POMOCY !!!! Jaka diagnoza-jak je czytac

Wysłane przez Dalia1984 

Dalia1984 (offline)

Post #1

14-06-2017 - 18:28:14

Witam

Dzis odebralam wyniki biopsji piersi prawej:

Oto one:

Badanie histopatologiczne:
DCIS NG3 SOLID TYPE
obecna kolonizacja zrazików
kategoria B5

II Rozpoznanie

Invasive carcinoma NST NG 3 G3

BADANIE IMMUNOHISTOCHEMICZNE:
Ki 67 (+) 70%
HER2 (-)
PR Progesteron Receptor (+++) silna reakcja 90%
ER Estrogen Receptor (+++) srednia reakcja 80%

co to znaczysad smiley ?????

lulu (offline)

Post #2

14-06-2017 - 19:03:34

k/Kwidzyna 

Na pewno jest hormonozależny i to Ki67, takie troszkę duże ale nie ma co zawczasu się martwić. Lekarze na pewno dokładnie zaplanują leczenie.
A to DCIS NG3 SOLID TYPE, to dla mnie czarna magia.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Agaba190 (offline)

Post #3

14-06-2017 - 20:20:02

k/Warszawy 

DCIS - Ductal carcinoma in situ - rak przedinwazyjny (nie ma zdolności tworzenia przerzutów)
NG (nuclear grade) - stopień jądrowy - masz najwyższy.
Solid type - typ lity.

Oprócz tego masz wysoce niezróżnicowanego ( o wysokiej złośliwości ) inwazyjnego raka przewodowego, z wysokim Ki 67 i wysoką hormonozależnością.
Jakie będzie leczenie zależy od rozmiaru guza i stanu pachowych węzłów chłonnych.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Dalia1984 (offline)

Post #4

17-06-2017 - 15:50:23

Dziewczyny to znaczy ze mam az dwa nowotwory???
Czy to sa nowotwory do wyleczenia????
Ktoras miala podobny przypadek???

Al_la (offline)

Post #5

17-06-2017 - 15:54:27

k/Warszawy 

To nie są dwa nowotwory, tylko część (albo jedno ognisko) jest przedinwazyjne (niegroźne), a drugie inwazyjne.
Są do wyleczenia, ale ważne będą pozostałe wyniki, m.in. stan węzłów chłonnych.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Dalia1984 (offline)

Post #6

17-06-2017 - 16:11:41

Dziewczyny przepraszam ze tak dopytuje, ale w 2002 roku mialam pierwszy nowotwor wezłow chlonnych ( ziarnica zlosliwa) - choroba Hodkina ( III stopien )
Po chemioterapii i radioterapii udalo sie az do teraz....
14.06.17 odebralam wlasnie te wynikii o ktorych wam pisze...
Dwa guzki w prawej piersi byly lekko wyczuwalne, a ten jeden duzy wyszedl nagle.... jak kolwiek to brzmi.
Podpytuje o wszystko bo lekarz ktory mi przekazywal te wiadomosc, zrobil to w bardzo nie etyczny sposob nie mowiac juz o tym ze nic mi wiecej nie powiedzial....
Wczoraj mialam ocene stopnia zaawansowania nowotworu- ale tez nic mi nie powiedziano.
Teraz w poniedzialek mam konsilium. Mam nadzieje ze tam cos sie dowiem wiecej...
21.07. mam biopsje gruboiglowa lewej piersi, poniewaz na drugiej mmamo wyszla mala zmiana...
Jestem potwornie wystraszona i zagubiona w tym co mnie czeka...

lulu (offline)

Post #7

17-06-2017 - 17:27:41

k/Kwidzyna 

A czy tej biopsji nie da się przyśpieszyć, może w innym szpitalu. Teraz konsylium i co, za miesiąc znów będą Ciebie ganiać..

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-06-2017 - 17:30:13 przez lulu.

Natidlamamy (offline)

Post #8

23-10-2020 - 10:48:05

Cześć dziewczyny, też mam problem w interpretacji uwag, pomożecie? Może ktoś tak miał?
W opisie widnieje :
Opis:
Pierś o budowie tłuszczowo-gruczowej.
Uwagi:
W KKZ PL 87 mm od brodawki silnie wysycone zagęszczenie z wypustkami, niewidoczne na mlo-usg
Skierowanie na dalsza diagnozę.
szukam po internecie ale nic konkretnego nie wyszukuje, czy każde wypustki świadczą o nowotworze ?
Oczywiście wiem ze trzeba poczekac na dalsze badania. Ale początek i jestem przerazona, co oznacza skrót KKZ, te wypustki silne wysycone zagęszczenie to jakaś zmiana np guz, dodam że w badaniu samooceny nic nie czuć i nie widać zewnętrznych zmian. Błagam powiedzcie mi prawdę na co się nastawić??

Krynia58 (offline)

Post #9

23-10-2020 - 11:32:30

Warszawa 

Przypuszczam że KKZ PL oznacza kwadrant zewnętrzny piersi lewej, powinno być jeszcze zaznaczone czy chodzi o kwadrant górny, czy dolny. Oznacza się tak umiejscowienie guza.
Na razie nastaw się na diagnozowanie. Podczas wizyt pytaj lekarzy i wszystko co chcesz wiedzieć albo w czym nie masz jasności. Wyniki obrazowe pokazują że coś się dzieje, na ich podstawie jednak nie da się nic pewnego powiedzieć.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-10-2020 - 11:36:12 przez Krynia58.

KatharinaHimmel (offline)

Post #10

10-08-2022 - 21:50:25

An arts of the profile is formed for the full use of the aspects. The induction is done for the flow of the Cobalt drill bits for the vital projects. This induction is done for the behest of the joy for the intensified form of the skilled operations for the citizens.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 320
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022