onkolog dokładnie kieruje co dalej.
Zresztą nie wyobrazam sobie sytuacji, gdy po zazyciu leku onkologicznego zapisanego przez rodzinnego miałabym iść do onkologa prowadzącego leczenie onkologiczne ze skutkami ubocznymi leku o którym przepisaniu on nie ma pojęcia.
Nie wspomne, że na lekarzy takie sytuacje działają jak płachta na byka.
Uważam, że rodzinny udzielił bardzo profesjonalnej odpowiedzi.

Hellen (offline)

Post #15

05-09-2022 - 20:27:57

Witajcie
Dziś 5 września konsylium w NIO podtrzymanie jednoczasowki. Terminu operacji brak bo dziś zaczął się strajk pielęgniarek więc odwołują zabiegi a nowych terminów nie dają. Ogólnie usłyszałam że listopad ale nie wiadomo kiedy, mam czekać na sms tydzień przed operacją. Do tego czasu mam brać tamoxifen
Czy czekać spokojnie kiedy nadejdzie sms? Czy szukać innego szpitala, kliniki.? Wszędzie Jedak procedura ta sama najpierw wizyta, konsylium, czekanie na termin operacji...

Tomasz. (offline)

Post #16

05-09-2022 - 22:26:54

Pruszków 

Przepisali ci na onkologii Tamoxyfen?

mgiełka (offline)

Post #17

05-09-2022 - 22:49:06

Radom 

Helen, nie czekaj, jeśli mogę tak wprost powiedzieć. Ja bym nie czekała, znając tak wiele historii i mając własne doświadczenie oraz wiedzę nabytą przez te lata.
Pisałam o Wieliszewie, w Warszawie też jest dużo miejsc godnych polecenia na operację - choćby na Szaserów, Magodent. Zadzwoń do Luxmedu, mają sporo placówek. Koleżanki Warszawianki wiedzą lepiej, może tu napiszą. Ja mogę jeszcze zaproponować RCO w Radomiu. Gdyby coś, w moim profilu jest telefon w kontaktach

Hellen (offline)

Post #18

06-09-2022 - 17:23:05

Tomasz.
Na konsylium dali mi receptę

Tomasz. (offline)

Post #19

06-09-2022 - 22:10:25

Pruszków 

Hellen
Na konsylium dali mi receptę
Czyli jest tak, jak napisałem 14 sierpnia.

Hellen (offline)

Post #20

08-09-2022 - 16:42:54

Tomasz.
Na konsylium dali mi receptęCzyli jest tak, jak napisałem 14 sierpnia.[/quote
Dokładnie tak...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-09-2022 - 16:43:22 przez Hellen.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 486
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022