Interpretacja wyników mamy

Wysłane przez Zatroskana 

Zatroskana (offline)

Post #1

13-06-2023 - 09:25:05

Dzień dobry,
Wczoraj moja mama dostała takie wyniki:
Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej z rozsianymi zmianami włóknistymi. W PP na godz 4 widoczny jest nieregularny hipoechogeniczny obszar wlk.ok 14x15 mm- tu malign.susp
Poza tym zmian o charakterze Tu nie uwidoczniono. Doły pachwowe wolne. BIRADS 4c.
Czy jest szansa , ze to nic poważnego i nie jest to rak? Biopsja gruboigłowa za 2 tyg. Czy ten termin jest ok czy szukać czegoś szybciej? Bardzo proszę o wszelkie wskazówki co robić by przyspieszyć cały proces.

Tomasz. (offline)

Post #2

13-06-2023 - 14:37:53

Pruszków 

Bez wyniku his-pat nic powiedzieć się nie da.
Skała BIRADS jest umowna. Warto się nastawić na operację - niezależnie od tego co będzie stwierdzenie w his-pat.
Nie podajesz w jakim badaniu stwierdzono taki wynik. Warto przed biopsją wykonać drugie badanie (aby była i mammografia i usg). To inne techniki obrazowania, a są korzystne w takim utkaniu. Mammografia po biopsji jest bolesna i nie za bardzo jest sens, aby ją wykonywać.

Zatroskana (offline)

Post #3

13-06-2023 - 15:25:30

Badanie mammograficzne mama miała powtórzyć i wykazało zmianę większa ok 19mm , w badaniu usg właśnie to co opisałam wyżej. Czemu bardziej wierzyć wynikowi mammografii czy usg?

Tomasz. (offline)

Post #4

13-06-2023 - 16:08:15

Pruszków 

Nieistotne jest to, w co wierzysz. Zmiana jest obserwowana w obu badaniach i to jest do zoperowania. Samo się nie rozejdzie. Do 20 mm guz określa się jako nieduży.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 420
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022