Interpretacja wynikow

Wysłane przez goos 

goos (offline)

Post #1

19-02-2024 - 13:56:58

Dzień dobry Wsztstkim , proszę o pomoc w interpretacji wyników i dalszego leczenia. Diagnozę o raku dostałam 19.12 23, jestem juz po opracji która była 23.01.24. To są wyniki pooperacyjne : ypT2 30mm; ypNO sn i- 0/1; yV0; yPn0; yL0; R0; M0; G2. ER 100%; PR 80%; HER2 neg.; Ki67 5% ;. Od 19.12 jestem na letrozolu. Operacja była oszczędzająca . Lekarz mówił że dalsze leczenie to radioterapia ale została wysłana próba na badanie Oncotype DX . Z czym to się wiąże zapewne chodzi o chemioterapię, czego jeszcze można się dowiedzieć z tych badań. Dziękuję z pomoc

Tomasz. (offline)

Post #2

19-02-2024 - 19:20:35

Pruszków 

Nie bardzo widzę sensu robienia Oncotype DX z uwagi na brak wskazań do jakiejkolwiek chemioterapii.
1. Rak luminalny A z niskim Ki67.
2. Korzystne cechy rokownicze: R0, N0, M0.
3. Jest skuteczne leczenie uzupełniające letrozolem.
W rakach tego typu chemioterapia nie dość, że nie jest potrzebna, co jej skuteczność jest przeważnie nie spektakularne. A czasem nawet rezultatów brak.
Radioterapia jest obligatoryjna w związku z operacja BCT.
Rokowanie B. Dobre.
Warto wylonywac badania densytometryczne z uwagi na osteoporoze, która przeważnie występuje po lekach z grupy letrozolu.

goos (offline)

Post #3

19-02-2024 - 20:53:55

Dziekuje bardz za odpowiedz, z wszystkich wpisow które przeczytałam na forach też zdziwiłam się że lekarz postanowił zrobić te badania. Po południu dzwonili ze szpitala wyniki są, we środę jade na rozmowę. Densytometrie kosci mam zrobiona, wynik wskazuje na niska normę dopuszczalna. Lekarz zalecił vit. D 20 000 raz w tygodniu,nic nie wspomniał o preparatach wapnia, czy należy zacząć suplementacje?Dziękuję za odpowiedz

Tomasz. (offline)

Post #4

19-02-2024 - 22:09:48

Pruszków 

20.000 jm na tydzień to trochę za mało na tą porę roku, gdy w planach są antyhormony. Chyba, że będzie to lek np. Juvit w kroplach (36 kropli raz na tydzień - ja tak używam). Preparaty wapniowe np. Calperos też są przydatne. Piszę to, gdyż w zasadzie w niemal każdym przypadku osteoporoza jest obserwowana.i konieczne jest leczenie antyresorpcyjne bisfosfonianami.

goos (offline)

Post #5

20-02-2024 - 18:48:41

Bisfosfonianamy są zaplanowane po 6 miesiącach leczenia Letrozolem. Dopytam o zwiększenie dawki Vit. D i o wopno, jutro dowiem się co z tymi badaniami Oncotype DX. Dziękuję za odpowiedz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 427
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022