Muzykoterapia pomaga chorym na raka

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

24-08-2011 - 20:15:40

Forumowo 

Muzykoterapia, albo zwykłe słuchanie nagrań muzycznych łagodzą lęki u chorych na raka - wskazuje analiza 30 badań, którą publikuje Cochrane Library. Mogą też mieć pozytywny wpływ na nastrój, łagodzić ból i poprawiać jakość życia.

czytaj więcej

agawa (offline)

Post #2

24-08-2011 - 22:00:39

okolice 

Bo muzyka jest dobra na wszystko przewraca_oczy

nie (offline)

Post #3

21-09-2011 - 11:15:19

gdańsk 

tak ? ja weszłam na medytacje i muzykoterapię jak posłuchałam tego brzdękolenia to myślałam że oszaleję stresciepły jazz to jet tomeloman

Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu odkrywając nie tylko moje ciało ale i duszę . Przekonałbym ludzi jak bardzo są w błędzie myśląc że nie warto zakochać się na starość. Nie wiedzą bowiem że starzeją się właśnie dlatego iż unikają miłości. Powiedziałbym że śmierć nie przychodzi wraz ze starością lecz z opuszczeniem.

djmikada (offline)

Post #4

15-12-2011 - 16:52:08

Czeladź 

zgadzam się w całości z opinią tutaj , sama prowadzę radio internetowe, właśnie muzyka i granie na radiu mocno mi pomaga w przezwyciężeniu czasem ogarniających mnie czarnych myśli...związanych z chorobą...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-12-2011 - 16:52:49 przez djmikada.

djmikada (offline)

Post #5

18-03-2012 - 19:26:47

Czeladź 

Witam ponownie, szanowne panie i panowie jako właścicielka radia internetowego poprowadziłam w dniach 3 i 8 marca dwa koncerty na żywo w Centrum Onkologii w Gliwicach. Były to pierwsze koncerty prowadzone w"terenie". 3 ciego marca odbył się koncert życzeń dla chorych z oddziałów szpitalnych Centrum. Sala była pełna, wspaniała atmosfera i aktywny udział w koncercie chorych bardzo mile mnie zaskoczył. Koncert trwał 1 godzinę i 40 minut bo tyle było zamówień. 8 mego marca dałam kolejny koncert z okazji Dnia Kobiet , tym razem włączyłam pokaz tańca z osobą niepełnosprawną na wózku. . Zaznaczam ,że oba koncerty dałam podczas leczenia się radioterapią. Nadal Uważam,że muzykoterapia pomaga, tym bardziej , zę też jest akceptowana i przez chorych i przez personel medyczny. W Instytucie Onkologii w Gliwicach co miesiąc są organizowane koncerty, zarówno na oddziałach szpitalnych , jak i na korytarzu przychodni radiologii. Za serce i pomoc w imieniu pacjentów serdecznie dziękuję Pani Ali i Pani Basi - Mirka

ella89 (offline)

Post #6

11-03-2014 - 19:49:37

Dzień dobry, czy ktoś zna może jakieś artykuły o choreoterapii, czyli leczeniu tańcem w onkologii? choreoterapii dla amazonek?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 432
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018