Sejm: dofinansowanie zatrudniania niepełnosprawnych - inaczej

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

02-11-2010 - 12:38:47

Forumowo 

Zwiększenie dofinansowania do zatrudnienia osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, a obniżenie dla tych, którzy mają orzeczenie o lekkiej niepełnosprawności - przewiduje uchwalona w piątek nowelizacja ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej

ToJa (offline)

Post #2

02-11-2010 - 16:56:28

a czy tak z polskiego na nasze mógłby ktos przetłumaczyć...................

...........Nowelizacja przewiduje, że dopłata do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu znacznym ma wynosić 180 proc. najniższego wynagrodzenia, do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym ‒ 100 proc., a w przypadku lekkiego stopnia niepełnosprawności ‒ 40 proc. Kwoty te zwiększa się o 40 proc. ‒ jak zdecydowali w piątek posłowie, przyjmując poprawkę ‒ w odniesieniu do osób chorych psychicznie, o zaburzonym rozwoju czy chorych na epilepsję.
Obecnie pracodawca otrzymuje dopłatę w wysokości odpowiednio 160 proc., 140 proc. i 60 proc. najniższego wynagrodzenia............

czy ta dopłata to tylko w zakładach pracy chronionej czy we wszystkich............. co z budzetówka? ............. moja gł ksiegowa twierdzi, że nie maja z mojego stopnia niepełnosprawności (st.umiarkowany) żadnego pożytku.......jedynie im straty przynoszę.......albowiem mam 7h dzien p[racy, 10 dni dodatk. urlopu, 21 dni na "chodzenie do lekarzy" itd itd...............
hehehe zapytałam ja kiedys czy chce mój papier o niepełnosprawności, moge jej odstąpic wraz ze wszystkimi przywilejami.........ale niech sobie 7 miesiecy wywali ze swojego życiorysu a se weźmie z mojego............ a jeszcze dodam gratis bóle nóg, słabszą psychę, nerwy w oczekiwaniu na coroczne wyniki badań itd itd
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 346
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018