wyniki badań

Wysłane przez malgorzata73 

malgorzata73 (offline)

Post #1

11-09-2022 - 21:25:22

Częstochowa 

2022-09-08 21:17:25
Witam wszystkich serdecznie
Mam na imię Małgorzata mam 49 lat mieszkam w Częstochowie
Piszę na forum pierwszy raz więc nie bardzo jeszcze potrafię się po nim poruszać . Na wstępnie od razu przepraszam czy dobrze umieściłam swój wątek dotyczący badań. Wczoraj odebrałam swój wynik biopsji. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji .Lekarz oczywiście mi tłumaczył ale dostając wiadomość o raku byłam tak zakręcona że nie bardzo mogłam ogarnąć jego informacje i spytać o cokolwiek. Operacja oszczędzająca za 20 września planowana .Hormonoterapia i radioterapia .Wyniki badań;
Rozpoznanie kliniczne D48.6 nowotwór o nieokreślonym charakterze[sutek]
Naciekający rak przewodowy BST G2 NG2,IM7/10HPF.KAT 5 Podtyp biol luminalny B HER -2 UJEMNY [ w biopsji wpisane dodatni ale doktor poprawił na ujemny bo dzwonił do lekarza opracowującego opis biopsji ze był błąd]i mają to jeszcze raz sprawdzać ].Receptory estrogenowe- reakcja[ +++]w 100%jąder komórek nowotworowych . Receptory progesteeronowe -reakcja[+++] w 100% jąder kom nowotwor.Ki 67 aktyw polifere30%, Her2 Pathway Her2 -reakcja na 1+[ i to podkreslił więc nie wiem czy jest ok. Proszę o pomoc i wyjaśnienie tych skrótów dziekuję

Tomasz. (offline)

Post #2

11-09-2022 - 21:48:30

Pruszków 

Rak o umiarkowanej złośliwości, typu przewodowego (najczęściej występujący) silnie hormonozalezny i o umiarkowanie powiększonym markerze proliferacji Ki67. Brak szacunkowej wielkości guza i szacowanego stanu węzłów chłonnych.
Leczenie to operacja i co najmniej 5 lat antyhormony- duży zysk z ich zastosowania. Chemioterapia będzie proponowana z uwagi na Ki67=> 20%. W razie guza niedużego do 15 mm zyski z niej byłyby nieadekwatne do obciążeń. W razie operacji częściowej BCT radioterapia na dutek i lożę po guzie.

malgorzata73 (offline)

Post #3

12-09-2022 - 21:10:11

Częstochowa 

Dziękuje za interpretacje wyniku guz wielkości 11mm z usg proponują operację oszczędzającą i radioterapię hormonoterpię . Na mammografi guz niewidoczny widoczne w opisie mikrozwapienia w ocenie skali 2 mammografi . Zaniepokoiło mnie cały czas zzgrubienie wyczuwalne więc nie włożyłam wyniku do szuflady tylko poszłam do onkologa i on już w skali usg okreslił 4c i zalecił biopsje. W zeszłym roku usg robione oceniono ma b 1. Od 2008 co 2 lata robiona mmamografia co roku usg. Wszystko było w normie aż do tego roku . Zastanawiam się czy utrata prawie 30 kg od listopada 2021 [sytuacja stresowa kłopoty rodzinne ] mogły wpłymąc na pojawienie się zmiany nowotworowej . Jle rośnie taka zmiana 11m ? Czy operacja oszczędzająca jest dobrym rozwiązaniem jesli w opisie mamografi są mikrozwapnienia?

Tomasz. (offline)

Post #4

13-09-2022 - 08:42:35

Pruszków 

Mikrozwapnienia są markerem. Ich szuka radiolog, gdyż w tych obszarach często rozwija się rak.
Ponieważ guz jest mały więc operacja BCT jest dobrym rozwiązaniem. Przy takich wynikach chemioterapia jest zbędna-koszty większe od potencjalnych zysków.
Stres, zwłaszcza przewlekły implikuje wiele chorób. Samo pojawienie się raka to proces kancerogenezy. Stres sam w sobie tego nie dokonuje.
Bardzo dobrze, że dbałaś o badania. Stąd choroba jest we wczesnym stadium.
Jeśli wymagane marginesy będą zachowane to rokowania są b dobre.

malgorzata73 (offline)

Post #5

13-09-2022 - 20:12:32

Częstochowa 

Dzięki bardzo za odpowiedz jutro idę na usg brzucha i wizytę lekarską .W poniedziałek przyjęcie do szpitala we wtorek planowana operacja . Zobaczę co nowego jutro na wizycie . Czy przy tej operacji znieczulenie ogólne czy do kręgosłupa ? Tak naprawdę to nie wiem nawet o co pytać lekarza . Dopiero poznaje temat .

Tomasz. (offline)

Post #6

13-09-2022 - 20:38:20

Pruszków 

Przy operacji na klatce piersiowej i brzuchu stosuje się znieczulenie ogólne.

malgorzata73 (offline)

Post #7

14-09-2022 - 22:11:02

Częstochowa 

Wizyta lekarska ok tylko nadal nie mam wyniku biopsji bo mieli poprawić na her 2 ujemny a na w\opisie widnieje her 2 dodatni i sam onkolog sie zdenerwował i dzwonił do pato. usg brzucha ok i rtg klatki operacja przełożona na czwartek w środę przjęcie i podanie izotopu .

Tomasz. (offline)

Post #8

14-09-2022 - 22:51:09

Pruszków 

Przy Ki67 na poziomie 30% jest możliwa nadekspresja (do weryfikacji metodą FISH), ale przy pełnej hormonozależności to bardziej przeczuwam, ze nadekspresji nie będzie.

Al_la (offline)

Post #9

17-09-2022 - 18:25:50

k/Warszawy 

Tomasz.
Przy operacji na klatce piersiowej i brzuchu stosuje się znieczulenie ogólne.

Nie zawsze uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Tomasz. (offline)

Post #10

18-09-2022 - 12:59:15

Pruszków 

Zawsze Alusia. Tylko przy zabiegach można zrobić znieczulenie miejscowe.

malgorzata73 (offline)

Post #11

02-10-2022 - 20:36:10

Częstochowa 

Napisz wiadomość
zgłoś naruszenie
usuń komentarz
dzisiaj o 20:34:35

Ja już po zabiegu wszystko przebiegło ok nawet szybko zebrałam się po narkozie . Problem tylko z srodkami przeciwbólowymi bo na pyralgine ibuprom jestem uczulona i podawali mi paracetamol który niekoniecznie działał, Wartownik wycięty czekam na badanie histopatologiczne w srode wizyta i wynik . Martwię sie tylko tym że po wycieciu wartownika zrobiła się twarda kula wielkosci 5 zł ,Dostałam antybiotyk bo troche problem z gojeniem heparyne i masc do smarowania . Zalecono mi głęboka oksydację byłam na pierwszym zabiegu takie pobudzanie laserem mam wziąść 1 0 seri zobaczymy co dlej . Jakies macie porady jak zlikwidować tą kule i ta twardosc piersi
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 634
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022