Operacja

Wysłane przez zlodziejeczasux 

zlodziejeczasux (offline)

Post #1

06-12-2022 - 22:48:54

Witam,mam 26 lat od 2017 mam w piersi lewej obszar dysplastyczny ze zmianami włóknistymi i torbielami 60mm, później była biopsja wyszły zmiany łagodne, metaplazja apokrynowa. W 2019 zmiana miała 3-4cm, natomiast w lutym 2022 ta zmiana była obserwowana i miała 2.3cm doktor zrobiła mi biopsje mammotomiczna bo widziała tam tez zmiany lite pomiędzy torbielami, usunęła wszystko w 95%, wynik następujący: metaplazja apokrynowa,zmiany wloknisto torbielowate. Zmiany profileracyjne: UDH, brodawczaki wewnątrzprzewodowe(mnogie). Po tym czasie po pół roku zmiana odrosła do 4cm.. w dość szybkim czasie. Chirurg zgodził się żeby usunąć zmiane w całości, termin na początek stycznia. Czy podjęłam dobrą decyzje aby usunąć cały ten obszar dysplastyczny? Zmiana odrasta. Ale chirurg powiedział ze pierś będzie mniejsza z racji głębokości położenia tej zmiany.

Tomasz. (offline)

Post #2

07-12-2022 - 23:16:33

Pruszków 

Potrzebne jest leczenie w poradni chorób sutka. Jesteś bardzo młoda jak na takie zmiany. Zrobił bym badania genetyczne odnośnie ew mutacji i ryzyka rozwoju raka. Musi być stwierdzona przyczyna tworzenia się takich mnogich zmian.

zlodziejeczasux (offline)

Post #3

07-12-2022 - 23:56:31

Dziękuje, czy te badania robi się mimo że rak piersi nie występował u mnie w rodzinie?
Jestem w poradni pod kontrola od 5 lat. Dopiero teraz dogadalam się z chirurgiem aby wyciął zmiane w całości ze względu na to że zmiana odrosła do 4cm w przeciągu pół roku od biopsji mammotomicznej.

Tomasz. (offline)

Post #4

08-12-2022 - 17:11:11

Pruszków 

Nie wiem, co mówi lekarz w poradni chorób sutka. Nie jest typowe, aby w tak młodym wieku mieć tak występujących zmian. Drążył bym temat badań genetycznych. Wszak jest objaw założyciela. Ktoś jest zawsze pierwszy. Za dużo i za duże są te zmiany chorobowe.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 544
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022