Ankieta: mamy wadliwy system orzekania o niepełnosprawności?

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

13-05-2010 - 15:23:27

Forumowo 

Jedna na dziesięć osób, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, nie czuje się niepełnosprawna. Wiele z nich korzysta też z pomocy finansowej na rehabilitację.

czytaj więcej

flupinski (offline)

Post #2

26-12-2011 - 22:02:49

Suwałki 

Z tą patologią trzeba walczyćzly...ja byłem w m-cu marcu b.r. przed "orzeczniczką" Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności i do dzisiaj walczę ( odwołałem się w maju) sprawa w Sądzie...badało mnie już 7 " konowałów"szok... oczekuję na orzeczenie Wysokiego Sądu...jaki będzie finał zobaczymymyśli

Magda (offline)

Post #3

27-12-2011 - 07:43:02

Jastrzębie Zdrój 

wnerwionybrak słów...książkę można by było napisać wnerwiony

Janina.S (offline)

Post #4

27-12-2011 - 11:39:13

widły Soły i Wisły 

Faktycznie można powiedzieć że nie tylko nieprawidłowo ale błędnie , bezpodstawnie i często bez uzasadnienia odbierane są te prawa
osobom niepełnosprawnym a jednocześnie przyznawane tym którzy nie zaliczają się do osób niepełnosprawnych .
Ech , ciągle zły system ,niedoskonałe prawo i ludzie którzy mają swoją interpretację stopnia niepełnosprawności.bezradny

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

flupinski (offline)

Post #5

28-12-2011 - 10:52:26

Suwałki 

Przeżyłem szok przed Wojewódzką Komisją... jak Pani dr. nauk medycznych (onkolog z BCO Białystok -medialna pani doktor ) zadała mnie pytanie cytuję " to co ma pan usunięty żołądek zalamka: ???szok Tak właśnie orzecznicy czytają naszą dokumentację...są nieprzygotowani i momentami bezduszni ,bronią poprzednich orzeczeń i mają wytyczne jak najmniej dać i jeszcze kto ma to odebrać...To właśnie szukanie oszczędności ,których zaczął poszukiwać liberalny rząd naszego Castro... zlyONI i tak swoją kasę mają np. za badanie 150-200 zł od łepka myśliże to im na rękę...tak:papa

ToJa (offline)

Post #6

05-01-2012 - 12:05:45

wróciłam z komisji - dzisiaj

słowa pani orzecznik
dostanie pani najpradopodobniej lekki, bo nie miała pani mastektomii inie bierze pani zadnych lekow

zalamalam sie, nie tym, że dostane lekki, bo na to bylam przygotowana (u nas w P. sa dziwaczne zwyczaje), zalamałam sie niewiedza orzecznika

zamierzam podjąc walke z tym chorym systemem, bo ten lekki mi "wisi", i tak pracuje po 10 godzin, a tych 10 dni dodatkowego urlopu nie mam kiedy wykorzystac - no ale qurcze, zeby orzecznik mowił, ze brak cycka jest przyczyna niepelnisprawności eye popping smiley

co se popisze i to moje - walka bedzie dluga i zażarta - jesli ktos chce pomoc poprosze na priv (nie chodzi mi o mnie i moje odwolanie do wyzszej instancji, chce uderzyc dalej i wyzej)

Poprosze o kontakt na priv dziewczyny, ktore nie maja chorób wspólistniejacych (tylko rak), te ktore dostaly stopien znaczny, umiarkowany - szczegolnie na stale, albo na długi okres czasu (powyżej dwóch lat od choroby)
Flupinski odezwij sie do mnie na priv (chodzi mi o Twoja dokumentacje, kolejność odwoływań, choroby wspólistniejace itd)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-01-2012 - 12:06:15 przez ToJa.

berni (offline)

Post #7

05-01-2012 - 13:39:46

Gryfino 

Toju, wcześniej już pisałam, że dostałam lekki i jestem po mastektomii i biorę tamoxifen. Lekarz orzecznik stwierdził, że to już choroba społeczna i że jej asystentka też jest po mastektomii i ciężko pracuje towarzysząc jej przy operacjach. Tak mnie zagadała i postawiła do parteru,że pomyślałam sobie że chyba tak ma być. Dopiero później trafiłam na forum i dowiedziałam się że w ciągu 14 dni można składać odwołanie, ale u mnie już było za późno. Jak minie 2 latka to ponownie stanę na komisję i już wiem jak trzeba się do niej przygotować, a najlepiej bez uczesania, makijażu, w ubraniu byle jakim i cały czas narzekać, że jestem w depresji i nie mogę funkcjonować. Tak się trzeba zachowywać na komisjach lekarskich. A ja jak poszłam to na pytania typu jak się pani czuje? odpowiadałam, że dobrze i cały czas dobrze i dostałam lekki bezradny Odwołuj się kochana. Pozdrawiam buzki

ToJa (offline)

Post #8

05-01-2012 - 15:58:38

Odwoływać sie bedę ale raczej po to aby wytknąc orzecznikom brak kompetencji oczko

mag_dag (offline)

