Można skierować pracownika na badanie, gdy okoliczności wskazują na zmianę stanu zdrowia

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

10-01-2012 - 14:31:38

Forumowo 

Wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie pracownika zachowuje ważność w dacie, w której ma być on dopuszczony do pracy. Przestaje jednak takim być w przypadku wystąpienia w tym czasie zdarzeń, które mogą wskazywać na zmianę stanu zdrowia zatrudnionego.

czytaj więcej

ToJa (offline)

Post #2

10-01-2012 - 19:47:05

śmiech no tak, sady chyba nie mają co robic, skoro zajmuja sie takimi sprawami
Przecież to jasne jak słonce, że jesli pracodawca "podejrzewa", że z pracownikiem jest "cos nie tak" to może go wysłać na dodatkowe badania lekarskie (lekarz medycyny pracy). Przy zalożeniu, że pracownik przez np. rok, raz na miesiąc przebywa po parę dni na L-4 to już jest wskazanie, ze cos mu ze zdrowiem szwankuje. Sa to przecież zdarzenia, ktore wskazuja na zmianę stanu zdrowia pracownika.
Pewnikiem pracownik złożyl odwołanie po otrzymaniu wypowiedzenia.
A przeciez pracodawca moze nawet wypowiedziec umowę o prace przy niemozności (ze wzgledu na stan zdrowia) wypelniania chocby jednego z obowiazkow.
Cale szczęście, ze nie mam w zakresie obowiazkow przenoszenia segregatorow do archiwum - przeca ja dźwigac nie moge oczko- no pewnikiem by mnie zwolnili oczko
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 462
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022