Eksperci: pakiet onkologiczny nie spełni swojego zadania

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

03-12-2014 - 14:05:20

Forumowo 

Lekarze i pacjenci są zdania, że pakiet onkologiczny jest nieprzygotowany i niespójny, a wprowadzenie go od nowego roku będzie równoznaczne z jego porażką. Nie wierzą też, że program w obecnym kształcie poprawi los chorych na nowotwory - informuje Dziennik Polski.

czytaj więcej

jano0244 (offline)

Post #2

04-12-2014 - 02:12:43

Mrągowo 

I ja też nie wierzę. To, że brakuje onkologów, to pół biedy, ale to, że drastycznie brakuje diagnostyków-radiologów - to tragedia.
Kto niby ma przeprowadzać błyskawiczną diagnostykę? Już w tej chwili np. w znanej nam poliklinice, mammografię opisują młodzi lekarze, bez specjalizacji, odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Opisują tak, jak umieją, czyli źle. Jeśli jednym pacjentkom wymyślają zmiany, których nie ma, to u innych zapewne nie potrafią znaleźć tego, co powinni. Niemożliwe, by nie działo się to bez cichego przyzwolenia wladz szpitalnych.
Jeśli pakiet przejdzie, do opisywania zdjęć, wykonywania usg, itp. szpitale zapędzą lekarzy z łapanki. Jak zabraknie lekarzy, to pielęgniarki. Kto wolny - do roboty !
W kwestii pakietu onkologicznego jestem pesymistą. Niestety ... bezradny

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Agaba190 (offline)

Post #3

20-12-2014 - 10:18:45

k/Warszawy 

[wiadomosci.wp.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #4

31-01-2015 - 09:10:21

k/Warszawy 

[www.tvn24.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #5

09-02-2015 - 09:48:31

k/Warszawy 

[www.termedia.pl]

Mark Twain

Al_la (offline)

Post #6

24-03-2015 - 10:13:11

k/Warszawy 

[serwisy.gazetaprawna.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Al_la (offline)

Post #7

26-03-2015 - 23:44:11

k/Warszawy 

[www.medexpress.pl]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Al_la (offline)

Post #8

17-04-2015 - 11:09:55

k/Warszawy 

[www.medexpress.pl]

Al_la (offline)

Post #9

08-08-2015 - 12:21:14

k/Warszawy 

[wiadomosci.wp.pl]

Al_la (offline)

Post #10

14-10-2015 - 18:56:05

k/Warszawy 

[www.rynekzdrowia.pl]

lulu (offline)

Post #11

14-10-2015 - 19:07:07

k/Kwidzyna 

Ja jestem przykładem pacjenta DiLO. Moim zdaniem, jeśli trafi się do doświadczonego lekarza, to sprawa prosta, jest szybka, nazwijmy to, obsługa. Cały problem polega na tym, że młodzi lekarze/młode-nowe oddziały, jeśli nawet są dobrzy w swojej robocie, to nie mają doświadczenia z papierologią/odpowidzialnością. Takie właśnie mam doświadczenie. Widziałam obawy przed podjęciem decyzji, bo co na to procedury, i to dotyczyło właśnie młodych oddziałów onkologicznych. Zupełnie inaczej w tym odnajdują się stare wygi.
Widać konsekwencje nieprzestrzegania procedur są bardziej eksponowane, niż dobro pacjenta, łatwo przestraszyć.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2015 - 19:08:03 przez lulu.

agunia (offline)

Post #12

31-12-2015 - 12:33:05

A ja się z opiniami lekarzy nie zgadzam. Moja mam zachorowała, jest bardzo szybko i sprawnie diagnozowana i zapewne rozpocznie niedługo leczenie. Gdyby nie zielona karta, pewnie czekałaby miesiącami. Na szczęście dla chorych pakiet jest i się sprawdził.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 430
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018