Wynik rezonansu - guzek się rozpłynął?

Wysłane przez Magg 

Magg (offline)

Post #1

12-10-2022 - 21:02:08

 

Witajcie. Odebrałam wynik rezonansu magnetycznego z kontrastem, a w nim opis na godz.12 obszar wzmocnienia śr.12 mm, wzmocnienie do 50% w pierwszej fazie, w późnej wzrost IS z opóźnionym washout -zmiana prawdopodobnie łagodna, Birads 3. Obustronnie widoczne umiarkowanego stopnia , symetryczne wzmocnienie tła.

Ta zmiana na godz.12 w USG z 1 czerwca miała 7mmx3mm tu bening. Był też włókniak na godz. 9 po biopsji gruboigłowej, którego nie ma w opisie. Nie jest widoczny? Jak to możliwe, przecież takie zmiany same się nie rozchodzą i to w 4 ms. Także zostałam z opuchniętą pachą, powiększonymi węzłami, wyciekiem z piersi, dołkiem i uczuciem pieczenia. Chwilami myślę już, że zwariowałam. Na szczęście mąż widzi to co ja :-( Mam odpuścić i czekać na kolejne usg w marcu? Progesteron mam na poziomie 0,3
Najbardziej mnie poruszyło że analizy dynamiki wzmocnienia dokonano przy pomocy programu...

Lela2021 (offline)

Post #2

13-10-2022 - 08:50:43

okolice Wrocławia 

Jeśli jesteś bardzo zdezorientowana proponuję Ci pójść na prywatną wizytę do jakiegoś prywatnego ośrodka onkologicznego. My we Wrocławiu mamy Onkomed. Wizyta kosztuje chyba coś ponad 200 zł. Lekarz ma dla Ciebie czas, zrobi USG i może zaproponować usunięcie zmiany prywatnie w takim ośrodku. To kosztuje np. u nas 1800 zł. wraz z badaniem histopatologicznym. Jeśli Cię stać, to może warto. Gdybyś tak się zdecydowała, to poczytaj w internecie, do którego lekarza tak prywatnie iść, bo to połowa sukcesu. Nie wiem, co innego mogłabym Ci poradzić, może zapisz się na NFZ do Poradni chorób piersi. Jak chcesz szybko, to rodzinny może wystawić kartę Dilo, tylko nie wiem, czy w Twoim przypadku się zgodzi. Nie mniej Birads 3, to w 98 procentach okazuje się zmianą łagodną, ale rozumiem Twój niepokój. No to takie mam pomysły dla Ciebie. Może inne dziewczyny wymyślią i podpowiedzą coś mądrzejszego. Na razie nie masz powodu do strachu. Trzeba tylko wyjaśnić, co to jest i tyle.Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Tomasz. (offline)

Post #3

13-10-2022 - 15:52:11

Pruszków 

Pomyłki diagnostyczne w rezonansie zdarzyć się mogą. Rezonans był po biopsji? Jeśli tak, to może tu jest powód niespójności?____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Magg (offline)

Post #4

13-10-2022 - 17:08:29

 

Dziękuję za odpowiedzi. Pisałam wcześniej w wątku "mam guzek w piersi". U mnie jest tak: babcia rak piersi w wieku 72 lat, siostra mamy 56 lat, moja siostra 36 lat, następnie wznowa w tej samej piersi w wieku 46 lat, tata rak jądra. Dlatego ja tak bardzo się boję. 10 lat temu miałam usunięte włókniaki. Potem urodziłam dziecko. Długo karmiłam. Od dwóch lat w jednej piersi ciągle coś się pojawia. Badam się co pół roku. Rok temu lekarz dał birads4a. Po biopsji gruboigłowej wyszedł włókniak. To tej zmiany nie ma w obrazie rezonansu a jeszcze 1 czerwca była na usg. Od marca pod pachą jest powiększony węzeł chłonny, a pacha jest opuchnięta, pierś ciągle ucieplona, były antybiotyki. Pomogło na chwilę, w marcu radiolog opisał poszerzone przewody mleczne 3 mm, słabe przepływy w guzkach. Ciągle czuję pieczenie, bólu nie czuję. Jest wyciek z tej piersi i ostatnio przy uniesionej ręce dołek. Dlatego drążę temat choć usłyszałam w czerwcu "pani nie musi co 3 ms latać na usg" :-(

mgiełka (offline)

