Koszt zakupu gorsetów rehabilitacyjnych - list

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

23-09-2013 - 15:27:44

Forumowo 

Poniżej list jaki dotarł dzisiaj do naszej redakcji od Amazonki z Dolnego Śląska

czytaj więcej

wiwibis (offline)

Post #2

23-09-2013 - 17:06:06

knurów 

Zgadzam sie jak najbardziej z Amazonką tez bym była za tym żeby mieć darmowe gorsety. Faktycznie jest to doś spory wydatek dla kogos kto ma małe zarobki i rodzine na utrzymaniu.

kucja15 (offline)

Post #3

23-09-2013 - 18:34:19

Podpisuję się pod tym listem obiema rękami.Dzisiaj zakupiłam gorset i wydałam 140 zł,wybrałam ten tańszy.A przecież jedna sztuka to za mało.Trzeba mieć kolejny na zmianę.Przy mojej rencie to spory wydatek plus leki,które muszę brać przez kilka lat.smutny

bozena_stanczyk (offline)

Post #4

23-09-2013 - 19:19:13

Tomaszów Mazowiecki 

Jestem jak najbardziej za refundacją gorsetu

jolaxyz (offline)

Post #5

23-09-2013 - 19:51:58

k/Leszna 

Jestem tego samego zdania. Powinna być refundacja.

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

HankaM (offline)

Post #6

24-09-2013 - 15:20:55

Wysoka Krajeńska 

Ja również dopisuję się do tego listu. 4 lata temu zakupując protezę musiałam wydać od razu 200 zł na zakup dwóch gorsetów żeby mieć na zmianę. sad smiley

Przegranym nie jest ten co nie zwycięża,ale ten,co poddaje się bez walki.

justa1970 (offline)

Post #7

24-09-2013 - 18:48:08

Piotrków Trybunalski 

Własnie jestem po drugiej amputacji i teraz tak:
Rok temu wymieniałam lewą protezę
Teraz muszę zakupić drugą - co z tego ,że refundowana - jak ta roczna różni się od tej nowej - napisałam do NFZ o skrócenie czasu na zakup nowej ( co bym obie mogła kupić jednocześnie) niestety odmowa - gdyż podobno moja prośba jest nieuzasadniona.i teraz nie dość że niby protezy takie same a inne to muszę wymienić gorsety na nowe - takie z dwiema kieszonkami. Masakra

Iza

Al_la (offline)

Post #8

24-09-2013 - 19:27:21

k/Warszawy 

W tym NFZ-ie to chyba nieludzie siedzą załamka

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Szpaku (offline)

Post #9

25-09-2013 - 09:07:44

Poznań 

postanowilem wykorzystać w tej sprawie Twittera smiling smiley
Napisałem do centrali NFZ jest odpowiedź że zainteresują się sprawą.
poczekamy
tutaj rozmowa: [twitter.com]

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-09-2013 - 09:09:48 przez Szpaku.

anna2008 (offline)

Post #10

25-09-2013 - 10:36:30

Bydgoszcz 

Podpisuję się po listem ,koszty gorsetów są za wysokie,a jak wiadomo jeden nie wystarczy.Jeżeli nie moga być całkowicie bezpłatne,powinny podlegać chociaż częściowej refundacji tak jak protezy.
Podobnie rzecz się ma do rekawów uciskowych (pewnie to temat na inny wątek,jednak tylko krótko wspomnę),które jak wiedzą wszystkie Panie z obrzękiem również nie są refundowane,a taki obrzęk może być również następstwem leczenia raka piersi.

Elżbieta567x (offline)

Post #11

25-09-2013 - 18:57:03

Dolny Śląsk 

Najgorsze jest to że cena takiego gorsetu często nie odzwierciedla kosztu jego wytworzenia. Czym taki zwykły gorset (wyłączając profesjonalne gorsety np. pooperacyjne uciskowe) różni się od zwyczajnego miękkiego biustonosza bez fiszbin, tylko ceną , bo przecież te dwie czy jedna kieszonka dodatkowo nie kosztują zbyt wiele. Z tego co zauważyłam wszystkie produkty niezbędne do funkcjonowania osób niepełnosprawnych są stosunkowo drogie.

