Prawa pacjenta: ruszył międzynarodowy konkurs

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

24-08-2010 - 07:55:30

Forumowo 

W ramach międzynarodowej akcji pt. "Pacjenci. Ich wybór. Ich prawa" organizacje non-profit oraz osoby prywatne mogą do 29 września zgłaszać swoje projekty działań na rzecz praw pacjentów.

czytaj więcej

Agnieszka (offline)

Post #2

23-09-2010 - 13:07:34

Piszę w języku polskim bo nie uczyłam się angielskiego.....nie piszę na konkurs tylko wyrażam swoją opinię na temat służby zdrowia....prawie wszyscy są niezadowoleni.Ja jestem po amputacji piersi i otrzymanie tej diagnozy było dla mnie szokiem,ale lekarz ,który mi to przekazał był bardzo wrażliwym człowiekiem i przejął się moim strachem i bólem.W szpitalach dobrze,że istnieją numerki więc szybciej można wszystko załatwić tak jak ustala to poszczególny numer.
Uważam,że jest za mało lekarzy na chemioterapii,gdyż tam pacjenci są najbardziej nerwowi,mają strach w oczach oraz muszą czekać na dostarczenie leku jakim jest ich lekarstwo(chemia),które ma nas pacjentów zachować przy życiu.
Służba zdrowia już od dłuższego czasu źle funkcjonowała,jednakże uważam że teraz idzie to w lepszym kierunku i z korzyścią dla pacjenta.
Po pierwsze numerki do kolejki na wizytę u lekarza są według mnie ok.
Po drugie zwiększenie personelu poprawiłoby jakość usług dla pacjentów.Lekarz byłby szczęśliwy gdyby mógł więcej czasu poświęcić jednemu pacjentowi,a nie może tego uczynić ,gdyż w kolejki są długie i każdy chce zostać przyjęty i otrzymać lekarstwo.(Więcej powinno być lekarzy,a szpitale i jego personel miałby czas na wyjaśnianie pacjentowi ważnych dla niego zagadnień w większym zakresie,LEKARZ I PACJENT BYLIBY ZADOWOLENI- ani pacjent ani lekarz do budżetu państwa nie są wstanie napełnić pieniędzy w tak krótkim czasie gdy co po chwile zmieniają się rządy,ministrowie i każdy ma swój pomysł na ulepszenie służby zdrowia.(Pacjent z chorobą onkologiczną,cierpiący,powinien móc częściej się uśmiechać, bo dla niego każdy dzień w życiu jest ważny zrozummy to w końcu0.
Dziękuje lekarzom za okazaną pomoc i wsparcie.Każdy z nas jest tylko człowiekiem są lepsze i gorsze dni w życiu.
Chciałabym,aby służba zdrowia rozwijała się ku lepszemu,aby każdy pacjent miał okazję skorzystać z najnowszych odkryć medycyny,bo nie każdy może czekać rok lub dłużej,dla niektórych osób liczy się dzień,tydzień lub miesiąc.Pozdrawiam pacjentów życząc zdrowia,lekarzom uśmiechu i wytrwałości, a służbie zdrowia więcej pieniędzy na badania naukowe i leczenie schorowanych ludzi.Pokonamy raka!Rząd prosimy o wyegzekwowanie większej sumy pieniędzy na rozwój medycyny, a co za tym idzie na poprawę warunków leczenia schorowanych cierpiących ludzi.Trzymam kciuki.W jedności siła.Pozdrawiam.Agnieszka.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 258
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022