Post #5

13-10-2022 - 20:46:17

Radom 

Magg, czy dałaś wszystkie wyniki badań dotychczasowych (USG itp.) przy robieniu rezonansu? Mieli z czym porównać?
Nie odpuszczaj. Masz powiększone węzły, więc powinna być biopsja i sprawdzenie.
Rezonans był po biopsji - biopsja mogła wciągnąć guz i niewiele zostało (resztki też powinny być opisane, ale może całość wtedy pobrali?).
Coś daje powód do tego stanu piersi i tych węzłów. Konsultuj z innym lekarzem.
Przypomnę pytanie o badania genetyczne - robisz, robiłaś?


Z amazonki.net od 2006 roku.

Tomasz. (offline)

Post #6

14-10-2022 - 08:25:33

Pruszków 

Rezonans, jeśli był po biopsji, ma ograniczone znaczenie. Nie dość, że jest aspiracja, to jeszcze wazniejsze są odczyny pobiopsyjne. W ich wyniku obraz "zlewa" się.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Magg (offline)

Post #7

14-10-2022 - 22:29:20

 

Mgiełko, Tomaszu, biopsja była robiona rok temu po tym jak radiolog dał birads4a. A rezonans wyprosiłam z uwagi na obciążenie i objawy. Badań genetycznych nie miałam robionych bo u siostry nie wyszły mutacje.

Magg (offline)

Post #8

29-10-2022 - 18:09:50

 

Piszę znowu, bo mam tylko "Was". Ponieważ ciągle czuję pieczenie w tej mojej piersi i pacha jest opuchnięta poszłam prywatnie na usg.
Pod pachą jest dobrze odgraniczony, obszar 33x 13mm dość jednorodny z centralnie położonym obszarem płynowym o wielkości wielkości 3,4 mm. Lekarz nie wie co to jest. Postawił znak zapytania.
W tarczycy guzek hypoechogeniczny ze zwapnieniami 11x9x13mm ze skąpym unaczynieniem typu mieszanego.
Na dokładkę w obu jajnikach torbiele 5,5 cm których na bank rok temu nie było bo chodzę regularnie do ginekologa.
Lekarz powiedział tylko biegiem do ginekologa..

Lela2021 (offline)

Post #9

29-10-2022 - 18:47:19

okolice Wrocławia 

Może zrób test Roma. Jest pełnopłatny i mnie kiedyś zleciła ginekolog, ale skierowanie nie jest potrzebne . Potem zleciła rezonans miednicy mniejszej. Moje torbiele były bardzo podejrzane, ale finalnie okazało się tylko torbielami. Teraz nie mam już całego dołu, bo ciągle coś się działo plus endometrioza.
Bądź dobrej myśli, bo skoro to wygląda na torbiele, to powinno być ok. Oczywiście wszystko trzeba posprawdzać. Czeka Cię pielgrzymka po doktorach.Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Magdaaa (offline)

Post #10

29-10-2022 - 18:53:07

 

Ja od trzech lat mam do obserwacji guzek (opisany jako birads 3) i nie zmienia on swojej wielkości (mama rak piersi, u mnie w przeciągu kilku lat usuniętych 8 włókniaków). Po roku od wykrycia tego guzka że względu też na obciążony wywiad (też co pół roku robię USG) dostałam skierowanie na rezonans. Po rezonansie cud-guzek zniknął. Poleciałam na USG. Mój lekarz bardzo się zdziwił, bo guzek jest w tym samym miejscu. Przeglądając jeszcze raz wyniki okazało się, że rezonans opisywała ta sama osoba do której kiedyś już trafiłam robiąc USG na fundusz. Wtedy też nie opisała mi tego guzka, a on już był, a samo badanie zrobione było "po łebkach". Od tamtej pory chodzę na USG do swojego sprawdzonego i poleconego lekarza. Niestety przyjmuje tylko prywatnie, ale do niego mam zaufanie i wolę zapłacić. Szkoda tylko osób które trafiają na lekarzy, którzy nie przykładają należytej uwagi robiąc badania.