Krynia58 (offline)

Post #12

26-09-2013 - 12:13:07

Warszawa 

Wiosną byłam na prezentacji gorsetów i protez Silima. W poradniku który dostałam wyczytałam, że np. w Niemczech i Austrii oprócz protez /jak u nas, co dwa lata/
refundowana jest częściowo specjalistyczna bielizna - dwa razy w roku, a także całkowite wyposażenie pacjentki, jeśli doszło do znaczącej zmiany wagi którą potwierdza lekarz.
No więc można tak! I pewnie w NFZ wiedzą o tym.
Nam pozostaje wierzyć że przyjrzą się sprawie i -jak pisze Szpaku-czekać......papa

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

filipinka35 (offline)

Post #13

26-09-2013 - 12:21:11

Ta bielizna jest tak strasznie droga. Ja za staniki dałam 350 zł plus strój kąpielowy 200 zł i jeszcze pare innych rzeczy ze sklepu Amazonek. Ale w MOPS zwrócili mi w formie zasiłku docelowego 500 zł. Postarałam się a co !

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

stasiam57 (offline)

Post #14

23-10-2013 - 20:03:57

Gorzów wlkp. 

Zgadzam sie z Wami dziewczyny.Gorsety i stroje kapielowe maja kosmiczne ceny.Wiedza na kim zarabiać.Nie dość ,że jesteśmy i tak doświadczone przez los to gdzie się obrocimy tylko płacić,płacić.I to słono Za kieszonkę na protezę ....ponad 100 -owa .Kostium kąpielowy dla zdrowych kobiet kosztuje 50-80 zł.Dla amazonek 200 i więcej.Pozdrawiam serdecznie.

dziubas (offline)

Post #15

07-11-2013 - 13:52:31

Gdańsk 

Popieram! Jestem co prawda po oszczędzającej, ale uważam , że trzeba ostro pukać tu i tam w tej sprawie myśli

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

hania4 (offline)

Post #16

08-11-2013 - 10:57:08

Łódź 

Też się zgadzam ze wszystkimi tutaj wypowiedziami.
Denerwujemy się, ale mamy rację- to jest nie do przyjęcia żebyśmy ponosiły takie koszty protez, biustonoszy i nawet peruk.a także rękawów.
Zabierają nam zasiłki pielęgnacyjne...emerytury są niskie,
więc jak mamy kupić gorset rehabilitacyjny za np.250 zł??? czy rękaw za 350?
skoro do tej pory uważają że nie ma problemu, to ciekawe czy przyjrzą się sprawie-czy to jest tylko gra na zwłokę....

Dziwię się Fundacjom które są zakładane na naszą rzecz- że nie walczą o konkretne sprawy w naszym imieniu, takie o których tu piszemy.

"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"..
-Jan Paweł II-

KryskaW (offline)

Post #17

21-11-2013 - 21:31:49

Psarskie/Poznań 

Rozumiem, że każda choroba kosztuje i nie tylko ta nasza - rak piersi.
Wszystkie grupy pacjenckie dobijają się o zwiększenie limitu np. worków stomijnych, pieluch, jeżeli idzie o nowotwory a nie wspomnę cukrzyków/ a jest ich ca 2 miliony/ nie mogą wywalczyć analogów insuliny co by ułatwiło im życie a mają swoje przydziały na paski i tak wg nich za małe itp. Największą zaś grupą walczącą o lepszy sprzęt ogólnie mówiąc są to osoby niepełnosprawne. My również do nich należymy. Ale patrząc na dzieci na wózkach czi inne niepełnosprawności to przepraszam Was bardzo ale jest zdecydowana różnica.
Jak mam walczyć o biustonosze / sama osobiście kiedyś wymyśliłam nazwę gorset ortopedyczny jak chciałam walczyć o refundację,a w sklepach specjalistycznych tak wystawiają faktury - co jest nieprawidłowe w kwestii odliczeń od podatku/ kiedy mając piersi też musimy go kupić. Strój kąpielowy chyba również .Odrębną sprawą są tylko ceny za staniki czy stroje kąpielowe.
Znam jednak firmy które produkują tanie i takie , które mają ceny wysokie. Tylko, że wybór w normalnej bieliżnie wygląda tak samo. Od stycznia cena refundacji protezy będzie wynosiła 270 zł. Wielką walkę przez 13 lat prowadziłam o refundację rękawków przeciwobrzękowych- to byłi jest istotny problem dla Amazonek . Nie tylko rękawki ale standard leczenia obrzęków limfatycznych.
Od stycznia refundacja rękawków wynosi 400 zł w tym 30% udział pacjenta. to nie szczyt moich marzeń ale dobrze, że się wreszczcie znalazły na liście środków pomocniczych. Oby tak zostało ponieważ wsród osób niepełnosprawnych duże poruszenie w związku z dużą zmianą na ich niekorzyść. Dlatego proszę o trochę pokory do podniesionego problemu i zrozumienie moch działań gdyż inne grupy i tak uważają nas za grupę uprzewilejowaną.

