Poznań: usunęli raka piersi techniką nawigacji declipseSPECT

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

01-08-2012 - 10:52:26

Forumowo 


Lekarze z Wielkopolskiego Centrum Onkologii zastosowali technikę nawigacji declipseSPECT do precyzyjnego wycięcia raka piersi i węzłów chłonnych u 64-letniej kobiety. Był to pierwszy taki zabieg w Polsce.


czytaj więcej

Maria74 (offline)

Post #2

01-08-2012 - 15:32:45

 

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowa. Korzystając z okazji, że również czytałam informację na temat nowej metody postanowiłam wykorzystać okazję, przytiwaćsię na forum i podać linka - może się komuś przyda. Szkoda, że motoda dostępna jest póki c otylko w Poznaniu, ale niedługo może zaczną stosować ją równiez inne ośrodki?! Każdy powinien mieć mołziwosc operacji oszczedzajacej o ile to możliwe.

"Precyzyjnie usunięcie możliwie całego guza oraz wyłuskanie podczas operacji jak największej ilości zmienionych chorobowo komórek nowotworowych to aspekty decydujące o skuteczności zabiegu i szansie na trwałe wyleczenie. Nowy aparat niemieckiej firmy SurgicEye, który właśnie pojawił się w Polsce może pomóc pacjentom chorym na raka piersi, czerniaka oraz nowotwory głowy w szybszym dojściu do zdrowia." Nawigacja śródoperacyjna declipseSPECT

elisabeth (offline)

Post #3

01-08-2012 - 21:20:45

Lubuskie 

Cudowna sprawa operacja oszczędzająca ,ja miałam radykalny zabieg amputacja,potem mnóstwo problemów ,cały czas sobie zarzucam że się zgodziłam .Potem lekarz powiedział ,,,zbyt mało wyczerpujący był wywiad ze mną''smutnyW życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 729
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018