Magg (offline)

Post #11

20-11-2022 - 19:37:28

 

Cześć. Moja pielgrzymka po doktorach trwa. Ginekolog potwierdziła obie torbiele na jajnikach i zaproponowała hormony. Jeżeli nie zareagują to zabieg. Kiepsko się czuję po nich. Z testu Roma wyszło wysokie ryzyko.
Endokrynolog po wynikach hormonów tarczycy i ponownym usg podejrzewa raka tarczycy. Na początku grudnia mam biopsję celowaną. Tak bardzo skupiłam się na piersiach, że zapomniałam, że mój organizm to całość. Jestem zdołowana

Tomasz. (offline)

Post #12

27-11-2022 - 10:40:24

Pruszków 

Jakie hormony przepisał Ci ginekolog? Tutejsza amazonki źle się czuła po onkologicznych antyhormonach. Miała silnie zaznaczone objawy wypadowe. I od ginekologa dostała.... estradiol. Gdzieś za 4 miesiące ujawniły się przerzuty w wątrobie.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Magg (offline)

Post #13

04-12-2022 - 22:38:41

 

Tomaszu, ginekolog zapisał Drovelis (zawiera estetrol i drospirenon). Zaczęłam drugie opakowanie.
Endokrynolog dołożył euthyrox.
Mój lekarz poz podszedł poważnie do wszystkich objawów. Skierował na kolejne. Czekam cały czas na biopsję.

Ps.co się dzieje z tym forum. Taka ogromną baza wiedzy i danych, cennych porad ciągle jest atakowana. Nie ma na to rady?

Tomasz. (offline)

Post #14

05-12-2022 - 21:18:33

Pruszków 

Radzę skonsultować wszystkie leki zawierające estradiol z onkologiem. Oby nie było nieszczęścia.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Magg (offline)

Post #15

10-12-2022 - 08:16:49

 

To było moje pierwsze pytanie czy przy takim obciążeniu rakiem piersi mam brać hormony :-(
Mam brac 3 ms i kontrola jajników.
Niestety dostałam już wynik biopsji tarczycy. Rak pęcherzykowy :-( Nie wiem nic o rakach tarczycy. Nie wiem od czego zacząć. Wielokrotnie pisaliście o szoku i wspomagaczach. To mogę potwierdzić:-(
Nie zdążyłam zdiagnozować tego tworu pod pachą. USG piersi na onko mam dopiero w marcu. I tyle z pielgrzymek po doktorach. Wszystkim oczekującym na wyniki życzę siły I spokoju.

Tomasz. (offline)

Post #16

10-12-2022 - 09:27:55

Pruszków 

Cytuj
Magg
To było moje pierwsze pytanie czy przy takim obciążeniu rakiem piersi mam brać hormony :-(
Nikt Ci nie odpowie na tak zadane pytanie. Hormony to nie cukierki. Przepisuje je ginekolog i endokrynolog. Jeżeli hormonów jest za mało, to wyrównanie ich poziomu nie powinno zaszkodzić.
Pewne jest to co pisałem : w razie wykrycia raka jakiekolwiek hormony estrogenowe są przeciwwskazane. Też to dotyczy raka który w his-pat nie miał receptorów ER. Podobnie jest z rakiem prostaty-żadnych pochodnych testosteronu a nawet i DHEA. Przed zsyntezowaniem analogów GNRH kobietom podawano hormony męskie, a mężczyznon żeńskie. Aby obniżyć u nich poziomy hormonów deklarowanych dla płci.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

safetycasino (offline)

Post #17

16-03-2023 - 03:23:25

 

I have been looking for articles on these topics for a long time. safetoto I don't know how grateful you are for posting on this topic. Thank you for the numerous articles on this site, I will subscribe to those links in my bookmarks and visit them often. Have a nice day
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 190
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022