Pat (offline)

Post #18

22-11-2013 - 14:31:06

Brawo Krysiu , to wspaniała wiadomość, że rękawki od nowego roku będą dofinansowane. brawo
To rzeczywiście duże obciążenie finansowe, szczególnie gdy rękaw musi być szyty na miarę (ok. 700-800 złotych), a wiadomo, że trzeba go wymieniać co pół roku.

ŻYCIE JEST PIĘKNE I BIEGA NA MALUTKICH NÓŻKACH:-)
...DLATEGO MUSZĘ ŻYĆ...

wrocławianka (offline)

Post #19

02-07-2014 - 21:51:36

Rzeszów 

Oczywiście że proteza bez gorsetu jest nie przydatna i uważam że powinno zapewnić się nam proteze + gorset bezpłatnie !

"Nadzieja ma skrzydła,
przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury” .
/ Emily Dickinson

zenka (offline)

Post #20

02-09-2015 - 22:05:59

Gliwice 

Ja zaopatruję się w POFAMIE jest taniej i są promocje

lulu (offline)

Post #21

02-09-2015 - 23:01:06

k/Kwidzyna 

POFAMA - POMORSKA FABRYKA MASZYN AUTOMATYKI WYPOSAŻENIA

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

zenka (offline)

Post #22

04-09-2015 - 20:50:35

Gliwice 

Pofam to Przedsiębiorstwo Obrotu i Fabrykacji Artykułów Medycznych w Poznaniu ul Lindego 6 . Znam taki sklep w Zabrzu i Gliwicach . Polecam.

zenka (offline)

Post #23

04-09-2015 - 20:59:26

Gliwice 

Mogło by być odliczenie od podatku przy gorsetach , zawsze to coś (niektóre księgowe twierdzą że można ) Wyjaśnijcie to ! Przy protezie można ! a strój kąpielowy ? Może jest wśród nas osoba pracująca w skarbówce ? Proszę o wyjaśnienie
.

marzusia (offline)

Post #24

21-09-2015 - 19:15:34

Cieszyn 

podobno można odliczać jeżeli ma się przyznany stopień niepełnosprawności,tak mówiła mi babka w sklepie dla Amazonek w Katowicach

Al_la (offline)

Post #25

22-09-2015 - 09:25:36

k/Warszawy 

Babka w sklepie może mówić, a potem my mamy kontrolę "skarbówki" duży uśmiech
Wszystko pewnie zależy od interpretacji przepisów (takie mamy prawo) przez urzędników.
Gorset ortopedyczny to jest np. to: [www.orteo.pl]
Tak interpretuje przepisy również nasza Krysia Wechmann.
W czasie kontroli jednym się uda, innym nie uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

anna2008 (offline)

Post #26

22-09-2015 - 10:57:48

Bydgoszcz 

Od pewnego czasu(3 lata),pani w pewnym sklepie wypisuje mi fakturkę na : i tu uwaga, swojsko brzmiąca nazwa -"zawieszenie do protez". Nikt się jeszcze nie przyczepił.uśmiech W końcu jak zawieszenie to zawieszenie oczko

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

marysia0 (offline)

Post #27

29-11-2016 - 13:35:20

A gdzie kupujecie? Bo mnie czeka ten zakup i nie mam pojęcia gdzie uderzyć z tym tematem.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 420
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018