Post #9

05-01-2012 - 19:12:34

Sosnowiec 

ToJa
dostanie pani najpradopodobniej lekki, bo nie miała pani mastektomii inie bierze pani zadnych lekow

dodatkowo należy uświadomić panią orzecznik, że rak potrójnie ujemny, przy którym właśnie "nie bierze się żadnych leków" to według onkologów najgorzej rokujący typ raka - moja onkolog właśnie to podkreśliła, jak pisała mi zaświadczenie o stanie zdrowia (że pacjentka młodo zachorowała i w dodatku na TNBC, co źle rokuje)

tyle, że to i tak nic nie pomogło język

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

ToJa (offline)

Post #10

05-01-2012 - 19:26:42

dla niej (jak i dla pana orzecznika, u ktorego byłam podczas chemii) liczylo sie tylko i wyłacznie to że mam cycka czyli moj rak byl byle jaki
a jakbys słyszala co mowiła o węzlach szok
np. wg pani orzecznik wszytkie węzły wycinaja tym, które maja mastektomie śmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-01-2012 - 19:27:44 przez ToJa.

szama (offline)

Post #11

05-01-2012 - 19:32:46

Kraków 

Toju! Ja miałam w grudniu komisję i po 5-ciu latach stopnia umiarkowanego dostałam umiarkowany na stałe, lekarka miała już przygotowaną dokumentację ( podobno w domu, żeby było szybciej), ja jestem po prawej mastektomii i złamaniu przedramienia po tej stronie, ( wszczepiona płytka metalowa ze śrubami) do tego obrzęk, więc chyba Pani doktor nie miała ze mną problemu i o dziwo - była miła i delikatna. Za tydzień zaczynam pracować po siedem godzin dziennie, jeździć za darmo MPK i wybieram się na dłuższy urlop. Z niekompetencją lekarzy spotykam się na codzień.......... samo życietak

uśmiech nic nie kosztuje, a tak wiele znaczytak

Halinka (offline)

Post #12

06-01-2012 - 13:41:30

ToJa
wg pani orzecznik wszytkie węzły wycinaja tym, które maja mastektomie śmiech

Jak w tym kraju ma być dobrze???

Przyszło mi na myśl, że lepiej chodzić do 'ruskich' lekarzy, bo oni wiedzą o człowieku jakoś więcej i traktują pacjenta inaczej... - jako całość.
Jak masz kaszel, to nie leczą tylko kaszlu, ale próbują dociec przyczyny, bo może nią być niekoniecznie przeziębienie.
Jak z hemoroidami chodziłam do 'naszych', to bez żadnego badania dostawałam czopki i wynocha, a jak poszłam do 'ruskiego', to pytał, czy mam jeszcze jakieś inne żylaki gdziekolwiek, kazał je sobie pokazać i dopiero zdecydował o leku.
Jak moja mama miała problem z kręgosłupem szyjnym i 'leczyli' ją już chyba z pół roku tak, że od zastrzyków miała zrosty, to 'ruski' wyleczył ją w cztery wizyty - ale nie naciągał jej szyi, tylko... nogę! Bo wg niego to się jakoś łączyło.
Ruski wiedziałby, co z tymi węzłami...

Może to i dygresja nie całkiem na temat, ale musiałam - wybaczcieprosiduży uśmiech

ToJa (offline)

Post #13

06-01-2012 - 13:49:23

Halinka
Jak moja mama miała problem z kręgosłupem szyjnym i 'leczyli' ją już chyba z pół roku tak, że od zastrzyków miała zrosty, to 'ruski' wyleczył ją w cztery wizyty - ale nie naciągał jej szyi, tylko... nogę! Bo wg niego to się jakoś łączyło.
Halinko - i ten "ruski" miał racje.

Na jednym z warsztatów (chyba dla mlodych amazonek w Kołobrzegu) dr J. Doś (Dr n. med. Janusz Doś - specjalista w dziedzinie fizjoterapii, nauczyciel akademicki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, prodziekan ds.dydaktyki, Kierownik Zakładu Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej. Praca naukowa związana z manualnym drenażem limfatycznym i terapią obrzęku limfatycznego i terapią obrzęku limfatycznego, absolwent Földi Schule, Certyfikat – Vodder Schule, staże w klinikach limfologicznych (Niemcy: Földi-Klinik - Fachklinik für Lymphologie in Kooperation mit dem Universitätsklinikum Freiburg; Niemcy: Lympho-Opt-Klinik, Fach-Klinik für Lymphologie); doradca ds. rehabilitacji Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z obrzękiem limfatycznym.) również łączył bóle kręgosłupa z nogami

masz jakies namiary na dobrych "ruskich" - pojade chocby na koniec Polski -kregoslup mi wysiadł

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-01-2012 - 13:49:50 przez ToJa.

Halinka (offline)

Post #14

06-01-2012 - 14:01:49

To Ju, napiszę na priv, tylko znajdę adres i telefon, bo moja mamcia ma już spokój od 12 latok, ale wiem, że pan 'ruski' jeszcze urzęduje, nie tak znów daleko od Ciebie, bo we Wrocławiu. Cierpliwości, proszęduży uśmiech
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 527
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018